Meta Keywords - BANNED?!

Moko

Well-Known Member
Преди време ползвах All In One SEO за WordPress, но сега реших да опитам с плъгина на Yoast. Започнах да чета неговите съвети за оптимизация (реших, че ще е step-by-step конфигурация на плъгина, ама се оказа друго) и като стигнах до реда "За какво ви са тия мета ключови думи" се спрях - тоя таг не се забелязвал от Гугъл и Yahoo, още от далечната 2009-та година. Чудничко... Аз на всичките си блогове си имам мета таг-а за ключовите думи. И всичките се ранкват добре без допълнителна оптимизация (на блога в подписа не му е правен нито линкбилдинг, нито сео, от почти 4 години насам и се ранква супер!). В момента правя един блог за адсенс, уж микронишов, уж лесно ще се ранкне, ала-бала - чушки! Като няма ключови думи в описанието как да си говорим за такива? Заглавията на публикациите са с H таг, окей. Ключовите думи в статиите са със Strong (имаше една статия да се ползва стронг, вместо болд). Въпросът е - това достатъчно ли е?? Мега глупаво е да оставиш на бота сам да реши кои са ти ключовите думи, вместо ти да му ги зададеш...
Вие как процедирате? Ползвате ли си го тоя таг?
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Meta Keywords - BANNED?!

Така. Темата е много добра, само където заглавието й ме шашна доста. Поздравявам авторът й. Моя отговор винаги е бил (от няколко години насам - 3-4) - не, не са важни, но е хубаво да ги има. Те са ориентир за бота какво да очаква на страницата и за какво реално иска уебмастъра да позиционира въпростната страница. Така както мета дескрипшъна дава на бота идея какво да диспейва в SERP-а. Естествено, тук и той си има мнение.

Но ако мета кл. думи не са подсилени с такива в другите елемнти на страницата ( тяло на текста, заглавия, описания под картинки, h1, h2 и др.) то тяхната роля е меко казано излишна.

Да си кажа правичката, и сега слагам, но само ако ги има в другите части на страниците. Не си правя труда да ги слагам, ако нямам с какво да ги "затвърдя". Но почти не съм стигал до такъв вид страници - без никакво съдържание или оскъдно.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Meta Keywords - BANNED?!

Така. Темата е много добра, само където заглавието й ме шашна доста. Поздравявам авторът й. Моя отговор винаги е бил (от няколко години насам - 3-4) - не, не са важни, но е хубаво да ги има. Те са ориентир за бота какво да очаква на страницата и за какво реално иска уебмастъра да позиционира въпростната страница. Така както мета дескрипшъна дава на бота идея какво да диспейва в SERP-а. Естествено, тук и той си има мнение.

Но ако мета кл. думи не са подсилени с такива в другите елемнти на страницата ( тяло на текста, заглавия, описания под картинки, h1, h2 и др.) то тяхната роля е меко казано излишна.

Да си кажа правичката, и сега слагам, но само ако ги има в другите части на страниците. Не си правя труда да ги слагам, ако нямам с какво да ги "затвърдя". Но почти не съм стигал до такъв вид страници - без никакво съдържание или оскъдно.

Винаги разчитам на заглавията :) По-висока посещаемост, хе-хе :Р Напълно съм съгласен с теб - мета кюрди + кюрдите по страницата = класическо сео, което трябва да е по-силно. Сега си гледам микронишовия блог (който все още не е в топ 300 даже, lol!) в уебмастър туулс и вътре, според бота, предполагам, ключовите думи на блога са :

- реална ключова дума
- реална ключова дума
- sitemap
- privacy
- disclaimer
- steel (която е част от реална ключова дума, а може и в комбинация)

и такива едни думи, дето бота ги намира по страниците ... Не искам гугъл да ме ранква за думи като сайтмап и прайвъси - това е нелепо!!!! Точно тука би трябвало да се намесва мета тага - да покаже на бота какво да търси в страницата, а не да граби каквото свари!
 
От: Meta Keywords - BANNED?!

Доста глупаво е, ако те ракнва за тях. Или комбинация от тях и нещо друго. Да, точно за това са и те - да насочат бота, че все пак не е реален човек и трудно може да се ориентира. Виж ако е нещо от рода на sitemap + domainame.com да, може да те изкара, но само за sitemap. Това е меко казано смешно и нереално. :)
 
От: Meta Keywords - BANNED?!

От един месец ползвам плъгина на Yoast. Стриктно спазвам указанията и блога изведнъж започна да се предвижва напред по зададените ключови думи. Та май всичко си има значение.
 
От: Meta Keywords - BANNED?!

И аз използвах до преди 2,3 седмици all in seo и преминах към Yoast. Отначало нямаше кой знае каква разлика, но сега има положителна разлика.
 
От: Meta Keywords - BANNED?!

Тоест и двамата НЕ ползвате мета keyword таг, така ли? Бъдете малко по-конкретни, моля! :)
 
От: Meta Keywords - BANNED?!

Мда, май така ще си я карам :) И на мен най-много ми допада тази идея :) Благодаря!
 
От: Meta Keywords - BANNED?!

Аз не ги ползвам. Но и да ги сложиш няма да навредят. Все тая общо взето. Стига да не сложиш 300 думи там де :D.
 
От: Meta Keywords - BANNED?!

PRA0hCZ.png


Снимката е от този сайт: http://fuckingseotips.com/

Подкрепям Kiss. Не ги ползвам от доста време.
 
От: Meta Keywords - BANNED?!

Не знам кое как е, но току що се натъкнах на това:
Piper Phasul Gradina Viskyar.jpg
Грешка в мета описанието при създаване на страница чрез копиране от друга доведе до това чудно споделяне във ФБ.
Хем пипер, хем фасул!

ПП
Принципно, всеки е свободен да си факва каквото му е на сърце.
Или за каквото има пари.
Или каквото му пусне... 8)

В краен случай, може да факва и себе си - отдавна е доказано, че никой друг не може да ти достави такова удоволствие, каквото сам можеш да си доставиш.
 
Последно редактирано:

Горе