MacBook Air 2018 vs MacBook pro

Колеги, много ви моля да се придържаме към темата... както казах, задал съм конкретен въпрос и който не иска да отговори на него е свободен да не се занимава с мен. Никой не ми е длъжен..
Всеки случай да коментираме Бай Ганьо бизнес модел, в който хвърляш лаптопа на сътрудниците си и им казваш “оправяй се” е безплодно, тъй като за мен така не се прави бизнес.

Благодаря на всички до тук за отговорите. Най-вече на колегата, който ми предложи монитора освен вида лаптоп - мисля, че взех решение. :)

Още един път благодаря на всички
 
Не може да си купиш ОС с пет настроики , която да неможе да си я направиш по твой вкус, ама наистина както ти се иска на теб, а не на някой дето решава как на теб ще ти е по-удобно. Та неможе такава маркетингова щуротия да е по- добра от ОС, която може да се настрои именно така както ти е кеф на тебе. И ако ръцете не ти растат от задника, значи ще имаш нещо което си струва и то безплатно. Ако обаче, те мързи да си настроиш компютара с Линукс, ще ти го настроят ябълките, ама ще ти избият зъбите с цената и ще те направят зависм от тяхната смешна продукция .

Като човек администриращ около 80 линуксови сървъра и ползващ Ubuntu от времето на 5.04, аз не съм сигурен какво точно имаш предвид. Теми и иконки ли? Това повечето потребители не им минава през главата да го променят. Не разбирам и за какво настройване говориш - най-силното в епълските компютри е , че с малки изключения, хардуера е супер здрав и изработката е страхотна. Това го пиша от 7 годишен мак еър дето продължава да е безотказен и изглежда супер. Пробвай да намериш така изработени и така сглобени компютри, дето да са толкова адекватни толкова години по-късно, на значително по-ниски от епълските цени. Няма да намериш.
 
Пробвай да намериш така изработени и така сглобени компютри, дето да са толкова адекватни толкова години по-късно, на значително по-ниски от епълските цени. Няма да намериш.

Моят Acer е на 7 години, работи безотказно. Даже си направих дипломната работа на него, като рендише половин месец, кажи речи без спиране. А и цената бе към 600 лева някъде. Да не е тънък 1 сант, не е бел цвят и логото не е отхапано, но ей върши работа.
 
Това го пиша от 7 годишен мак еър дето продължава да е безотказен и изглежда супер. Пробвай да намериш така изработени и така сглобени компютри, дето да са толкова адекватни толкова години по-късно, на значително по-ниски от епълските цени. Няма да намериш.

Недей им казва всичко :) трудно им е... един мозък - човешки трудно може да повярва на срокове от 7 години или 10...

На който роднина съм подарил Айфон :) се е зарибил яко и сериозно и спира да мисли за телефони. Живота му се променя...
 
Недей им казва всичко :) трудно им е... един мозък - човешки трудно може да повярва на срокове от 7 години или 10...

На който роднина съм подарил Айфон :) се е зарибил яко и сериозно и спира да мисли за телефони. Живота му се променя...
Секта, бога ябълка ги прави зомбита.
 
Секта, бога ябълка ги прави зомбита.

Не си прав :) от всички секти нашата е по-религиозна :)

Последната новина за Самсунг / Андроид чете ли - ще ти дават възможност да подкараш и Линукс на телефона. В търсене на "клиенти" са готови на всичко...

А аз съм доволен и на дребното :) контрол на дефокуса в заден план при редакция на кадър в портретен режим. Като публикувам снимка у фейсо - той трие екзифа и никой не знае с кво е снимано. Казваш никон - канон и всеки ти вярва :) смех...
 
Моят Acer е на 7 години, работи безотказно. Даже си направих дипломната работа на него, като рендише половин месец, кажи речи без спиране. А и цената бе към 600 лева някъде. Да не е тънък 1 сант, не е бел цвят и логото не е отхапано, но ей върши работа.

Аре, аре. Всички сме имали Windows компютри. Добре знаем как след време почва да забива постоянно, да се пълни с всякъв леш, да трябва да се преинсталира, за да се очовечи и тем подобни. От 2015 съм с Macbook и никога повече няма даже да пипна друг компютър. Подобна съвършена техника не съм имал никога през живота си.
 
Вземете поработете здраво, купете си маркова техника, хубава,
@zoomaniak, абе ти си самохвалко, признай си. Все трябва да се похвалиш какво ТИ си си купил, дори и за неща които нямат нищо с темата. Обаче никой не го интересува и няма да получиш така желаната "уау" реакция, поне не тук във форума. Бих ти препоръчал да си купиш някое Ферари или Ламбо и да се перчиш колкото си искаш из улиците... ако въобще има шанс да скъташ толкова кинти след всички джаджи дет си купуваш.

@cross, ти ще си купиш новия модел лаптопи. Хванала те е манията по Apple продукти, така че ако си вземеш стар модел ще страдаш, щот няма да се чувстваш достатъчно модерен. Иначе ако започваш нов бизнес (аз така разбирам темата), тогава е голяма глупост да хвърляш маса пари за първоначално оборудване.

@nikolai.mt, Мерцедес са супер прехвалени брички. С нищо не са по-различни от всички други, но им се води тази слава че са най-добрите и туй то. Най-кефско е обаче да се возиш в раздрънкана бръкма, по възможност чужда. Приключенско е, а приключенията винаги са свързани с голяма доза неудобство ;)

Брато, не се излагай!!! Как изобщо ти дойде на акъла, че мерцедес били супер прехвалени? Предполагам караш френска или италианска бракма, затова си така озлобен. Вземи спести малко парички, купи си нещо хубаво, марково, избягвай репликите и евтините продукти и заместители! Ако не ти стигат за нов продукт, вземи на старо, с пъти по доволен ще останеш от това, което ти е идеал в момента.
 
Моят Acer е на 7 години, работи безотказно. Даже си направих дипломната работа на него, като рендише половин месец, кажи речи без спиране. А и цената бе към 600 лева някъде. Да не е тънък 1 сант, не е бел цвят и логото не е отхапано, но ей върши работа.
Цял живот с него да си останеш! Вършел му работа, то и пишещата машина ще ми свърши работа, ама по добре да принтирам! Боже опази! Икономията е майка на мизерията ей, студентче!
 
Цял живот с него да си останеш! Вършел му работа, то и пишещата машина ще ми свърши работа, ама по добре да принтирам! Боже опази! Икономията е майка на мизерията ей, студентче!
Нали знаеш, че всяка пословица може да бъде успорена. Разликата в компютрите от преди седем години е такава, че те просто не вървят с windows 10 или вървят слабо. Но я му сложи на този Acer Линукс с XFCE или МАТЕ може да си готов да срешнеш с него 2020 година и ще работи перфектно. На маковете, производителноста им е добра зареди ОС , която е почти като линукс. Иначе хардуера не е по-добър.
 
Последно редактирано:
Цял живот с него да си останеш! Вършел му работа, то и пишещата машина ще ми свърши работа, ама по добре да принтирам! Боже опази! Икономията е майка на мизерията ей, студентче!

Първо мерси за хубавите пожелание, да ти се връща, но вече не съм с него, при майка ми е и още си работи. На този етап съм си купил работна станция, по точно е сглобена. В моята сфера лаптопа не е препоръчителен. Не знам дали пишеща машина ще може да ренди. И не съм студен вече 4 години, леле как мина времето.
 
Нали знаеш, че всяка пословица може да бъде успорена. Разликата в компютрите от преди седем години е такава, че те просто не вървят с windows 10 или вървят слабо. Но я му сложи на този Acer Линукс с XFCE или МАТЕ може да си готов да срешнеш с него 2020 година и ще работи перфектно. На маковете, производителноста им е добра зареди ОС , която е почти като линукс. Иначе хардуера не е по-добър.

Твоето мнение е игра на зарове - ако имаш точните зарове и точна ръка / китка и знаеш да ги мяткаш - винаги ще печелиш.

Но такъв човек е 1:1 000 000
 
Четвъртото технологично събитие на Apple за годината ни донесе някои изключително вълнуващи Mac и iPad продукти. Редом с третото поколение iPad Pro с разпънат екран и система за лицево разпознаваме беше представен по-мощен вариант на Mac mini и страхотен MacBook Air с Retina дисплей, а ние е ви запознаем с едно интересно Unboxing видео на разработката или с нейното разопаковане и първоначално стартиране.

http://imagazin.bg/interesen-video-pregled-na-novato-macbook-air-pokolenie/
 
Твоето мнение е игра на зарове - ако имаш точните зарове и точна ръка / китка и знаеш да ги мяткаш - винаги ще печелиш.

Но такъв човек е 1:1 000 000
Когато, някой неща не ги разбираш, може да не си вадиш прибързани заключения.
 

Горе