Link Building след Google Panda и Penguin Update (SEOM)

Frik

Active Member
Хайде да коментираме перфектната SEO презентация на Огнян Младенов за Zero Marketing - Link Building след Google Panda и Penguin Update. За съжаление аз лично неможах да я слушам на живо и ще бъда много благодарен, ако лично Оги или някой друг изявил желание, коментира малко повече по слайдовете... (Ако пък няма желаещи, поне ще съм споделил един изключително ценен ресурс...)

Линк: http://www.slideshare.net/oggin/link-building-google-panda-penguin-update
 
Хайде да коментираме перфектната SEO презентация на Огнян Младенов за Zero Marketing - Link Building след Google Panda и Penguin Update. За съжаление аз лично неможах да я слушам на живо и ще бъда много благодарен, ако лично Оги или някой друг изявил желание, коментира малко повече по слайдовете... (Ако пък няма желаещи, поне ще съм споделил един изключително ценен ресурс...)

Линк: http://www.slideshare.net/oggin/link-building-google-panda-penguin-update
И аз не успях да отида на самото събитие. Аз вече похвалих Огито за добре направената презентация и мисля, че наистина добре се е справил с обяснението на 2та дразнителя на съвременния оптимизатор - Пингвина и Пандата.

Няма какво да коментира, само по себе си личи, че добре е направил презентацията си, като за момента неговата ми се видя най-пълна и ясна за нещата, който ни сполетяха последно време. За разлика то другите, не мога да се сетя за имена, но там само в един макс 2 слайда се споменаваше, а мисля, че това трябва да си е фокус, ако си решил да обясняваш за тенденциите в оптимизирането, защото има вече доста разлики от едно време.

Пожелавам на Огито и компанията му много успехи и нека продължават все така професионално. ;)
 
От: Link Building след Google Panda и Penguin Update (SEOM)

В крайна сметка не разбрах вредят ли линковете от социалките или не?
Моят сайт е нов, на около 4 месеца и единственото място, където събмитвам е свежо, дирбг, гбг и официалния блог към сайта + фейсбук, туитър и гуугъл +.
Сайта е за България.
 
Много често се споменава и Trust рагна, Това е много добре, ако се прави под формата на контесуални линкове от статия в тръстед сайт. Като пример мога да дам линк от KnowHow или Yahoo Answers в бодито към вашия сайт, което се взима повече от трудно. Едно време леко се намекваше, че линк байта е най-добрия и може би бъдещето на SEO-то, не след дълго време (няколко години по-късно - 5-6 г.) видяхме, че това се прояви и като закон. Защо ли, най-малкото защото ви има по-много места (хората ви споделят) с различни анкори и разновидности, което първо не прави Google boombing и втори - личи си, че не е нарочен линк билдинг.

Едно е останало факт - добрият микс от хубави линкове се цени. А кое е по-ценно вече може да се прецени. ;) Добрите ресурси водят след себе си и добри линкове. Аз лично рядко споделям линкове в мрежата, трябва доста добре да се е представил сайта или страницата, както и да имам вътрешен стимул да го шерна, което реално Google мисли за качествено отсяване. И има логика, пък и аз бих го шернал със заглавието на статията или страницата, други само с линк, трети с "виж тук" и т.н.

Вече реално май всеки се ориентира добре какво да се прави с Пингвина. Нали?

Видях, че масата се ориентира към линковете. Моя съвет тук - не махайте еднаквите, добавете различни. Да, малко трудно ще се скрие (ако някой го е правил) bombing-а (многото еднакви анкора), но с времето ще сте и по силни, ако се направи добър микс.
 
От: Link Building след Google Panda и Penguin Update (SEOM)

Независимо как правите линкбуилдинга трябва да е умерено според мен. Гоогле знае, че сайт на няколко месеца няма как да получава хиледи линкове от различни места например. Дори да са микс пак биха навредили. Но когато е умерено, лека по лека от различни места изглежда много по натурално.
 

Горе