Magento прекалено много ресурс ли иска

MUTI

Active Member
Здравейте,
реших да пусна нов сайт на Магенто и както си знам VPS 8 ядра 16 гиги рам но уви, след инсталацията (празна) без нищо. Качвам php-to някои специалист да каже дали аз съм куция кон или последната версия на продукта има прекалено много изисквания.
 

Прикачени файлове

  • Hunl6gj.png
    Hunl6gj.png
    239.1 KB · Преглеждания: 34
Здравейте,

Моите скромни наблюдения са че ако онлайн магазина ви няма да бъде нещо огромно по-добре използвайте друга платформа, която ще иска и сравнително по-малък ресурс. Преди години и аз се бях засилил към Магенто, но за моите нужди се оказа че ще плащам излишно за ресурси (понеже се хоствам на платено).
 
Здравей. Защо да иска много ресурс? Преди каквито и да е оптимизации и кеш настройки може е добре да се конфигурира добре машината. Иначе и аз съм на мнение, че трябва да се види какъв магазин ще бъде. Голям, с много трафик, функционалности и т.н. После се мисли за система. Една US пицария (няма кой знае колко продукти), но пък много трафик си е направила всичко на WP с Woocommerce. И си смогват хората. ;)
 
Magento е за сайтове със 3/4 милиона посещения :) и много функции и като цяло системата е доста тромава и още по-тромава ще става.

Ползвай Opencart и няма да съжаляваш:)
 
Здравей. Защо да иска много ресурс? Преди каквито и да е оптимизации и кеш настройки може е добре да се конфигурира добре машината. Иначе и аз съм на мнение, че трябва да се види какъв магазин ще бъде. Голям, с много трафик, функционалности и т.н. После се мисли за система. Една US пицария (няма кой знае колко продукти), но пък много трафик си е направила всичко на WP с Woocommerce. И си смогват хората. ;)
Кои са тези мазохисти? Ако това е истина навярно са пренаписали 70% от ядрото на WP за да го донагласят да работи като хората.
 
Кои са тези мазохисти? Ако това е истина навярно са пренаписали 70% от ядрото на WP за да го донагласят да работи като хората.
Ей написа 15 реда кода на ларавел и влезе в сектата :(
 
Кои са тези мазохисти? Ако това е истина навярно са пренаписали 70% от ядрото на WP за да го донагласят да работи като хората.
Не съвсем. Ще се ангажирам да ги изровя кои бяха, но доста добре им се получава. Не изключвам момента, че има доста намеса по кода. Възможно е пипане по ядрото, но не мисля, че много са си играли там, защото в един момент губи смисъл прекаленото пипане там. :) Направо нещо къстам. Иначе за магазин съм виждал друпал, който се справя супер успешно със стотици хиляди продукти и доста трафик. ;) Това е реален случай. ;)
 
Не съвсем. Ще се ангажирам да ги изровя кои бяха, но доста добре им се получава. Не изключвам момента, че има доста намеса по кода. Възможно е пипане по ядрото, но не мисля, че много са си играли там, защото в един момент губи смисъл прекаленото пипане там. :) Направо нещо къстам. Иначе за магазин съм виждал друпал, който се справя супер успешно със стотици хиляди продукти и доста трафик. ;) Това е реален случай. ;)

eMag е drupal, за WP има вариант разбира се да работи също добре :)
 

Горе