Lighthouse Error - От какво може да я вади?

bigvictor

Member
Здравейте, от известно време имам странни казуси с един от сайтовете ми и не мога да разбера от къде идва проблема.

Дава Lighthouse Error на голяма част от страниците ми, например:

aaaa.jpg

Линка е този:

Освен това, има и странни проблеми с индексирането, от 400 индексирани страници преди месец, вече са паднали на 200.
Тези които са деиндексирани (и почти всички индексирани) нямат плагиатско съдържание, а има такива с преразказано съдържание през QuillBot и са индексирани и си се класират на челни места.

Какво се случва с индексирането? :D

ПС: Ако админ предцени, да махне линка.
 
Темата е преместена на правилното място. Опита ли се на паузираш CloudFlare и да наблюдаваш какво точно се случва? Както и в конзолата да забележиш в кой момент нещата са започнали да вървят така? Така трудно може да се прецени, но определено нямаш някакви блокове по самите страници, не изглежда сайта да е недостъпен:


Идва ми някаква идея за недостъпни мрежи, по между си, но това е само теория, която в момента ми е най-логична. Изключваме момента, че нямаш дублирано съдържание и съответно наказания. И тези метрики, не че нещо, но не са най-великото нещо за обективна преценка на ситуация.
 
Дадох метриките от GTMetrix като пример, другите мерилки също крашват на някои страници.

Мен ме притеснява по-скоро, да няма някоя генерална грешка по страниците, та затова да крашва и метрикса, че затова и да не се индексират страници :D
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_20230110-093901.png
    Screenshot_20230110-093901.png
    161.9 KB · Преглеждания: 5
А какво ти пише като причина, че не се обхождат правилно ли? Прегледай първо с ctrl + U кода и виж за нещо. После не знам дали да не паузираш този CloudFlare само за пробва да видиш дали ще ги върне. Там ми е малко чудно дали е проблема, но е някаква вероятност.
 
Browser crashed while auditing the page or Browser ran out of memory while auditing the page
This usually happens when your page is serving enormous CSS/JavaScript files, measured in uncompressed size.

Often what happens is a page will combine the multitude of CSS/JavaScript files used on the website, into a single CSS or JavaScript file respectively. This is often seen with optimization plugins.

Не знам дали си пробвал възможните решения, които дават за таа грешка.
 
Няма огромни файлове.
Бих пробвал с изключване на плъгини и пускане.
 
Няма огромни файлове.
Бих пробвал с изключване на плъгини и пускане.
Почти няма плъгини, които да работят на всички страници, само един за ревюта, който всъщност не е до толкова пуснат за ревютата, Ами заради "review" думите, които вкарва.

От вчера съм спрял CloudFlare, но не съм върнал DNS Сите на старите им места, само е спряна системата.

Индексирането уж няма грешка, обходени но неидексирани.
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_20230111-093846.png
    Screenshot_20230111-093846.png
    234.8 KB · Преглеждания: 5
  • Screenshot_20230111-093840.png
    Screenshot_20230111-093840.png
    187.3 KB · Преглеждания: 5
  • Screenshot_20230111-093812.png
    Screenshot_20230111-093812.png
    170 KB · Преглеждания: 5
Абе още минава през CloudFlare: https://whois.domaintools.com/motobase.org

Да речем не е това, аз само предполагах, разбира се. Време е да минеш през всяка страница и да огледаш големината й, грешки по ХТМЛ-а, как я виждат ботовете. А каква причина имаш като дадеш на ВИЖТЕ ПОДРОБНОСТИ?
 
Blinky, да ти призная, анализирането на код не ми е силната страна и вероятно няма да разбера ако има грешки.

Страниците стоят в предстоящо преглеждане от месец. Нещо което ми подсказва за някаква грешка е, че бота на адсенс изкарва главната страница много странно, а когато влезеш в страница на мотор, въобще не зарежда визуализация.
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_20230111-105702.png
    Screenshot_20230111-105702.png
    241.3 KB · Преглеждания: 1
  • Screenshot_20230111-105949.png
    Screenshot_20230111-105949.png
    189.7 KB · Преглеждания: 2
  • Screenshot_20230111-105908.png
    Screenshot_20230111-105908.png
    385.3 KB · Преглеждания: 2
Иначе главната страница е индексирана и дори излязла в SERP, тя няма структурата на другите страници, вероятно страниците на моторите идват много тежки и бота излиза автоматично?
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_20230111-110124.png
    Screenshot_20230111-110124.png
    347.7 KB · Преглеждания: 2
Иначе главната страница е индексирана и дори излязла в SERP, тя няма структурата на другите страници, вероятно страниците на моторите идват много тежки и бота излиза автоматично?
Най-вероятно ще е нужно да се направят някакви оптимизации. Но сигурно ще станат, то толкова модули и плугини има в тази насока. ;)
 
Най-вероятно ще е нужно да се направят някакви оптимизации. Но сигурно ще станат, то толкова модули и плугини има в тази насока. ;)
Честно казано, каквото ми е по способностите до този момент съм го оптимизирал :D Ако някой има някакви идеи или поне предполага нещо, ще се почерпим :)
 
Честно казано, каквото ми е по способностите до този момент съм го оптимизирал :D Ако някой има някакви идеи или поне предполага нещо, ще се почерпим :)
Сигурно има още нещо, което може да се направи. Може да минеш оптимизация на изображенията. Ако не е направено вече. Да се донастрои кеш плъгина, който се ползва. Идеята да се олекоти още. Началната страница е 587Kb, докато вътрешните по 2.43MB. Там ако се поработи.
 

Горе