Meta Titles и Descriptions за SEO

Когато имам един добър продукт, му правя един добър уеб сайт... не сайт скалъпен за 30 минути. Ако не мога да си го направя си наемам някой да ми го направи. Казал съм го и преди, с трици не може да се ловят слонове. Аз лично не бих си дал парите на някакой, който има подобен сайт и не е някакво особенно известно име. Ама аз съм предубеден май... Просто напоследък страшно много хора взеха да пишат за пари от интернет, сео и други такива неща, без реално да си имат идея какво говорят и без реално да са изкарали някакви пари. Истината е че който може, го прави, който не, преподава. Особенно потресен бях когато останових че в действителност така са и нещата в световен мащаб и стращно много хора са направили прилични суми на гърба на хора които ги приемат като експерти в дадена област.


Имам идея какво горе-долу е статистически анализ и аз правя подобни неща, разбира се в нищожни размери


Какво имаш в предвид под използване на рамки? frames? Поясни малко че ме заинтригува.
 
Статистическите анализи се правят от над 10000 думи, ти бес софтуер не можеш да правиш.

Рамка-frames

За другите неща много дълго има да ти казвам, и не ми се пиват романи, само ще ти кажа че един подобен сайт (от професионален копирайтер) струва над $10000.

Все пак те суветвам да прочетеш още веднъж това което ти казах.
 
gartar каза:
Статистическите анализи се правят от над 10000 думи, ти бес софтуер не можеш да правиш.

Рамка-frames

За другите неща много дълго има да ти казвам, и не ми се пиват романи, само ще ти кажа че един подобен сайт (от професионален копирайтер) струва над $10000.

Все пак те суветвам да прочетеш още веднъж това което ти казах.

А кой каза че нямаме софтуер?

Това за frames ще го огледам, като цяло се сещам за няколко недостатъка и малко предимства.

Ще прегледам пак по-нататък, ама определено не ме кефят маняците
 
"А кой каза че нямаме софтуер? "

"Ще прегледам пак по-нататък, ама определено не ме кефят маняците'
???
 
Ами никъде не съм казал че нямаме подобен софтуер за анаглиз. Не че имаме де... ама въпроса е принципен, че ако ми трябва можем да напишем нещо което да ни върши работа :)

Линковете които ми даде да прочета, не ми допада това което предлагат.
 
gartar каза:
сори за въпроса ама ти фирма за тава ли имаш?

С доста дейностни ни е фирмата, основно в ИТ областта. Лично аз отговарям за уеб отдела www.websolbg.com за момента са ни малко объркани вътрешните организации, но скоро ще ги оправим и се надявам най-сетне да пуснем сайт, в който да опишем всичките си дейности, най-вероятно сайта ще е www.bulgarian.it
 
Имам следния мета таг (взех го от един генератор)
<html>
<head>
<title>Male Enhancement</title>
<meta name="keywords" content="male enhancement,penis enlargement">
<meta name="description" content="Male enhancement pills & gel.Penis enlargement pills and gel.">
<meta name="author" content="Vladimir">
<meta name="copyright" content="Month Year">
<meta name="contact" content="[email protected]">
<meta http-equiv="refresh" content="10;url=www.male-enhancement-pills.blogspot.com">
</head>

правилен ли е и каде точно трябва да го сложа в блога ми,че не ми се получава тая магия :?
 
<html>
<head>
<title>Male Enhancement</title>
<meta name="keywords" content="male enhancement,penis enlargement">
<meta name="description" content="Male enhancement pills & gel.Penis enlargement pills and gel.">
<meta name="author" content="male enhancement pills and gel">
<meta name="copyright" content="Month Year">
<meta name="contact" content="male enhancement pills and gel,penis enlargement pills and gel">
</head>

Таговете ги направих така,но като ги поставя точно след <head> и ми изписва,че не са правилно затворени и шаблона неможе да се запази :?

Как да ги затворя правилно
 
Пробвай така

Код:
<html> 
<head> 
<title>Male Enhancement</title> 
<meta name="keywords" content="male enhancement,penis enlargement" /> 
<meta name="description" content="Male enhancement pills & gel.Penis enlargement pills and gel." /> 
<meta name="author" content="male enhancement pills and gel" /> 
<meta name="copyright" content="Month Year" /> 
<meta name="contact" content="male enhancement pills and gel,penis enlargement pills and gel" /> 
</head>
 
Много се кефя на този форум какви ползотворни теми се пускат. :D
(Апостол да не се радва.. не говоря за него :lol: )

Първо за новаците (не, че съм много напреднал, но все пак) да отбележа един често използван алгоритъм при SEO
(макар и да е споменаван до някаква степен във форума):
Код:
<head>
<meta name="description" content="some text1" />
<meta name="keywords" content="word 1, word2, word3" />
<title>some text2</title>
....
</head>
<body>
<h1>some text2</h1>


some text1</p>



other text</p>

[img]img.gif[/img]
[url="#"][img]#[/img][/url]

Насоки за валиден XHTML 1.0 Transitional код:
1) Често грешките в валидатора на W3 се дължат на невалиден header (не съм сигурен дали така се казваше, ако греша, поправете ме :) )
И за да спестя главоболията на тези, които са още зелени в тези неща:
Код:
<!DOCTYPE html 
     PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
     "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en">
<!-- header-а важи за:
Encoding:  	utf-8	
Doctype: 	XHTML 1.0 Transitional	
Root Element: 	html -->
2) Не всички елементи могат да са вградени(nested).
ПРАВИЛНО Е:
Код:
some text</p>
<ul> 
[*]some text1
[*]some text2
[/list]
Код:
some text</p>
<embed src...></embed> 



some text:

<embed src...></embed>
</p>
И както казват англичаните - etcetera(etc.) :p
Има още тонове код, които могат да бъдат изложени като принцип, но основното, което трябва да се знае за валидния XHTML е, че определените тагове имат определени елементи, които могат да се "нестват" в тях. За повече инфо може да хвърлите едно око на XHTML 1.0 спецификацията.
За тези за, които това е нещо ново, да отбележа: без copy и paste! всичко съм писал на момента и има цел да бъде за пример. :wink:

Брей то цяла статия стана. :lol:
Написах тези кодове, защото мисля, че са добър начин да увеличим гъстотата/повторенията(density) на ключовите думи по нашата страница. И като стана дума за density на ключовите думи искам да попитам НЯКОЙ ИМА ЛИ ДОПЪЛНИТЕЛА ИНФОРМАЦИЯ ПО ВЪПРОСА?
Това е нещо за, което четох по време на първите ми проучвания на тема SEO и честно казано, не съм го срещал да се дискутира по много форуми. Убеден съм, че точно това изкара един от сайтовете ми в първа страница на google при съответните ключови думи. Въпреки, че тогава доста често "качвах" кръпки на страницата, а както всички знаем - често променящото се съдържание говори за динамичен сайт и оттам води до добър ранк. :)
За тези, които не са запознати с термина(ако може да се счита за такъв) keyword density:
Иползването на KD е похват при, който посредством туул(,а може и на ръка) се изброяват повторенията на (считаните за) ключови думи от съдържанието на вашата страница. В последствие тези, които са с повече повторения, се записват в meta keywords. В този случай meta keywords тага се използва като индекс на най-добрите(повторения+relevance+търсения в SE) думи от страницата.

Та някой ако се е занимавал по-отблизо с този похват, моля, да сподели каквото знае. Също така впечатления спрямо държанието на търсачките към KD-то са добре дошли.

Извинявам се за дългия пост, но SEO науката си е многословно нещо. :)

п.п. Ако coolice сметнe този пост за спам може да го дел-не, нп. Просто не съм сигурен дали не написах нещо, което гo има вече във форума. :lol:
 

Горе