Link building техники - кои работят?

Какви Link Building техники използвате?

  • Линкове в директории

    Votes: 19 41.3%
  • Социални сигнали

    Votes: 23 50.0%
  • Коментари по блогове

    Votes: 10 21.7%
  • Публикуване на обяви

    Votes: 3 6.5%
  • Артикъл директории

    Votes: 13 28.3%
  • Сателитни сайтове

    Votes: 7 15.2%
  • Линкове от форуми

    Votes: 10 21.7%
  • Боокмарк сайтове

    Votes: 4 8.7%
  • Бизнес каталози

    Votes: 6 13.0%
  • Директни линкове (хедър или футър)

    Votes: 7 15.2%
  • Гост блогинг

    Votes: 15 32.6%
  • Скъпо платени PR статии

    Votes: 10 21.7%

  • Общо гласове
    46
От: Link building техники - кои работят?

Харесват ли ви моите размишления по темата за линк билдинга: http://www.websitedesign.bg/blog/link-bilding-kakvo-predstavliava-i-kak-da-go-polzvame-pravilno

статията е чудна, за някой, който не знае какво е линк. или за такива, които си мислят, че рекламата е линк. общо взето - ниво начинаещи
 
От: Link building техники - кои работят?

Статията бива но за начинаещи.
 
От: Link building техники - кои работят?

Да и на първите две места са най-непрепоръчителните техники за линкове от оптимизационна гледна точка...Странна работа :))

Значи идеята да анкетата е добра.
 
От: Link building техники - кои работят?

Значи идеята да анкетата е добра.

Като цяло да, но са ми странни резултатите. По принцип линковете от платени ПР статии се котират доста добре от Г., но тук не се гласува за тях толкова. За социалните сигнали съм съгласен, странно е, но влиянието им се засилва все повече. Директните линкове също имат много силно влияние за SEO, но трябва да са тематични. За директориите не съм много съгласен с резултатите, по-скоро локалните имат по-силен ефект, както и тематичните, разбира се. Все пак за всяка техника си важи диверсификацията на анкорите и линковете, със сигурност това има най-голямо значение.
 
От: Link building техники - кои работят?

За директориите не съм много съгласен с резултатите...

Ти сега недей така, че тука много хора имат директории за статии и ще ти се разсърдят. Иначе и аз съм съгласен с теб.
 
От: Link building техники - кои работят?

Ти сега недей така, че тука много хора имат директории за статии и ще ти се разсърдят. Иначе и аз съм съгласен с теб.

Извинявам се на всички добри хора с директории, простете ми, ако имате сърца :))
 
От: Link building техники - кои работят?

Като цяло да, но са ми странни резултатите. По принцип линковете от платени ПР статии се котират доста добре от Г., но тук не се гласува за тях толкова. За социалните сигнали съм съгласен, странно е, но влиянието им се засилва все повече. Директните линкове също имат много силно влияние за SEO, но трябва да са тематични. За директориите не съм много съгласен с резултатите, по-скоро локалните имат по-силен ефект, както и тематичните, разбира се. Все пак за всяка техника си важи диверсификацията на анкорите и линковете, със сигурност това има най-голямо значение.

социалните сигнали - какво представляват?
 
От: Link building техники - кои работят?

социалните сигнали - какво представляват?

Споделяне, публикуване, гласуване и коментиране в социалните мрежи :)
 
От: Link building техники - кои работят?

mvmrik ти си извадил луд късмет. Практически не е възможно да те открие гугъл без "нито един линк"(освен ако не му го изпратиш през webmaster tools).

Сигурно е имало останали линкове от предходния уебмастър, но все пак си изкарал много голям късмет: без линкове(във всичките видове) и трафик, гугъл те ранква за дълъг период.
Това не е вярно. Тествано е.

Sent from my Lenovo S850 using Tapatalk
 
От: Link building техники - кои работят?

Гугъл може да разбере за сайта ви по много неща, не само ако има линк към него. Достатъчно е да го отворите през chrome или да сложите в него analytics. Друг е въпроса, дали и кога ще реши да го индексира.
 
От: Link building техники - кои работят?

Да са вясна и аз. По тази тема със сайтът без нито един линк - виждал съм такива в слаби ниши, но нищо в силните. Аз лично имам сайт на които направих беклинкове от 30 домейна и нищо повече и сам се изкачва по номерата
 

Горе