Live: Apple vs. Samsung: jury decision

От: Re: От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

имше се предвид че на клипа сравняват с 2.2 на самсунга



Ама то въпроса е нужен ли е последния Андроид .... аз миналата година "заседнах" на 2.3.4 ром пестящ батерия и съм много доволен... ъпгрейд до 4.0 ICS според форумите ще ми даде малко повече фреймове от видеокартата, ама и така е достатъчно бързо да играя NFS в 800х480... Та вместо да ъпгрейдвам като всички апликации си работят и на този Андроид.... предпочитам да съм с такъв ром .... отдал съм се на пестене на батерия когато телефона се ползва само като телефон ми изкарва до 4 дни :)


ПП вече има по нов андроид 4.1 който го няма за моя телефон да видим той дали ще има някакви фундаментални предимства

Искаш да кажеш, че новите андроиди не ти дават нови функции?? Еми това е тъпо ако е вярно брат :)
 
Re: От: Re: От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Искаш да кажеш, че новите андроиди не ти дават нови функции?? Еми това е тъпо ако е вярно брат :)

Искам да кажа че в моя случай няма какво повече да ми даде имам си всичко което ми трябва.... това беше идеята на клипче номер 2 и три да сравняват функционалност на галаксито с 2.2 froyo от 2010 срещу новия 2012 ипад.... че даже има и функционалност отгоре в тази операционна :)
[video=youtube_share;Ayx4XsBaJBI]http://youtu.be/Ayx4XsBaJBI[/video]





Аз в момента не мога да се сетя какво ми липсва като функционалност :) което да не може да се ксътмизира без да правя ъпгрейд...

фунцкионалност може да се добави и без смяна на версията ос а да се добави модифициран / оптимизиран за дадена цел кернел...


[video=youtube_share;fsGQ_xts_Gw]http://youtu.be/fsGQ_xts_Gw[/video]


клипче три го препоръчвам на които не го изгледал
 
Последно редактирано от модератор:
  • Like
Реакции: Test
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Apple получи от Samsung компенсация за $1 млрд в дребни монети


3da4396ec8.jpg
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Доказа се, че тази новина е фалшива, пусната от някакъв майтапчийски сайт. ;)

Ако беше истина - дреме им на Apple - парите отиват директно в банката, и най-много някой банкер да се застреля към края на броенето.
 
Re: От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Доказа се, че тази новина е фалшива, пусната от някакъв майтапчийски сайт. ;)

Ако беше истина - дреме им на Apple - парите отиват директно в банката, и най-много някой банкер да се застреля към края на броенето.

Да, новината е повече от абсурдна и ако не се лъжа сайта беше нещо от рода на 30 думи.еу. :)

Лошото е, че и доста повярваха и споделяха. Абсолютна тъпотия, защото първо щяха да изгърмят големите сайтове. ;)
 
От: Re: От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Лошото е, че и доста повярваха и споделяха. Абсолютна тъпотия, защото първо щяха да изгърмят големите сайтове. ;)
Има хора, дето вярват на всичко в Мрежата и гледат веднага да го разпространят, да не ги изпревари някой друг. :D
Самсунг, естествено, е в процес на обжалване на присъдата. Но кой ли се интересува от юридически неща - важно е сеир да има!
 
Така е, това съм го забелязал и аз. Да си "интересния" вестител на деня. Ама дали го има в Yahoo! News, Google News, CNN и други големи и малки медии, не е важно. Видял си го някъде, шервай и коментирай. :)

Никой не му пука за техните дела, важното е да им върви пазара и на двете. ;)
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Здравейте,
виждам, че темата е доста стара, но не мога да остана безпристрастен. Винаги съм обичал темата Apple vs. All android. Искам само да попитам хейтърите на айфон специално - преди 7 години, когато се появи първият айфон, някой беше ли си представял въобще, че телефон може да изглежда по този начин? Или такъв телефон се виждаше само в фантастичните филми?
Каквото и да си говорим, Епъл наложиха съвременния вид на смартфоните. В днешно време повечето производители се бият е гърдите колко са иновативни и колко са по-добри от епъл, но забравят, че всичките им модели са просто едно копие на първият айфон. Никога няма да забравя как, когато си закупих споменатия апарат, хората изпадаха в недоумение от видът му, когато го извадех да запиша нечий номер (примерно) :)
Поздрави :)
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Епъл наложиха съвременния вид на смартфоните.
Може би след 2-3 години наистина ще имаме смартфони.
Това - сегашното, е хаос от менюта, по-лошо и от най-лошата Нокиа от преди години.
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Така е!
По този повод, много уважавам андроид, но лично за мен в забързаното ежедневие IOS ми е една идея по изчистен и интуитивен :)
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

За мен лично в момента дали ще бъда с Apple или Андроид модел няма голямо значение. Всички от тези флагмани са много добри, всеки си има плюсове и минуси. Вече си е въпрос на личен избор. Основните екстри ги имат всички от флагманите. Дори в момента моят остарял вече S2 ми върши чудесна работа.
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

За мен лично в момента дали ще бъда с Apple или Андроид модел няма голямо значение. Всички от тези флагмани са много добри, всеки си има плюсове и минуси. Вече си е въпрос на личен избор. Основните екстри ги имат всички от флагманите. Дори в момента моят остарял вече S2 ми върши чудесна работа.
Напълно съм съгласен колега и за това ми е много смешно фенове на различни марки като започнат да се надлъгват.Всички топ модели са впечатляващи и вършат чудесна работа, останалото е въпрос на удобство и предпочитание :)
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Да пусна и аз някакво мнение в тази тема като човек, който не използва смартфони, но въпреки това имам поглед над това какво се случва в тази ниша.

Ето го и моето мнение: iPhone е 1-вият smartphone и всичко, което вбъдеще излезе на SAMSUNG, HTC и всички други марки е в следствие от появата на iPhone-а на бял свят. Смартфонът в днешен ден, в сегашният му вид е изцяло продиктуван от 1-вият iphone.
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Само да попитам кое в дизайна на айфона ви допада допада
- миниатюрни дисплей?
- дебелината?
- широката рамка ОКОЛО дисплей?
- грозното кръгло копче?
 
От: Live: Apple vs. Samsung: jury decision

Само да попитам кое в дизайна на айфона ви допада допада
- миниатюрни дисплей?
- дебелината?
- широката рамка ОКОЛО дисплей?
- грозното кръгло копче?
Само да ти отговоря - за мен 4 инча дисплей не е малко за ТЕЛЕФОН! И да точно това ми допада, лесно се работи с една ръка, а това е изключително ценно докато си в движение.
За дебелината също мога да кажа, че е по тънък и компактен от новите тухли, които наизлязоха напоследък.
Металния корпус, с който не могат да се похвалят доста топ модели за над 1000 лева, който съвсем откровено ми приличат на играчки от някой селски панаир (като изработка говорим), смея да твърдя е с изключително качествена и прецизна изработка.
За рамката не мога да кажа, че е по-дебела от повечето флагмани в момента.
За копчето - абсолютно индивидуално мнение - кръглата или квадратната форма е по-грозна. А и не съм забелязал някой флагман да изпъква с много красиво КОПЧЕ :)
И нещо от мен, което го няма във въпросите - айфона единствен успява сред всичките апп-ове, мейл акаунти, форуми, чатове, прогнози, аларми, разговори, бележки, социални мрежи и така нататък... да запази някакъв изчистен и интуитивен интерфейс.
Поздрави :)
 

Горе