Microdata при Opencart 1.5.6.4

maximoda

New Member
Здравейте,

от известно време искам да добавя Микродата към сайта си, но не знам как. Помощ..

Поздрави!:p
 
От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

Да, аз ги погледнах тези неща и исках да попитам някой използвал ли е някое, как се използва и т.н
 
От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

Като въведа url адреса си тук developers. google. com/ structured-data/ testing-too
После къде да добавя този код?
 
От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

Хора със същия проблем съм. Помогнете моля ви!
 
От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

Напишете в google

Structured Data Markup Helper - Google

като влезнете вътре от лявата колона може да си добавите вашият сайт.а от дясната колона ще ви излезе какво трябва да се маркира и къде следвате инструкциите и сте готови.

За тези който питат къде се правят промените.

/catalog/view/theme/Вашата тема/template/product/product.tpl за продуктите на opencart
/catalog/view/theme/Вашата тема/template/product/category.tpl за категориите
/catalog/view/theme/Вашата тема/template/product/manufacturer_list.tpl за производителите
/catalog/view/theme/Вашата тема/template/common/home.tpl за home-page-a
 
Последно редактирано:
От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

За Opencart 2 SEO PACK PRO върши и тази работа, освен останалите благини, които иначе трябва да се пишат ...а това си е време и естетвено загуба на пари.
 
От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

какви други благини например, вие използвали ли сте Opencart 2 SEO PACK PRO?
 
От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

Да, ползвам го - справка www.nudeclocks.co.uk

А благините - seo images, auto links, seo links, canonical links, multilanguage seo (в случая не ползвам понеже магазина е само на англисйки), rich snippets, so pagination и всички опции познати от версията за OC 1.5.6.X като SEO Pack за генериране на всички keywords generator, meta descriptions generator, tags generator, related products generator, seo url generator, SEO Friendly Urls Generator, Advanced SEO Editor и др.
 
От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

Едно лирично отклонение по темата за rich snippets :

В последно време бат'Гошо набляга на използването на JSON-LD за снипетите
https://developers.google.com/structured-data/
и това е хубаво за нас защотото могат много лесно да се добавят (vqmod е най-хубавото нещо на света след шоколада :|), но има и няколко въпросителни:
Изрично се набляга да се слагат само на продуктовата страница офертите и рейтинга(като и там рейтинга не винаги се взима под внимание - трябва ревютата да са видими за робота)
В тестинг тула за search кода дава грешка, а да не говорим за живия живот.
И на първо мято по важност - в официалната страница пише да се ползва JSON-LD, но в един от форумите на Г една мома от Г именно казва, че точно за офертите още не се ползва този формат.
Иначе пробвах в тестинг тула на Яндекс и за моя изненада работи.

Понеже в добавянето на снипети - формат, място и схема има постоянни промени, ползването на комплексни модули за опенкарт може да се окаже неудачно.
Тези модули не се обновяват редовно точно в тази си част.

От това, което четох тези дни мога да обощя така;
На Home страницата(не в хедъра) трябва да се добавят Knowledge Graph данните:
https://developers.google.com/structured-data/customize/overview
На продуктовата:
https://developers.google.com/structured-data/rich-snippets/products
където се налага бредкръмбс:
https://developers.google.com/structured-data/breadcrumbs
и евентуално на категории, производители и специалс едно нещо дето го няма в обясненията на Г, но го има в shema.org
https://schema.org/ItemList
Ако има и блог става дебело :wink:

И да добавим и опенграф - там всичко започва отново.(макар и по-добре документирано).
За другите като туитър, пинтерест, знайни и незнайни не ми се и мисли.
 
От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

Аз започнах да използвам Paladin seo (благодарение на СТАН) и от Rich Snippets само включих microdata и искам да попитам това ли е всичко.

А при

developers.google.com/structured-data/testing-tool/[/url]

Когато въведа линк на продукт
maxi-moda.com/oficialna-roklq[/url]

Ми дава някаква грешка, имате ли представа защо?
 
От: От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

Когато въведа линк на продукт
maxi-moda.com/oficialna-roklq
Ми дава някаква грешка, имате ли представа защо?

На мене не ми дава грешка, но дава 2 резултата за продукт, защото имаш и код за рич снипети и в кода на темата. Трябва да го махнеш, този на паладина е по-добър.
Тествайки забелязах, че имаш нещо неправилно при урл с www, редиректва към
maxi-moda.com/index.php?_route_=oficialna-roklq
и тук става лошо защото в снипетите урл на продукта става maxi-moda.com и цялото сео отива по дяволите.
Най-вероятно в htaccess файла редиректа не е направен добре.
 
От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

Вероятно тогава нещо съм правил сега всичко мисля, че е наред. Не знам как да изтрия от google microdatata. Искам да благодаря на всички, които наистина се занимават с това и наистина ми помагат много. Поклон!
 
От: Microdata при Opencart 1.5.6.4

някой знае ли как се трие microdatata от google от source-a?
 

Горе