Marketplace by Dir.bg

Не знам, но мога да цитирам техните агитационни материали
Мхм.

Както вечно поздравяващият каза... Дирът имаха действащ маркет от 2005 до 2016...
Ай кажете честно колко пъти сте влизали в него?
И още по честно дали знахте за съществуването му..
 
Това са сигурно на месечна база?
Да но само за десктоп потребители била информацията

Ай кажете честно колко пъти сте влизали в него?
Сега за пръв път от поне 15 години. Но да ти кажа все още има гора си влизат да играят игри.

@Blinky Защо форума е толкова бавен днес ?
 
Да но само за десктоп потребители била информацията


Сега за пръв път от поне 15 години. Но да ти кажа все още има гора си влизат да играят игри.

@Blinky Защо форума е толкова бавен днес ?
Да, сложи още 1 път и половина мобайл и май това ще дойде като окончателна статистика за всички потребители. ;)
 
Да но само за десктоп потребители била информацията


Сега за пръв път от поне 15 години. Но да ти кажа все още има гора си влизат да играят игри.

@Blinky Защо форума е толкова бавен днес ?
Да, сложи още 1 път и половина мобайл и май това ще дойде като окончателна статистика за всички потребители. ;)
 
Така, мога да ви издам още малко информация за проекта Маркетплейс в дир.бг
На мен лично ми прилича на голяма дропшипинг схема.

Ще бъда максимално кратък.

Сключва се тристранен договор с фирма 2 (няма да и казвам името) и МЕДИЯТА (Dir.bg). Този маркетплейс НЯМА да е добственост на Dir.bg а само ще им бъде ползван сайта с поддомейн на който ще е качена платформата.

МЕДИЯТА (Dir.bg) се съгласява да съдейства на страните чрез провеждането на рекламни кампании и публикуване в портала dir.bg на рекламни съобщения, популяризиращи стоките/услугите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ(вие), включително – банери с директни линкове към страницата на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ(вие) в ****.dir.bg . Условията на рекламните кампании се договарят между нея и ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ(вие) за всеки конкретен случай.

Взаимоотношенията са само с Фирма 2 и тя е посредник между вас и клиента. Те контактуват с клиента и те организират транспорта. Клиента при закупуване на стока плаща на фирма2 а те от своя страна след удържане на комисиона ви превеждат парите в срок ДО 60 РАБОТНИ ДНИ !

Това ще го цитирам:

Подписвайки този договор, ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ (ФИРМА2) се съгласява, възлага на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ (ВИЕ) и изрично го упълномощава, да го представлява и подписва пред търговците, извършващи куриерски услуги, с които ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е сключил договор, като от негово име и за негова сметка предава за изпращане, респ. да получава обратно, стоки, поръчани от разстояние от потребители-купувачи посредством платформата ******.dir.bg.

Ако закъсняваш с изпращането на пратки към клиента 3 или повече пъти, дължиш 20% неустойка от сумата на пратката, която те си приспадат от парите преди да ти преведат.

Та това е на кратко, ако някой иска да дискутира :)
 
Ми добре е, 25% от поръчката за приемане и обработка. Ако искаш да се възползвш от огромния трафик - договаряш кеша с дир-а.
 
договаряш кеша с дир-а.
нищо не може да договориш, понеже платформата не е тяхна. Дори да искаш да рекламираш в главната страница на дир-а или на платформата, пак плащаш на фирма 2. МЕДИЯТА (Dir.bg) се съгласява да съдейства
 
нищо не може да договориш, понеже платформата не е тяхна. Дори да искаш да рекламираш в главната страница на дир-а или на платформата, пак плащаш на фирма 2. МЕДИЯТА (Dir.bg) се съгласява да съдейства
Така както си го написал го разбрах, че дира ще съдейства и на двама ви, тебе и фирмата с реклама, като за всяка реклама се договоря с нея.. медията.. дира. Като цяло е все тая.
 
като за всяка реклама се договоря с нея..
ама се плаща на фирмата 2 по договор за тези услуги. Договора е дълъг, не съм цитирал всичко. С една дума дир-а предоставя място на което ти и фирма 2 (като посредник) извършвате дейност. Обаче ако ти искаш да рекламираш на маркетплейса или в страницата на дир-а, Фирма 2 посредничи и за това, като ти плащаш на Фирма 2 и тя издава фактура. С една дума Фирма 2 посредничи между теб > клиент , теб > дир.бг
 
Във фейсбук групите го има от месец два това, Блинки не членува в правилните май а в тия на пишман оптимизаторите само :D
 
Във фейсбук групите го има от месец два това, Блинки не членува в правилните май а в тия на пишман оптимизаторите само :D
Май, да. Я дай да видим някоя група. Уж в най-голямата за онлайн магазини членувам, но явно или съм го проспал или нещо не са го публикували това.
 
Тези убавци мамини ми е чудно едно нещо - ще съомеят ли да се конкурират достойно с eMag? Или ще го затворят отново, защото опита показва, че позатварят някакви неща или се опитват да ги направят платени, с което никак не са конкурентни. Да пуснеш платена мейл услуга при наличието на gmail, abv, mail.bg, yahoo, hotmail, и още куп други е доста глупав пазарен подход, независимо какъв сторидж предлагаш и какви още благинки. Даваш им там по 5ГБ и да се оправят после, правиш някакви бизнес интеграции, за бизнес клиентите, които ще си платят и си ти. Не казваш на хората от утре да си плащаш, ей така от нищото. Не си спомянм добре дали бяха добавили някаква допълнителна стойност, но по-вероятно НЕ, защото аз имам спомен, че не ми се видя нормално и предложението им не беше нищо особедно. Дано не се издънят и с този маркетплейс. ;)
 
Значи тази тема вдигам, че има движение там. :)

Ако не беше го написал сигурно нямаше и да разбера че са пуснали услугата. Нито мейли, нито реклами съм видял
 
Ако не беше го написал сигурно нямаше и да разбера че са пуснали услугата. Нито мейли, нито реклами съм видял
Е, ти влезе ли в схемата или отказа?
 
Е, ти влезе ли в схемата или отказа?
Не ми вдъхва доверие, че да вляза. Плюс не адекватното грубо поведение на каките с които говорих там ме отблъсна.

Мое лично мнение:
Дира, като сайт въобще не го харесвам. Визията му е отвратителна и съдържанието също. Маркетплейса е със същата гадна визия.
Ако се направи проучване из между средните онлайн клиенти, които пазаруват онлайн, да кажем на възраст 18-40г. според мен половината няма да са чували за дир-а а другата половина не влизат в този сайт от години.

Например, как да разбереш има ли маркет или няма маркет при положение, че не е имало или поне аз не знам да е имало маркет в дира? Влизаш им в сайта от Комп и някакво оранжево малко надписче пише " Маркет" и то може да се види само ако търсиш да видиш колко градуса е или новини за ковид, понеже е между тях. Това са 20-30% от потребителите. Другите от мобилни устройства ако не цъкнат на менюто, няма и да разберат, че има маркетплейс, понеже са скроладжий.
Ако дира започне да рекламира безплатно продукти в началото от маркет плейса а не да чакат клиента да си плати за което, ще си направят услуга и на себе си.
 
Имаш изключително лош вкус за визия и дизайн :) То това е от малкото читави неща в тоз маркет ;)
 

Горе