MTEL с нови гащи!

От: MTEL с нови гащи!

Даже и колеите са си преправили. Като се прибирах от работа мернах една, добрече беше темата иначе нямаше хич да ги отразя :D
 
Към новия имидж може да се включат и 2 космати ръце:

Mtel_Image_2.jpg


Но им се получи номера с шеринга. :)
 
От: MTEL с нови гащи!

Логото нещо ми прилича повече на индийско лого от файвъра :lol: с това "tel", все едно на уорда е писано
 
От: MTEL с нови гащи!

Днес отивам си платя телефона в офис на тия, какво да видя ново лого, а казвам си "Това е някакъв нов магазин, не е Мтел", но видях табела Мтел... Изобщо не ми харесва новото лого и всичко ново на Мтел.
 
Само на мен ли ми допада в такъв случай? Нещо като градивна критика или иначе казано - какво не ви харесва, може би ще е по-лесно за разбиране ;)
 
От: MTEL с нови гащи!

Е да, много е зле, и аз сега го загледах.
С тия пари трябваше малко по-сериозно да погледнат на визията си.
Първо и аз се шашнах от логото, ама не с изненада, а с насмешка...щото верно точно като някакви плетени гащи ми заприлича ахаха и веднага след това бая се чудех това малкото до него какво е, а то било "tel" аз за някакъв ченгел го взех :) После гледам това синьо на червеното (бутоните на менюто) и се погнусих..иначе верно и аз съм далтонис, ама па чак толкова едва ли, пък и белите букви трябваше да маркирам да ги видя изобщо.
Най-неприятно впечатлние ми направи, че изглежда ултра НЕпотребителски насочен...помислих си че е сайт за корпоративни клиенти - всички главни менюта са "кои сме ние" "ква ни е марката" и тн неща дет свикналият да зяпа промоциите и тънките планове клиент баш го брига..

Старата визия в пъти беше по-добра, и логото и мотото и сайта. Незнам на кой изобщо му е хрумнала идея да сменя всичко това. Не вярвам да е било с идея за смяна на имиджа...щото просто нищо общо не виждам :rolleyes:
 
От: Re: MTEL с нови гащи!

Само на мен ли ми допада в такъв случай? Нещо като градивна критика или иначе казано - какво не ви харесва, може би ще е по-лесно за разбиране ;)

Караш ме наистина да се заглеждам:
- На монитор 4:3 бекграунда ще е повече от странен;
- Цветовете са грозни, зле съчетани, твърде много - прекалена шарения;
- Неработещи бутони;
- Смесване на множествено число с единствено;
- Странни изрази - "индивидуалния клиент, а не върху организацията", "Ние сме уверени, не арогантни";
- Смесване на ние с аз - "Ние утвърждаваме нашата лидерска позиция пред персонал, партньори и клиенти";
- Лоша граматика - "в офиса ти: ние сме винаги до теб, където и да си.";
- Посланията в текста са обидни - баткото обяснява на малоумното си братче колко хубава играчка има и как трябва да е щастливо от това.

Емблемата - след дълго лутане по паралелни пътища пак се озоваваш там, откъдето си тръгнал. Независимо, че на моменти си бил на една ръка от нужното ти. Това, че напомня емблемата на българска фабрика за прежди, го прескачам.

Между другото, лентата на Мьобиус е използвана и в емблемата на Рено. Далече по-изчистено. Там тя казва "Пътуването с Рено е гладко и безпрепятствено, завръщането в къщи е сигурно".

Имам усещането, че зад "креатването" не седят българи. Пълно е с неща от учебници, назубрени и неосмислени. На такава дипломна работа на студент доста преподаватели биха писали ниска, да не кажа слаба, оценка.

Всичко това е на база на входната страница на сайта. Не съм разглеждал другите.

Blinky - "Мтел - две космати ръце" :D
Mtel_Image_2-150x150.jpg
 
Последно редактирано:
От: MTEL с нови гащи!

ами да споделя чисто субективно мнение: Въобще не ми харесва новото им лого, като го видя и въобще не ми става ясно кого и какво представлява.
 
От: MTEL с нови гащи!

Вероятно ще наблегнат на видео клиповете с новото лого в тях. Поне така започнаха.
 
От: MTEL с нови гащи!

Това лого за мен е EPIC FAIL, пък ако ще и 100 "специалиста" да ми кажат обратното ;)
 
От: MTEL с нови гащи!

Опитали са се да олицетворява мобилна "мрежа", но опитът определено е неуспешен, особено в съчетанието с това "tel"
 
От: MTEL с нови гащи!

mtel7-300x205.jpg


Старото беше доста по-стилно :lol:
 
От: MTEL с нови гащи!

Те хувабо си смениха визията ама облсужването още по-тромаво и заблудено. Преди беше с 3 каси и винаги имаше опашки, сега вече е с 2 и някакви дебилни касиери, 28 минути чакам за да си платя сметката.
 
От: MTEL с нови гащи!

мтел никога не ми е допадал... а за новата му визия... няма нищо особено което да ме превлече...
 

Горе