Mazda vs. Toyota

Кое е по-добро?

  • Mazda

    Votes: 2 16.7%
  • Toyota

    Votes: 10 83.3%

  • Общо гласове
    12
Днес не убих никой, нито направих ПТП :)
Но е голям зор с тоя съединител и скоростите :D
 
Днес не убих никой, нито направих ПТП :)
Но е голям зор с тоя съединител и скоростите :D
Свиква се,брат. На мен ми е толкова досадно вече да шофирам, че навивам жената да вземе тази роля. Все пак трябват пиячи по ивентите, нали? :) А и в началото на всеки е тръпка и му е кеф, след някоя друга година му е все тази, а след още малко - писва му на шишарката да кара и с какво ли не иска да се друго, но не и да шофира от точка А до точка Б. :)

В началото си спомням, че гледах и лоста и краката си, но после някак стана навик и сега си гледам телефона. :) Като гледам едно 90% от тия, които карат в градски условия го правят. Не мисля, че е разумно, но е факт. Особено ако има големи задръствания и тапи по улиците и булевардите. Вече не е модерно да караш и да следиш пътя, в градски условия. На магистралата и извънградско никой не си го позволява, и слава Богу. :)
 
Ще свикна, то е ясно. Иначе още в първия ден няколко пъти паркирах, което го броя за голям успех :D
Иначе жената кара курса с мен и твърдо иска колата да е автоматик :D
 
Ще свикна, то е ясно. Иначе още в първия ден няколко пъти паркирах, което го броя за голям успех :D
Иначе жената кара курса с мен и твърдо иска колата да е автоматик :D

По приятен си е автоматика, а и ако колата е по-нова няма никакви минуси да е автомат. Цените за смяна на съединител+маховик на сувременен атомобил са колкото за ремонт на автоматична кутия. Моята жена, обаче, твърдо отказва да кара автоматик, което е странно.

@Blinky ако бюджета позволява и те влече, желанието за шофиране се възвръща като си купиш т.нар. fun car, или обратното на ежедневката. Нещо непрактично, но което те кара да искаш да скочиш в него за да се позабавляваш. Караш го уикендите и по малко, за да не бърка сериозно в джоба, а през седмицата и по работа караш практичната Тойота. Аз съм решил да си сменя дизела с най-мощния модел на марката, като реално ще имам само една кола така, но пък не ми се налага да карам градско, нито пък всеки ден, така че то един вид ще си е пак уикенд кола + крузер за магистралата. А може и да не се окажа с една кола, понеже на жената личната съм я пуснал за продажба но няма голям интерес, а пък тя си кара една служебна.
 
Да, сещам се. Един приятел си взе дори един офролд джип, като му е скучно да мята гуми по баирите. Но не мисля, че високите скорости или дори тези по планините ще ме накарат да се чувствам по хепи от шофирането. Честно казано, най-голямо удоволствие изпитвам да карам котата вече по дълъг път и да слушам избрана си от мен музика, или нещо чилаут, рап, рок, метъл...За целта е нужна дестинация и голяма кола. С малката тръпката не е толкова приятна. Важното е да се носиш като кораб. :)
 

Горе