Live Streaming

Martin3s

Member
Здравейте,
бихте ли ми дали някакви предложения за директно излъчване в лодпреса. Става въпрос за излъчване на футболен мач и би ли станало с любителска камера. Имам го само като идея, но за осъществяването съм много бос. Чакам гора от помощници :p
 
От: Live Streaming

ООооо приятел ще ти трябва много здрава връзка с интернет, 1 лаптоп или компютър и да вържеш камерата към него, след това някакъв софтуер, който да стриймва видеото, а вграждането в wordpress може и с Mediaplayer да го направиш :D :D Но като цяло идеята не е много добра и според мен изисква много техника да имаш на място в стадиона.

Друг начин е да снимаш с много качествен 3G телефон и да стриймваш директно от него ама си е голяма набутвация.

Най-лесно ще е да запишеш мача с любителската камера, да се прибереш у вас, да го качиш в някой сайт примерно като youtube и да си вградиш плеъра от там в сайта. Но това няма да е наживо естествено :)
 
От: Live Streaming

Намерих удачния софтуер, но пък ми излезе проблем с хардуера :lol: Идеята е постижима и благодаря за съветите.
Тъй като винаги рано сутрин след тежка вечер ми излизат някви странни идеи, реших да направя в сайта игра с прогнози, но начина по който ги мисля не ми изглежда удачен. Мисля да пускам мачовете в табличка като статия, а прогнозите да се дават в коментарите (Дори не звучи както трябва) Има ли вариант (плъгин или пр.) за лордпрес, който може да ме улесни.
Благодаря предварително.

П.С.
Отивам да пия зелева чорба :lol::lol:
 
От: Live Streaming

Зравей и аз мисля че идеята не е много добра. Първо знаеш ли колко хора биха го гледали този мач от твоя блог ? Ако няма да има много зрители няма смисъл да си губиш времето и да се занимаваш. Ако мача се излачва по телевизията забрави да имаш много зрители защото първо по телевизията качеството е по добро има близки кадри има кой да коментира мача и т.н.
 
От: Live Streaming

Мачът е от Б група и не се предава никъде. До момента излъчваме "на живо" но с текстови публикации (5мин това 10 онова и т.н.) и имаме многобройни посещения и си представих само какво ще е ако се снима. :)
 
От: Live Streaming

Ами трябва ви оператор, една добра видео камера, разрешение от БФС, права за снимане на мача и тогава вече може да излъчвате пряко онлайн :) Като ще ви трябват още лаптоп/компютър свързан с камерата, добра връзка с интернет, ама много добра, понеже като се накачулят 50 човека да гледат а uploada ви е бавен и ще увехне сигнала, никой няма да може да гледа :)
 
Re: От: Live Streaming

добра връзка с интернет, ама много добра, понеже като се накачулят 50 човека да гледат а uploada ви е бавен и ще увехне сигнала, никой няма да може да гледа :)
Това не е точно така. Трябва му добър сървър с добра скорост, а не такава на лаптопа. 5 megabita са му повече от достатъчни да прехвърля информацията към red5 сървъра, който от своя страна да го пръска към останалите потребители. Естествено това си струва пари, а трафика няма да е никак малък и евтин ако всичко е както трябва. Отделно на това, всички други разрешителни и пари отделени за инвестиции просто правят цялата идея нерентабилна, не защото е лоша, даже напротив, но не виждам как това би могло да бъде монетизирано и евентуално да има някаква възвращаемост.
 
От: Live Streaming

Много лоша идея ако нямаш сериозна причина за да го правиш.
 
От: Re: От: Live Streaming

Това не е точно така. Трябва му добър сървър с добра скорост, а не такава на лаптопа. 5 megabita са му повече от достатъчни да прехвърля информацията към red5 сървъра, който от своя страна да го пръска към останалите потребители. Естествено това си струва пари, а трафика няма да е никак малък и евтин ако всичко е както трябва. Отделно на това, всички други разрешителни и пари отделени за инвестиции просто правят цялата идея нерентабилна, не защото е лоша, даже напротив, но не виждам как това би могло да бъде монетизирано и евентуално да има някаква възвращаемост.

Като цяло идеята за монетизиране е чрез директен рекламодател, като фирма и пр. , понеже сайта е новинарски за точно определен град. За момента ще си остана само с идеята, понеже сайтът няма и 2 месеца, а не ми се хвърлят излишни пари, тъй като за момента са трудно възвръщаеми. С гоогле адс не ми се "цапа", понеже за бг сайт с тези посещения (за момента 400 - 600) нищо няма да изкарвам.
Имам акаунти в адсмаркет и ЦЖ, но там вариантите за бг са малко.
Някакви други идеи ?
 
От: Live Streaming

Идеята е добра, ако го правиш за себе си и за спорта. Когато натрупаш точки пред БФС, вече може да се цаниш и за А група, където вече ще започне евентуално да се изплаща. Успех.
 

Горе