Long Tail Pro със 70% отстъпка!

Здравейте,

Попаднах на една добра отстъпка и реших да я споделя с вас. Става на въпрос за софтуера Long Tail Pro за проучване на ключови думи. По начало струва 97 долара, сега е намален на 27 долара. Ако някой има интерес, може да се сдобие с него на ето този адрес: http://v3.longtailpro.com/

Поздрави!
 
От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

На какъв принцип са лицензите понеже в момента съм на почивка и не съм на работния комп и после да има някакво ограничение да го сложа на другия си компютър.
И месечен или годиш лиценз е ?


Имаш репче от мен.
 
От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

На какъв принцип са лицензите понеже в момента съм на почивка и не съм на работния комп и после да има някакво ограничение да го сложа на другия си компютър.
И месечен или годиш лиценз е ?


Имаш репче от мен.

Плащането е еднократно, като ще получаваш всички бъдещи ъпдейти. Това е за Pro версията, ако искаш Pro + Platinum ще имаш допълнително 17$ monthly subscription. Разликата между двете версии е, че при втората има Keyword Competitiveness score (KC), което е доста удобен инструмент. За лиценза не мисля, че ще има проблем, ако го качиш на повече от 1 PC, програмата иска валиден email и код, който ще ти бъде изпратен при покупка.
 
От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

Плащането е един път, по-нататъшните ъпдейти са безплатни. Има абонаменти за допълнителни функционалности само. По отношение на броя компютри, на които можеш да го инсталираш, мисля че са три.
 
От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

За Windows и Mac е този софтуер, чудно ми е за Линукс какъв е набора от инструменти.
 
Re: От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

За Windows и Mac е този софтуер, чудно ми е за Линукс какъв е набора от инструменти.

Еми доста оскъден, за това винаги питаш и въпросът ти обикновенно няма да е тъп. Или го нямат, което е по-често или е под друуго име. :) Но бях подготвен, че го нямат, за това очкавам малко мнения, дали си струва, за да вдигна един Windows виртуал или на един комп, който си поива да го бодна. :) Давайте мнения. :)
 
От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

Аз го използвам и върши работа, и за нашия пазар и за USA. Има опцията да си избираш точно за къде да локираш търсенията, изкарва много long tail keywords от тази, която добавяш за seed keyword, KC score-a е относително точен и ще ти даде представа за конкуренцията. Ако искаш, вдигни 1 виртуалка и изтегли 10 дневната trial версия, за да добиеш представа. Ще имаш пълната фукнционалност, като изключим KC score-a.
 
Re: От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

Ако искаш, вдигни 1 виртуалка и изтегли 10 дневната trial версия, за да добиеш представа. Ще имаш пълната фукнционалност, като изключим KC score-a.

Да, смятам така да направя. Ако си оправдае, ще вземем определено един лиценз. Днес ме попитаха "С какво е по-добро и детайлно от Google Planner-а?", често казано не съм го разучавал Long Tail Pro и не успях да дам отговори, но им казах, че вади по-добри съджесчъни при лонг тейловете, поне от прочетеното това ми направи впечатление, но реално дано не съм ги подвел де.
 
От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

Не си. Long Tail Pro използва Keyword Planner-a, за да си зареди данните, ще ти трябва Adwords акаунт, както и Moz API, за да ги свържеш към програмата и да видиш резултатите за ключовите думи и класиранията на конкурентите. На мен лично ми е в пъти по-удобно да я използвам, защото няма сума ти допълнителни менюта и подобни, избираш си таргет, дума и започваш. Вади много прилежни резултати, може да видиш:

Screen 1
Screen 2
 
Re: От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

Не си. Long Tail Pro използва Keyword Planner-a, за да си зареди данните, ще ти трябва Adwords акаунт, както и Moz API, за да ги свържеш към програмата и да видиш резултатите за ключовите думи и класиранията на конкурентите. На мен лично ми е в пъти по-удобно да я използвам, защото няма сума ти допълнителни менюта и подобни, избираш си таргет, дума и започваш. Вади много прилежни резултати, може да видиш:

Screen 1
Screen 2

Ей супер. Ще свършим работа. Мерси за примера, който си дал. Това гледах и на скриншотовете. Ако някой има да даде с някаква микри ниша дали добре вади лонг тейлове, ще е супер. Да речем...парцалени кукли или нещо подобно. :) Идеята е наистина да напипаш точно тях, за да класираш добре оптимизирани страници, а по-големите към главните за нишата е ясно - след време, брандинг, история, репутация и т.н., но с наличното като параметри шанса с лонг тейловете си е сериозен. Дори един да има под 10 търсения на ден. :)
 
От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

принципно всички софтуери ползват на google api-то. Тия, дето не го ползват, са безполезни, тъй че няма да ги коментирам. Но, идеята ми е, че който се научи да бачка с keyword planer-a не му трябва друго, щото там е извора. (и дава пре достатъчно long tail думи)
 
Re: От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

принципно всички софтуери ползват на google api-то. Тия, дето не го ползват, са безполезни, тъй че няма да ги коментирам. Но, идеята ми е, че който се научи да бачка с keyword planer-a не му трябва друго, щото там е извора. (и дава пре достатъчно long tail думи)

Да бе, ама мен нещо съджешчъна нещо не е толкова богат, колкото си мисля. Не казвам, че това софтче може да прави нещо повече, но реално не дава ли и малко повече предложения, комбинации? Ако трябва да съм честен, на мен една функция ми е важна, а именно да дава тези комбинации, както се вика и дори да няма повече от 2-3 търсения на ден, или седмица, месец, но да примерно 1000 по 2-3 такива, си е оферта. :)
 
От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

Вчера си купих софтуера + платиниум версията, още го разучавам де, но доста пести време, според мен. Могат да се вкарат накуп много seed ключови думи/фрази, изкарва ти и първите 10 резултата за всяко търсене+ статистиките за ранкваните сайтове. Само това keyword competitiveness не знам, доколко показва реалната конкуренция в нишата. Някой по-опитен със софта, ако може да сподели някакви наблюдения.
 
От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

Ами KC score-a показва по някаква формула (на база другите показатели) степен на конкуренция. Всичко под 30 като стойност би трябвало да е ок, по-нагоре съответно става по-трудно и конкурентите имат сериозни показатели. Има и направена схема за това тук.
 
От: От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

Ами KC score-a показва по някаква формула (на база другите показатели) степен на конкуренция. Всичко под 30 като стойност би трябвало да е ок, по-нагоре съответно става по-трудно и конкурентите имат сериозни показатели. Има и направена схема за това тук.

Да аз я четох тази статия за формулата, която генерира коефициента, въпроса ми беше, доколко отговаря на реалната конкуренция в нишата.
 
От: От: От: Long Tail Pro със 70% отстъпка!

Да аз я четох тази статия за формулата, която генерира коефициента, въпроса ми беше, доколко отговаря на реалната конкуренция в нишата.

Ами по мои наблюдения си отговаря, колкото по-малък е score-a, толкова по-слаба е конкуренцията. Проверявал съм доста ниши, в които знам, че има силни сайтове, както и такива със слаби и до голяма степен може да се вярва на този показател.
 

Горе