Moneybookers - сканиране на документ за самоличност

ankali

Member
Здравейте,
достигнах лимита на плащанията през моя акаунт в moneybookers. Избрах да се идентифицирам чрез адреса си ( да ми изпратят писмо до реалния ми адрес с код за идентифициране). И така пристигна писмото въведох кода, но при следващото ми плащане се получи проблем и се свързах със съпорт отдела.
Когато ми орговориха поискаха сканиран или сниман документ за самоличност (лична карта или шоф. книжка). Искали ли са ви и на вас подобно нещо? Безопасно ли е да си снимам някой документ така?
Поздрави,
Анастас

ПС: Извинявам се ако има вече подобна тема или е объркан раздела!
 
От: Moneybookers - сканиране на документ за самоличност

Не е безопасно, но ти нямаш избор (в същност имаш - можеш да не ползваш услугите на MoneyBookers).

Служителите, които ще ти гледат документите вероятно са индийци на мизерна заплата и може да решат да изкарат някой друг долар като ти продадат личните данни.

И първо се увери, че наистина от MoneyBookers ти искат документ, защото може да е някой измамник. Ако те карат да пращаш копието на e-mail на съмнителен домейн (различен от moneybookers.com) със сигурност става въпрос за измама. Сигурен начин да изпратиш документи е през сайта директно, а не по електронната поща (който слуша пощенските сървъри ще ти крадне документите, особено ако ползваш http вместо https за връзка към пощата си).
 
От: От: Moneybookers - сканиране на документ за самоличност

Не е безопасно, но ти нямаш избор (в същност имаш - можеш да не ползваш услугите на MoneyBookers).

Служителите, които ще ти гледат документите вероятно са индийци на мизерна заплата и може да решат да изкарат някой друг долар като ти продадат личните данни.

И първо се увери, че наистина от MoneyBookers ти искат документ, защото може да е някой измамник. Ако те карат да пращаш копието на e-mail на съмнителен домейн (различен от moneybookers.com) със сигурност става въпрос за измама. Сигурен начин да изпратиш документи е през сайта директно, а не по електронната поща (който слуша пощенските сървъри ще ти крадне документите, особено ако ползваш http вместо https за връзка към пощата си).

какво правя аз ,снимам си книжката ---> махам данните и оставам да ме видят че съм убав ----->остава само А,ЦД,МЕТ,К,ФТК И ТН ---->

А и какви данни ??? няма да се женим :)
 
Последно редактирано:
От: Moneybookers - сканиране на документ за самоличност

Искат на много места особенно за трета категория хора като нас.
Аз си снимам картата и задрасквам данните, да се виждат само име фамилия снимка и град и са ми приемали, без да мрънкат.
 
От: От: Moneybookers - сканиране на документ за самоличност

Не е безопасно, но ти нямаш избор (в същност имаш - можеш да не ползваш услугите на MoneyBookers).

Служителите, които ще ти гледат документите вероятно са индийци на мизерна заплата и може да решат да изкарат някой друг долар като ти продадат личните данни.

И първо се увери, че наистина от MoneyBookers ти искат документ, защото може да е някой измамник. Ако те карат да пращаш копието на e-mail на съмнителен домейн (различен от moneybookers.com) със сигурност става въпрос за измама. Сигурен начин да изпратиш документи е през сайта директно, а не по електронната поща (който слуша пощенските сървъри ще ти крадне документите, особено ако ползваш http вместо https за връзка към пощата си).

Нека да не забравяме, все пак, че MoneyBookers вече са Skrill. Така че, ако мейл-а е от Skrill.com, отново е валиден, а не СКАМ.

Не съм сигурен дали продължават още да пращат от moneybookers.com, но на моите имейли които получавам Title-ите са "Skrill (MoneyBookers)", не съм ги следил толкова отблизо от кой домейн изпращат.
 
прати си шофьорската книжка с нея не може да направят нищо а и новите имат цветно знаменце на евро съюза и ми се струва че откакто го има минаваме за по бели хора...

междудургото на булевард мадрид в софия на една офис сграда точно до кръстовището с черковна при писъстващите фирми видях един надпис на Moneybookers .. или така ми се стори някой знае ли това съпорт ли е или някакъв локален офис
 
От: Re: Moneybookers - сканиране на документ за самоличност

прати си шофьорската книжка с нея не може да направят нищо а и новите имат цветно знаменце на евро съюза и ми се струва че откакто го има минаваме за по бели хора...

междудургото на булевард мадрид в софия на една офис сграда точно до кръстовището с черковна при писъстващите фирми видях един надпис на Moneybookers .. или така ми се стори някой знае ли това съпорт ли е или някакъв локален офис

Аз до колкото знам нямат офис в България. На мен писмото ми дойде от Белград май, но не съм сигурен... Но със сигурност не е от България, а там пишеше, че го изпращат от най-близкият офис до нас...
 
От: Moneybookers - сканиране на документ за самоличност

Ще си снимам книжката и може да прикрия някои неща, иначе в самото писмо пише, че файлът трябва да се качи директно в сайта, така че за спам не може да се говори, поне според мен.
Относно това дали moneybookers имат съпорт в България, смятам че имат. Скоро имах проблем с едно плащане и пак се свързах с тях и поздрава най-отдолу беше от някой си Иван ....ов. Може би имат съпорт в друга държава за източна Европа и този да отговаря за България.
 
От: Re: Moneybookers - сканиране на документ за самоличност

прати си шофьорската книжка с нея не може да направят нищо а и новите имат цветно знаменце на евро съюза и ми се струва че откакто го има минаваме за по бели хора...

междудургото на булевард мадрид в софия на една офис сграда точно до кръстовището с черковна при писъстващите фирми видях един надпис на Moneybookers .. или така ми се стори някой знае ли това съпорт ли е или някакъв локален офис

Аз ходих и ми казаха, че това е само офис на MB, не работят директно с клиенти, и ме пратиха ако имам въпроси да ги задам онлайн през сайта им.

ПП: За да си изкарам Mastercard при тях ми искаха да си снимам личната или шофьорската карта, пратих им шофьоркста, всичко беше наред и картата ми дойде за 4-5 раб. дни, даже се изненадах колко бързо ми я пратиха.
 

Горе