mobio fortumo wisdom или smszona?

money

New Member
Ще ви бъда благодарен, ако някой сподели мнение за някоя от тези фирми за sms разплащане:
mobio, fortumo, wisdom или smszona

Кого бихте препоръчали?


Доколкото виждам мобио имат доста примерни php скриптове.
Фортумо дават 45%, но по разни коментари по блогове и форуми изглежда, че са давали 55% преди време.
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

Ами ползвал съм Уйсдам и Молбил. Сега съм с Мобил не, защото Уйсдам не ми харесват. Просто реших да пробвам с тях.
И двете са добре според мен и цените са им едни и същи с малки изкючения
А колкото до скриптовете. Те не са пречка. Правят се лесно.

Edit: в момента видях тези смсзона и цените са им доста добри според мен.
Гореспоменатите на смс от 2.40 аз взимам 80ст а при смс зона до колкото видях взимам 1.00-1.20 което е доста по добре според мен.

поздрави, айбиемчо
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

Нямам опит със SMSZONA обаче само като видя офертата им и сайтовете, с които работят ми става ясно, че може да им се има доверие.
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

Нямам опит със SMSZONA обаче само като видя офертата им и сайтовете, с които работят ми става ясно, че може да им се има доверие.


Сега като им прочетох условията се вижда, че работят само с фирми, което усложнява нещата и трябва да си сложим 10% данък наум като смятаме евентуални доходи.
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

Така

mobio.bg е моя фаворит.

Ползвам съм и wisdom и фортумо

Ако ще правиш информационна услуга използвай fortumo
За по сериозни проекти,смс реклами и такива неща ползвай mobio.bg

Wisdom вече не са добри.Преди ставаха ,сега честно казано не ми харесват много много.

Успехи.Надявам се,че и другите ще се съгласят с мен
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

Аз ползвам qp-bg.com и mobio.bg, имам една малка услуга и на wisdom.bg
Доволен съм и от трите смс провайдъра. Цените, които получавам са доста добри - за първите 2 стигат до 1 лв, но имам стабилен трафик.

Препоръчвам ги и двата.
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

Mobio.bg са перфектни. Работя с тях повече от 2 години и съм много доволен. Никога не съм имал проблеми с плащанията и си тегля когато си поискам.
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

Здравей,

Аз съм Бранимир Парашкевов от Fortumo. Ще се радвам ако ми пишеш какво точно искаш да създадеш, за да мога да ти помогна в избора на правилна услуга.

С Fortumo имаш сигурността на международна компания, с богат опит в сферата и голямо покритие (13 държави и броят постоянно расте).

Ще очаквам да ми пишеш на branimir [dot] parashkevov [at] fortumo.com.


Поздрави!
 
Последно редактирано:
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

И аз бях доволен от съппорта на Мобио.бг и плащанията - до днес.
Но днес за втори път по неясни за нас причини ни изпратиха следния заплашителен и нетърпящ възражение имейл:

"Изискване на допълнителна информация за услуга mtm - 2010-01-18 11:56:32
При преглед на Вашата услуга не успяхме да открием нейно описание на посоченият от Вас адрес. Моля изпратете ни URL адрес с коректно описание на услугата. Ако не получим коректно описание на услугата в рамките на 5 дни тя ще бъде деактивирана!"

Държа да уточня, че този имейл ни го изпращат за втори път в рамките на последните шест месеца. Веднъж вече им отговорихме, че услугата е достъпна и се вижда само след регистрация в сайта ни и че всичко е попълено коректно и точно. Те се съгласиха и ни върнаха отговор, че всичко е ок. Но днес някой нервен служител от съппорта им /явно защото е понеделник и цяла седмица трябва да се бачка/ е решил да се прави на важен и да напомня за себе си и за фирмата, където работи.... Да, ама не всеки би си премълчал. Директно им писахме, че веднъж вече сме им отговорили на имейла и не считаме за нужно да се повтаряме по хиляда пъти. А ако не са го разбрали и продължат да ни изпращат имейли с подобни съдържания директно ще потърсим услугите на друг техен конкурент.
Не на последно място - ако това е отношението и тона към клиентите на платформата Мобио.бг, то въпрос на време е клиентите им масово да се дръпнат от тях и да предпочетат други фирми.
Не на последно място в имейла им липсва стандартните фрази "екипа на Мобио.бг", "Поздрави", "С уважение" и т.н., т.е. едни малки и елементарни неща, които обаче правят голямо впечатление. Е това ако не е връщане към първобитно-общинния строй...
Крайно време е фирмите в България освен да предоставят качествена услуга да се научат и на коректно отношение към клиентите си - защото именно благодарение на последните ядат бял хляб. Но нека не забравяме, че нищо на този свят не е вечно...
 
От: От: mobio fortumo wisdom или smszona?

Сега като им прочетох условията се вижда, че работят само с фирми, което усложнява нещата и трябва да си сложим 10% данък наум като смятаме евентуални доходи.

В мобио имаш 10% данък и за частни лица и за фирми. Другите нямат ли?
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

навсякъде има данъци, ако се прави според закона
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

навсякъде има данъци, ако се прави според закона

Така де, аз за това се учудих на dudi. Пък някои фирми може и по друг начин да го правят :)
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

@bliznaci

Полученото съобщение от Вас е автоматично генерирано от служител, който е направил проверка на конфигурираните от Вас услуги и по-специално на конфигурираната от Вас услуга за Германия. Това е стандартна процедура и в никакъв случай не е самоинициатива на нервен служител, който е решил да се прави на важен.

Тъй като описание на тази услуга не е открито на Вашият сайт колегата е отбелязал статуса на направената проверка като очакваща допълнителна информация и сте получил съобщение с молба да ни предоставите адрес с описанието на тази услуга. Текста на съобщението в никакъв случай не мисля, че е заплашителен, но признаваме за 2 проблема с него:

1. От текста на съобщението не става ясно за коя точно услуга се прави проверка и това води до объркване.
2. Прав сте, че в текста на съобщението би трябвало да се коригира и да се добавят съответните обръщения и т.н.


Както Ви писахме в емейла последното изречение(което предполагам е причина за реакцията Ви) нарочно е добавено в съобщението, за да стане ясно на потребителя, чиято услуга се проверява, че е нужно в рамките на 5 дни да ни изпрати адреса с коректното описание на услугата. Съжелявам, ако това предупреждение Ви се струва заплашително, но целта е клиента, чиято услуга се проверява да е предупреден, че е възможно услугата му да бъде деактивирана.

Така, че ние вече коригирахме текстовете на този тип съобщения така, че да бъдат по-любезни, но моля подържайте описания на активираните от Вас услуги.

Целта на тези проверки е да предотвратим възможни злоупотреби с нашите услуги както и въвеждане в заблуждение на крайни клиенти.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

Готин отговор. Преди 1 година се регистрирах, писах и не получих отговор от мобио. Пак се регнах и пак мълчание и неактивиране...

Поздрави!
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

Аз съм много доволен от mobio.bg. Много коректни и точни.
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

@dimdoff:

С какъв емейл се регистрираш при нас? След регистрацията би трябвало да си получил емейл с линк за активиране на профила. Предполагам, че емейла с линка за активиране на профила ти е попаднал в spam-а, съответно профила не е потвърден и ние не сме го активирали. Пиши тук или на [email protected], за да направим проверка. Дори да не ползваш нашите услуги за нас е важно да разберем каква е причината за този проблем.
 
От: mobio fortumo wisdom или smszona?

Фортумо!
Какво не им харесвате? някакви си 5% по-малко ?
Няма да се циганят, няма да се правят на интересни, всичко точно...
Това е моето мнение :)
едит: и най-важното: НЕ Е БЪЛГАРСКА ФИРМАТА :)
 

Горе