Missing nameservers - vps

TheCrazyBastard

Well-Known Member
Имам проблем с "Missing nameservers reported by parent" , "Missing nameservers reported by your nameservers" и "Stealth NS records sent" от половин година. Оттогава ми падна и трафика, което ме навежда на мисълта, че може да има нещо общо с Unnamed Update — November 14, 2013 , Multiple Google trackers picked up unusual activity, which co-occurred with a report of widespread DNS errors in Google Webmaster Tools. Google did not confirm an update, and the cause and nature of this flux was unclear, може да няма и нищо общо.

Отварям темата, защото предполагам че за 6 месеца трябва да са се опреснили DNS-ите, но проблемът си остава.
Пускам я в Секцията на експертите, защото явно имам нужда от експертен отговор. От хостинга казват, че сървърът е конфигуриран както трябва. От домейн регистратора казват, че е пренасочен както трябва. От intodns.com само че не мислят така. А аз не знам вече какво да си мисля.. Става въпрос за сайта gotvarstvo (точка) net
 
От: Missing nameservers

Защо не вземеш да си регистрираш един акаунт в CloudFlare и да си го пуснеш само като DNS.
 
Re: Missing nameservers

аз гласувам за същото доабви домейна в клаудфлеър, сложи клаудфлеърските днси и от настроиките в дясно на дашборда дай Paused Cloudflare - така ще ги ползваш само за днс ... става за 55 секунди...
 
От: Missing nameservers - vps

Не съм запознат с това нещо Cloudflare. Безплатният акаунт ще ми свърши ли работа? Аз все пак питам стандартно как да се борави с тези dns-и, а не да ползвам допълнителни външни услуги. Отделно предполагам има ограничения за брой сайтове към безплатния акаунт, а аз дадох просто един пример за сайт, но той не е само 1 на брой. Всички имат този проблем и се опитвам да го реша, доколкото е възможно аз да свърша тая работи, чрез базикане по ns настройките, някакви А записи или и аз не знам точно как правя. Важно ми е да действам на принципа на отпадането, търсейки отговор на въпроса, защо ми падна трафика :)
 
От: Missing nameservers - vps

Не съм запознат с това нещо Cloudflare. Безплатният акаунт ще ми свърши ли работа? Аз все пак питам стандартно как да се борави с тези dns-и, а не да ползвам допълнителни външни услуги. Отделно предполагам има ограничения за брой сайтове към безплатния акаунт, а аз дадох просто един пример за сайт, но той не е само 1 на брой. Всички имат този проблем и се опитвам да го реша, доколкото е възможно аз да свърша тая работи, чрез базикане по ns настройките, някакви А записи или и аз не знам точно как правя. Важно ми е да действам на принципа на отпадането, търсейки отговор на въпроса, защо ми падна трафика :)
Да за безплатния става въпрос, таман и някаква защита ще имаш от по-разпространените атаки.
Аз лично го ползвам на някои сайтове и единственото нещо, което не ми свети в зелено при проверка в intodns.com е "Your SOA serial number is: **********. This can be ok if you know what you are doing", което е тотално безсмислен warning.
Нямам спомени да има ограничения за брой сайтове, а и да има нищо не ти пречи да имаш и друг акаунт. Има ограничени за Page rules (примерно wp-admin да не минава през CDN-a), което теб не те касае, ако ще го ползваш като само като DNS.

Панела на CloudFlare е достатъчно интуитивен, само трябва да си вземеш DNS-ти и да изключиш CDN-а. Вкарваш ги при регистратора и си готов.

Ина нещо мазало с тия DNS-и, които ползваш в момента, но нямам време да го анализирам по-подробно.
 
Последно редактирано:
безплатния акаунт ще ти свърши работа, това е най бързия начин да се оправиш


клаудфлеър, форума го ползва като днс

тук имаш проблем с конфигурацията още си пия кафето твойте не са регистрирани във парент нейм сървърите според интоднс
vps105.bgvps.com
dns105.bgvps.com

и имаш разминаване точно с dns105...
 
От: Missing nameservers - vps

Вярно стана бързо, за минута цялата работа и се оправи веднага. :) Много благодаря!
Отделно има възможност за добавяне и за повече от един сайт на безплатния акаунт.
P.S. SSL was detected for your site. CloudFlare Free does not support SSL. , ама голям праз..
 
От: Missing nameservers - vps

Можеш да ползваш CloudFlare само като DNS сървър - тоест трафика да не преминава през сървърите на CloudFlare. Тогава ще можеш да си ползваш и SSL без да плащаш на CloudFlare.
 
От: Missing nameservers - vps

Нещо няма direct, но по подразбиране ми е активирало www, домейна и субдомейна, а самото ftp е изключено, така или иначе пак си влизам в него през явен TLS, което ми е достатъчно. Ще разгледам опциите, има интересни нещица.
Друг колега ми помогна да осъзная и друга много груба грешка, която съм допуснал и явно затова ми е спадът в трафика, а именно че съм забранил индексирането с robots текста :cry: , а съм си мислил, че тия dns грешки имат нещо общо. :D
 
От: Missing nameservers - vps

Появи се и един проблем с достъпването на wp-admin, както и ограничението до логина. Рестрикцията до моето IP не работи. Трябва въобще да махна това ограничение, за да достъпя и да се логна, но тогава всеки ще може да я достигне и да продължат опитите с налучкване. Каква е тая защита дето дава тоя клаудфлеър от тази гледна точка?
 
не работи защото като си зад пълен клауд флеър всички посетители са ти все едноче от клауд лфлеърските IPта, клаудлфеър е все едно че външно ривъс прокси

лесния начин 1 ако си с Апач mod_cloudflare ще обърне иптата https://www.cloudflare.com/resources-downloads

лесния начин 2 за урдпрес има клауд флеър плъгин но не съм го тествал за логина но обръща иптата на коментарите

лесния начин 3 паузирай клаудфлеър - ползвай го само за днс


надолу може да не четеш :)

малко по изчанчения начин mod_rpaf2 X-Forwarded-For header (става същото като с мод клаудлеъра който е написан за по лесно с готови ипта) иначе това се ползва при Nginx Reverse Proxy хостингите :)

ако си с Nginx - set_real_ip_from в конф файла добавят се 10тина cdir и си готов

ПП да си спамна след полезния пост :) същото важи и ако ползвате Gooogle Page Speed Service но там трябва да се стене X-Forwarded-For header за гугълксите ипта (тук там е някой му е хрумнало и го пуснал на впса си) но http://coolicehost.com единствения към този момент в света комерсиален уеб хостинг който поддържа такава съвместимост с Page Speed Service за вскичките си клиенти хаха похвалих се :D (питайте който искате голям световен хостър)
 
От: Missing nameservers - vps

С плъгина при мен не става, защото Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in... Това се мъчех да го оправя преди, но в крайна сметка реших, че е по-сигурно да е така.

Спрях се на лесния начин 3, то такъв бе и замисълът в началото. Важното е, че оправих проблема с DNS записите.
Предпочитам да виждам истинските IP-та, защото си анализирам по някакъв начин поведението на посетителите.
Отделно при всеки достъп до логин формата ме известява по емейл, затова блокировката до него трябва да е на лице, за да не ми пълни пощата.

Благодаря на всички, включили се в темата. :)
 
От: Missing nameservers - vps

За какво ти е SSL като го ползваш само за FTP?

SSH върши по-добра работа и не се налага да си купуваш сертификат (SSL).
 
От: Missing nameservers - vps

Това са някакви измишльотини и залъгваници от страна на клаудфлеъра. Засичат измислени изтекли сертификати на хоста и се опитват да предложат авто услугата си за ъпгрейд, от които нямам нужда. Нищо не продавам, нито очаквам дарения, за да плащам за SSL :) , та да се почуствам посетителите ми спокойни.
За какво ти е SSL като го ползваш само за FTP?

SSH върши по-добра работа и не се налага да си купуваш сертификат (SSL).
 
От: Missing nameservers - vps

Хм, GWT ме извести за грешка в DNS на поддомейн. Не зная дали е правилно, но от менюто на cloudflare добавих A запис с points to IP-то като на главния домейн името на подомейна, но само това пред точката на главният, т.е. примерно fun или cdg.
Единият поддомейн си го е добавил автоматично, а други е пропуснал и трябва да се добавят ръчно.
 
От: Missing nameservers - vps

когато добавяш запис тип А, слагаш само това пред точката. Какъв точно му е проблема на GWT ( каква грешка връща)?
 
От: Missing nameservers - vps

Явно правилно съм направил нещата, тъй като вече работят и поддомейните. Дано темата е полезна и за други.

Предупреждението бе следното: Googlebot не може да осъществи достъп до сайта Ви.
През последните 24 часа Googlebot се натъкна на 6 грешки при опита да извлече информацията за DNS за сайта Ви. Общият процент на грешки при заявките към DNS за него е 100.0%.
 

Горе