Live: Apple vs. Samsung: jury decision

И за хората, които евентуално ще се опитат да ме опровергаят - имам както андроид телефон, така и айфон. Ами, за съжаление не мога да кажа, че айфона е по-добрия телефон. Дизайн и сглобка, да, но хардуер и софтуер - провал.

От ония айфони с двете сим карти ли имаш :)?

То вас няма как да ви опровергае човек. Все едно да накараш линукс фен да разбере кое точно не му е наред на линукса - мисия невъзможна. Просто продуктите на Apple не са за масовката.

Само не мога да разбера, защо като толкова ви кефи, по цял ден се чудите къде да оплюете Apple. Форуми, коментари под статии и т.н. Друга работа нямате ли? Ползвайте си сапунерките, радвайте се как сте преебали заблудените потребители на айфон и толкова. Да не би нещо да имате нужда да убедите себе си?
 
Само не разбрах, на тази статистика на картинката що и се радвате толкова? Усещам, че нещо много интересно пропускам, ма нали съм си заблуден не схващам какво е.
 
Apple Iphone 4, закупен от Глобул Габрово два месеца преди да си купя сегашния телефон. Не знаех, че в оторизираните дистрибутори се предлагат от китайските реплики ;)

Темата е такава - Самсунг срещу Епъл - андроид телефон срещу иос телефон. Това е форум, мога да коментирам колкото искам и за каквото искам, както и мога да си изказвам мнението когато пожелая. Аз не оплювам епъл, просто изказвам мнението си. Съвсем различен е факта, че епъл потребителите не възприемат чуждото мнение, както в случая.

И съвет към теб, вземи поне изгледай клиповете преди изказвания тип "кон с капаци".
 
във видео две и три направо ги разби като сравнява новия ипад с самсунг галакси с 2.2 froyo ot 2010

[video=youtube_share;Ayx4XsBaJBI]http://youtu.be/Ayx4XsBaJBI[/video]





[video=youtube_share;fsGQ_xts_Gw]http://youtu.be/fsGQ_xts_Gw[/video]

нямам време за последните две засега
 
Благодаря за съвета, по-късно ако ми остане време ще ги изгледам с удоволствие. Но не мисля, че ще видя нещо, което толкова да ме грабне. За мен нещата са ясни - хващам в едната ръка айфон, в другата самсунг (примерно) и то няма какво да му мислиш повече. Усещането е съвсем различно - куха пластмасова кутийка, която пука от време на време vs нещо много приятно за държане :). Или просто един бегъл поглед на графиката и фонтовете. На htc пък един гледах, цветовете не ми харесаха изобщо.

Все ми се струва, че тук тоя дето не уважава чуждото мнение не съм аз. Дори не си ми прочел поста явно. Теб нали всичко ти е ясно предварително и няма нужда да четеш :). Не виждам някъде да съм казал, че в оторизираните дистрибутори продават реплики. Но се изненадах, че имаш истински айфон, защото почти мога да се обзаложа, че писа преди време като си купува телефони и пак беше така негативно настроен към него. Ма може и да бъркам нещо. И не виждам по какъв начин те ограничава въпросът, защо тези писания са така силно характерни за андроид феновете. Където и да погледна някоя статия по темата само това намирам - изключително крайни твърдения, определения, епитети и т.н.
 
От: Re: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Ей това са само част от нещата ми ... имам още 2-3 :)
Определено по-добро от тях няма, нито качество, нито като визия :)
И е супер смешно това което се пише, при положение, че сме на седмици от IOS6 и новия iphone ...
194682_2730981038214_1960548502_o.jpg
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Добро видео.

Андроид в Самсунг си остава за сега най-доброто нещо за което съм вложил пари.

Постоянно се съревновавам с брат ми, той е вманиачен на тема Епъл и Ай-фон.
(деца... не разбират :) )
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Аз мисля, че Apple направиха достойни за уважение продукти, или по-точно това е така заради заслугата на Стив Джобс . Тъй като него вече го няма , въпрос на време е алчността да започне да разяжда тази компания
 
Попрегледах ги първите 2 и 3тото до средата. Признавам, че са много добре направени и биха направили много голямо впечатление на всеки, който си няма понятие за какво става дума. Каквато е била и целта вероятно.

Но ако оставим това настрана, материалите са изключително тенденциозни, част от сравненията са напълно неверни (нарочно или поради незнание), друга част са малко или много преувеличени + няколко в стил "да изброим 5 напълно безполезни функции, които има в самсунга, а в айфон не" (например: колко лесно се изключва блутута - една от функционалностите, които ме накараха да се замисля, дали да не си разбия айфона в стената). Допълнено е с известно количество неща, с които бих се съгласил.

Много лесно би могъл да се направи и обратен клип. Просто изброяваме недостатъците на самсунга, а те са цели купища, премълчаваме недостатъците на айфона (не че има много такива де :p) и ... воала.
 
От: Re: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

... Просто продуктите на Apple не са за масовката.
..
Точно обратното. Епъл е таргетиран към масовия консуматор.
Просто в България джунджуриите им не са толкова достъпни за средностатистическия местен гъзар.

Ама ние тука сме уебмастъри и бизнесмени. Що гледате на айфона и андроида от консуматорска гледна точка?
Това са си пазари. Андроида не толкова всъщност. Но Епъл са си обучили аудиторията да плаща нон-стоп, за всякакви дребни нещица...
 
Re: От: Re: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Точно обратното. Епъл е таргетиран към масовия консуматор.
Просто в България джунджуриите им не са толкова достъпни за средностатистическия местен гъзар.

Ама ние тука сме уебмастъри и бизнесмени. Що гледате на айфона и андроида от консуматорска гледна точка?
Това са си пазари. Андроида не толкова всъщност. Но Епъл са си обучили аудиторията да плаща нон-стоп, за всякакви дребни нещица...

Е тази таблица на предната страница май точно обратното показва?

Тя на андроида му е по-друга стратегията просто, нищо няма даром. Най-малкото гледаш по цял ден тъпото лого на ония мизерници от Г.
 
Re: От: Re: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Е тази таблица на предната страница май точно обратното показва?

Тя на андроида му е по-друга стратегията просто, нищо няма даром. Най-малкото гледаш по цял ден тъпото лого на ония мизерници от Г.

:D може да си го къстмизираш да не го гледаш логото :)

пп Да не забравяме че самсунга е с Android 2.2 froyo ot 2010 година :)
 
Благодаря за съвета, по-късно ако ми остане време ще ги изгледам с удоволствие. Но не мисля, че ще видя нещо, което толкова да ме грабне. За мен нещата са ясни - хващам в едната ръка айфон, в другата самсунг (примерно) и то няма какво да му мислиш повече. Усещането е съвсем различно - куха пластмасова кутийка, която пука от време на време vs нещо много приятно за държане :). Или просто един бегъл поглед на графиката и фонтовете. На htc пък един гледах, цветовете не ми харесаха изобщо.

Все ми се струва, че тук тоя дето не уважава чуждото мнение не съм аз. Дори не си ми прочел поста явно. Теб нали всичко ти е ясно предварително и няма нужда да четеш :). Не виждам някъде да съм казал, че в оторизираните дистрибутори продават реплики. Но се изненадах, че имаш истински айфон, защото почти мога да се обзаложа, че писа преди време като си купува телефони и пак беше така негативно настроен към него. Ма може и да бъркам нещо. И не виждам по какъв начин те ограничава въпросът, защо тези писания са така силно характерни за андроид феновете. Където и да погледна някоя статия по темата само това намирам - изключително крайни твърдения, определения, епитети и т.н.

Прочетох ти и предния пост, и този, и следващия. "Но не мисля, че ще видя нещо, което толкова да ме грабне." Е как да видиш, ти влизаш предобеден в нещо в такива случаи практически е невъзможно да видиш нещо.

Самсунг и на мен не ми допада, поради същата причина която си споменал по-горе, но виж Motorola и HTC са съвсем различна бира.

Не знам какво ти се струва и защо ти се струва, но ти първи хвърли обвинения към андроид привържениците, такъв ти беше първия пост на втората страница. И отново ще го кажа, прочетох ти поста. Не знам как си стигнал пък до мнението, че всичко ми е ясно без да има нужда да чета, но щом си казал - така да е.
И съжалявам, че си останал толкова неприятно изненадан, че съм имал досег до айфон. Подарък ми беше - не ми допадна и сестра ми го ползва, а аз от своя страна избрах различна алтернатива, която ми е по-полезна в момента. И да - негативно се изказах тогава, както мога и да го направя в момента, но нямам желание. Не съм тук за да плюя върху айфоните. За мен това са средна класа телефон с качествена обвивка - мога да си кажа мнението, нали?


Попрегледах ги първите 2 и 3тото до средата. Признавам, че са много добре направени и биха направили много голямо впечатление на всеки, който си няма понятие за какво става дума. Каквато е била и целта вероятно.

Но ако оставим това настрана, материалите са изключително тенденциозни, част от сравненията са напълно неверни (нарочно или поради незнание), друга част са малко или много преувеличени + няколко в стил "да изброим 5 напълно безполезни функции, които има в самсунга, а в айфон не" (например: колко лесно се изключва блутута - една от функционалностите, които ме накараха да се замисля, дали да не си разбия айфона в стената). Допълнено е с известно количество неща, с които бих се съгласил.

Много лесно би могъл да се направи и обратен клип. Просто изброяваме недостатъците на самсунга, а те са цели купища, премълчаваме недостатъците на айфона (не че има много такива де :p) и ... воала.

Това няма да го коментирам. След като предпочиташ да ти е сложно ;)

Е тази таблица на предната страница май точно обратното показва?

Тя на андроида му е по-друга стратегията просто, нищо няма даром. Най-малкото гледаш по цял ден тъпото лого на ония мизерници от Г.

Показва това, че андроид се е разпространил на хиляди телефони в различен ценови диапазон, което пък от своя страна има по-голям фийдбек.
Що се отнася за стратегията на андроида - можеш напълно спокойно да спреш всякакви връзки с гугъл с 2 докосвания на дисплея. Ако някой го е хванала параноята може изцяло да изтрие Google Play и тогава няма да се налага да ползват каквато и да е било услуга предоставена от гугъл. И не знам къде го гледаш това лого на мизерниците от Г., имал ли си изобщо досег до андроид телефон, освен споменатия по-горе Самсунг, който явно дори не е бил включен? Въпроса е реторичен. След горните си необосновани изказвания, не мисля да чета изказванията ти по темата повече :)

П.П. Предполагам си наясно, че 25% от телефона ти е съставен от хардуер произведен от Самсунг? :)
 
От: Re: От: Re: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

:D може да си го къстмизираш да не го гледаш логото :)

пп Да не забравяме че самсунга е с Android 2.2 froyo ot 2010 година :)

2.3.6 си е моят, хем е от пенсионерите...
 
От: Re: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Точно обратното. Епъл е таргетиран към масовия консуматор.
Просто в България джунджуриите им не са толкова достъпни за средностатистическия местен гъзар.

Ама ние тука сме уебмастъри и бизнесмени. Що гледате на айфона и андроида от консуматорска гледна точка?
Това са си пазари. Андроида не толкова всъщност. Но Епъл са си обучили аудиторията да плаща нон-стоп, за всякакви дребни нещица...

Koe е точно обратното? Че можеш да си купиш андроид за 150 лева, а iphone не ли?
Че можеш да си купиш лаптоп за 500 лева, а macbook не ли?? Че можеш да си купиш таблет с андроид за 150 лева, а ipad не ли?? Пиини една студена водица :)
 
Пак цяла купчина общи приказки, ама айде ще ти отговоря още един път щото си пич иначе.

Прочетох ти и предния пост, и този, и следващия. "Но не мисля, че ще видя нещо, което толкова да ме грабне." Е как да видиш, ти влизаш предобеден в нещо в такива случаи практически е невъзможно да видиш нещо. Самсунг и на мен не ми допада, поради същата причина която си споменал по-горе, но виж Motorola и HTC са съвсем различна бира.

Наистина не мога да си обясня, защо смяташ, че съм предубеден. Изобщо не съм предубеден, дори в последната седмица разгледах всевъзможни модели и марки телефони, тъй като трябва да купувам нов на жената. Ми гледах, гледах, нищо не видях, което да ме грабне толкова, когато го взема в ръка. На htc не ми допадат нещо цветовете и интерфейса им е малко по-куц от на Самсунга. Наистина, не са направени от кофички за кисело мляко, но все пак са си пластмасови. Колежката има такъв, за 6 месеца е заприличал на гъз. Изобщо не е това, което си купи в началото. А тя е само с едно дете, аз съм с две ..... Моят телефон от друга страна е на година, но ако го изчистя добре с една кърпичка и малко плюнка, спокойно много да твърдя, че съм го купил миналата седмица. Няма никакви следи от употреба. Нито една. А смятай две малки деца, който постоянно се борят за него какво са го правили.

Motorola от край време са си противни телефони. Айде към тях може и да съм малко предубеден. Те не се ли отказаха от тази си дейност наскоро btw? Сигурно е имало защо.

Не знам какво ти се струва и защо ти се струва, но ти първи хвърли обвинения към андроид привържениците, такъв ти беше първия пост на втората страница. И отново ще го кажа, прочетох ти поста.

Съжалявам, че ще трябва да се повторя, но изглежда все още не си чел не само моите постове, но и темата. Или си я чел от втора страница. Всъщност оригиналната тема дори не беше iOs vs Android, но вас все на там си ви влече. Кой знае защо, явно този въпрос ще остане за поколенията. Действително, на втора страница си позволих да изкажа тежката обида, че "на андроид нещо не му е наред", но мисля, че това е доста по меко от "овце", "коне с капаци" и "apple fans can't think out of the box" и т.н. Не че нещо искам да ви критикувам за начина на изказване, не е моя работа това и си е до човек. Всъщност основните ми "обвинения" както им казваш, бяха и са към качеството на изработка и дизайна на останалите телефони. За самия андроид нямам кой знае какво да кажа, освен че и той както и иос си има и предимства и недостатъци.


Не знам как си стигнал пък до мнението, че всичко ми е ясно без да има нужда да чета, но щом си казал - така да е.

Ами просто по мои наблюдения начина ти на изказване е един такъв - менторски :). Като че цялото вселенско знание се е събрало в теб. Въпреки, че напоследък рядко пиша тук (понеже форумът съвсем се разкапа, но това е друга тема), все пак чета често и с голям интерес следя напредъка ти и се радвам за теб.

Преди да си ми се обидил отново, да поясня, че не смятам това за лошо и изобщо не те критикувам.

И съжалявам, че си останал толкова неприятно изненадан, че съм имал досег до айфон. Подарък ми беше - не ми допадна и сестра ми го ползва, а аз от своя страна избрах различна алтернатива, която ми е по-полезна в момента. И да - негативно се изказах тогава, както мога и да го направя в момента, но нямам желание. Не съм тук за да плюя върху айфоните. За мен това са средна класа телефон с качествена обвивка - мога да си кажа мнението, нали?

Моля ти се, престани да ми слагаш думи в устата. Вече няколко пъти го правиш. Не съм останал неприятно изненадан. Просто се изненадах. Дори в началото през главата ми премина еретичната мисъл, че малко ни послъгваш :shamed:, просто така, за да се получи интересна темата, но много бързо я прогоних (още преди да внесеш яснота по темата ... беше буквално за милисекунда) :).

За мен ще остане загадка, по какъв начин предизвиках у теб усещането, че се опитвам да ти огранича правото да си изказваш мнението ...

Това няма да го коментирам. След като предпочиташ да ти е сложно ;)

И аз няма да коментирам, щом предпочиташ да ти е кофти дисплея :)

Показва това, че андроид се е разпространил на хиляди телефони в различен ценови диапазон, което пък от своя страна има по-голям фийдбек.

Тъй де, всеки има такъв. Това ако не е масовка?! Тук явно сме на едно мнение.

Що се отнася за стратегията на андроида - можеш напълно спокойно да спреш всякакви връзки с гугъл с 2 докосвания на дисплея. Ако някой го е хванала параноята може изцяло да изтрие Google Play и тогава няма да се налага да ползват каквато и да е било услуга предоставена от гугъл. И не знам къде го гледаш това лого на мизерниците от Г., имал ли си изобщо досег до андроид телефон, освен споменатия по-горе Самсунг, който явно дори не е бил включен? Въпроса е реторичен.

Нищо, аз все пак ще му отговоря. И без това явно си водя монолози. Общо взето всеки такъв телефон има по няколко икони с Г на тях. Някой имат и повече - примерно търсачката се вижда навсякъде. И наистина, има модели, при които дори не е необходимо да е включен телефона - имат си надписи Google на пластмасата.
Към това можем да добавим и браузъра мисля.

Колко човека познаваш, които са махнали тези неща от телефоните си? Аз не познавам нито един. Буквално Г вече е с хората и в тоалетната.

И изобщо средния потребител не стига много по-далеч от смяната на тапета и мелодията на звънене. Потребителите, които биха направили това са пренебрежимо малък процент.

Това в допълнение лишава от смисъл половината от възможностите на Андроид. Просто хората като нас, дето биха ги ползвали са малко. Но света е доста по-голям и не свършва с нас. Представям си я например жена ми, типичен средностатистически потребител на смартфон как по цял ден си играе със суитча на блутута :lol: и се ядосва що не е сложен на по-удобно място.

След горните си необосновани изказвания, не мисля да чета изказванията ти по темата повече :)

Няма проблем. Ти и без това не ги четеш :). Това не ти прави чест между другото.

П.П. Предполагам си наясно, че 25% от телефона ти е съставен от хардуер произведен от Самсунг? :)

Да, наясно съм. Точно това най-много ме дразни в тях. По всичко личи, че знаят как се работи качествено, но явно смятат, че потребителите им ще се задоволят и с корпус от кофички за кисело мляко примерно. И явно са прави, като им гледам продажбите. Малко като Боко дето се изцепи на предните избори "И едно магаре да бяхме сложили, щеше да спечели". Та и те така, що да правим нещо качествено, като и това се купува.
 
От: Re: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

... Наистина, не са направени от кофички за кисело мляко, но все пак са си пластмасови. Колежката има такъв, за 6 месеца е заприличал на гъз. Изобщо не е това, което си купи в началото. А тя е само с едно дете, аз съм с две ..... Моят телефон от друга страна е на година, но ако го изчистя добре с една кърпичка и малко плюнка, спокойно много да твърдя, че съм го купил миналата седмица. Няма никакви следи от употреба. Нито една. А смятай две малки деца, който постоянно се борят за него какво са го правили.
...
Да не забравяме и че всеки епълски продукт се обезценява супербавно в сравнение с аналозите си - може да се продаде за дебел процент от покупната цена. Дори да е на 1-2-3 години.
В тоз смисъл ъпгрейдите са доста лесни при излизането на следващия модел. Освен сичко друго.
Скъпото излиза евтино.

Останалото след година може да се пробваш да го занесеш в пункта за стара пластмаса.
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Като човек, ползвал 2 андроид телефона, 1 wp7 телефон и 4 iphone-a. Ще си позволя да коментирам и аз тук (предварително прочетох 2/3 от водената до момента дискусия).
Андроид телефонът - не стои добре в ръката - голям, лек, кух, пластмасов - резултата - създава чувство, сякаш държиш евтина/некачествена играчка.
Супер амолед дисплеите (от опит с първото Galaxy) - не се разбира добре със светлината.

Докато от Apple съумяха да движат най-новите версии на операционните си системи на устройства от преди 2-3 години. Производителите на Андроид устройства се надпреварват да блъскат гигабайтове рам, 10 ядрени процесори...само и само да не лагва Android. Което пък се отразява на живота на батерията (особено като се вземе и големият екран, ако е с висока резолюция). Ако не се озаптят, след 2-3 години ще имаме телефони с андроид с по 16GB RAM, и интелски ксеони цъкащи вътре за да може да се пращат смс-и и да се телефонира. Това са иновациите! Това е подхода! Все пак...няма време да се поразмърдат малко мозъците на китайците за елементарни оптимизации, най-лесно да е да се блъска хардуер, пък каквото стане.

Кое според вас е по-иновативно - да слагаш хардуер, от който по принцип няма особена нужда. Или да си оптимизираш софтуера и хардуера до степен, че да няма никакви проблеми и забавяния при работа с устройството. ;)

Не е ли целта устройството да е удобно за ползване, стабилно, да усещаш как е мислено за дребните неща? Това единствено ми го дава Apple.
Винаги се намираше по някой дразнещ недостатък и при Самсунг-а, и при двете HTC-та, които ползвах (и не говоря само за случаи с ОС-а).

Ако от Apple не бяха иновативни:
- едва ли всичките телефони на Самсунг след появата на първия iPhone щяха да заприличат на епълския продукт;
- след появата на първия iPad едва ли самсунг, асус и др. щяха да се юрнат да правят таблети с Андроид. Най-вероятно щяха да продължат да бълват недъгави 11" нетбукове.
- след появата на MacBook Air, Acer, Asus и др. едва ли щяха да започнат да правят ултрабукове.


Всеки най-добре знае какво иска. Нека си го купува, ползва и да му се радва. А не да тролва навсякъде де що види. Самсунг или Apple нямат нужда от защитници, за тази работа си имат предостатъчно адвокати.
Така че колкото на лоялни клиенти, защитници на марката и пр. да се правите, това няма да ви донесе нищо друго, освен изгубено време, което определено не е във ваша полза.
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Факта, че ios6 ще работи и на 3gs - повече от 3 годишен телефон е показателно, покажете ми един андроид телефон на 3 години който да работи с последния андроид :))
 
Re: От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

2.3.6 си е моят, хем е от пенсионерите...

имше се предвид че на клипа сравняват с 2.2 на самсунга

Факта, че ios6 ще работи и на 3gs - повече от 3 годишен телефон е показателно, покажете ми един андроид телефон на 3 години който да работи с последния андроид :))

Ама то въпроса е нужен ли е последния Андроид .... аз миналата година "заседнах" на 2.3.4 ром пестящ батерия и съм много доволен... ъпгрейд до 4.0 ICS според форумите ще ми даде малко повече фреймове от видеокартата, ама и така е достатъчно бързо да играя NFS в 800х480... Та вместо да ъпгрейдвам като всички апликации си работят и на този Андроид.... предпочитам да съм с такъв ром .... отдал съм се на пестене на батерия когато телефона се ползва само като телефон ми изкарва до 4 дни :)


ПП вече има по нов андроид 4.1 който го няма за моя телефон да видим той дали ще има някакви фундаментални предимства
 

Горе