myPOS N5 Fiscal

Фирмата е налична и си търся още една сметка, която явно няма да е толкова голям минус като тази на банката с таксите и глупостите си. Идеята да вървят успоредно докато се откача от неудобната и неизгодната. Дано това да е само тази на банката. :) Но по думите ти, няй-вероятно ще е тя. Значи първа регистрация в iCard? След това следва при закупуването на устройството, вече да се идентифицирам като потребител в iCard и ще стане по този начин - ще имам достъп до услугите на myPOS.
Не! Отиваш направо в myPOS и си отваряш фирмен акаунт като вземеш устройство ПОС и те ти правят акаунта през iCard в myPOS. Дали ще ползваш интерфейса на iCard или myPOS е едно и също. Моят съвет е направо в myPOS. По принцип има една хватка , че бизнес акаунт с онлайн KYC верификация за бизнес акаунт в iCard се случва да има откази да ти направят. За това за да няма опасност от отказ направо в myPOS. Както си бяхме говорили с @Blinky преди 2 дни в една друга тема съм се заел да направя до края на месеца един сайт с пълно описание за всички платежни системи за електронни пари в Европа защото разполагам с всичката информация за всички оператори. Там ще има и хелп секция как точно да се държите по време на KYC верификация и какви документи са нужни за да мине всичко по вода без да има отказ. Аз примерно мога да отворя на всеки един човек фирмена банкова сметка в почти всяка банка по света без да прави лично той KYC верификация и да представя документи. Начини има и аз ги знам всичките. Точно с това съм се занимавал 5 години и за мен няма тайни с тази сфера. Това ми е богатството и хората плащат луди пари за банкови акаунти в Европа.
 
Ясно, мерси много. Звучи добре и доста изпълнимо. Супер. С нетърпение, ще очаквам да видя сайта онлайн. Нямаш идея колко много ще помогнеш на всички. От онлайн търговци до бизнеси с офиси в чужбина. Ще е доста полезен ресурс. Ако нещо има, свиркай да помагаме. По мое скромно мнение, това заслужава и тема тук. ;)
 
Ясно, мерси много. Звучи добре и доста изпълнимо. Супер. С нетърпение, ще очаквам да видя сайта онлайн. Нямаш идея колко много ще помогнеш на всички. От онлайн търговци до бизнеси с офиси в чужбина. Ще е доста полезен ресурс. Ако нещо има, свиркай да помагаме. По мое скромно мнение, това заслужава и тема тук. ;)
с @Blinky сме си говорили и той е с двете ръце ЗА да има такава тема тук и ще има. Смятам , че ще бъде много популярна . Такъв сайт досега в БГ пийринга няма защото информацията е най-скъпата стока в света и всички ползват уменията и информацията за да правят пари на гърба на незнаещите. На мен не ми пречи да я предоставя информацията защото аз вече не се занимавам с тази дейност макар всеки ден да ме търсят да отварям на някой бизнес акаунт дали в САЩ , дали в UK или Сингапур. Хората са свикнали да си плащат и да получават нещо готово без самите те да се занимават. Не случайно продадох за 800К паунда компанията ми която се занимаваше с тази дейност преди няколко месеца. Просто обучих купувача на всичко което аз знам и мога и му продадох един вид сайта и фирмата .
 
с @Blinky сме си говорили и той е с двете ръце ЗА да има такава тема тук и ще има. Смятам , че ще бъде много популярна . Такъв сайт досега в БГ пийринга няма защото информацията е най-скъпата стока в света и всички ползват уменията и информацията за да правят пари на гърба на незнаещите. На мен не ми пречи да я предоставя информацията защото аз вече не се занимавам с тази дейност макар всеки ден да ме търсят да отварям на някой бизнес акаунт дали в САЩ , дали в UK или Сингапур. Хората са свикнали да си плащат и да получават нещо готово без самите те да се занимават. Не случайно продадох за 800К паунда компанията ми която се занимаваше с тази дейност преди няколко месеца. Просто обучих купувача на всичко което аз знам и мога и му продадох един вид сайта и фирмата .
Да. Определено смятам, че ще е доста интересна и ще се развие доста. А и може също така да си сигурен, че ще получаваш въпроси и препоръки. :)

Ето нещо, което ще направи форума още по-полезен, и сайта (силно се надявам) популярен източник на информация.
 
  • Like
Реакции: Vbb
Да. Определено смятам, че ще е доста интересна и ще се развие доста. А и може също така да си сигурен, че ще получаваш въпроси и препоръки. :)

Ето нещо, което ще направи форума още по-полезен, и сайта (силно се надявам) популярен източник на информация.
на мен ми хрумна още една идея , но ще трябва да намеря човек който има качества като на инфлуенсър да прави видеа. Видеата ще са правени в такъв формат , че нагледно да се обяснява всяка една процедура по верификация, регистрация работа с дадена картова система. Към всеки картов оператор в сайта ще има прикачено видео с подробно обяснение , а не само да е написано като текст и картинки. Може човека да е и някоя руса мацка със сини очи и крака по дълги от шията на жираф :) Така ще се съчетава за гледащите полезното с приятното. От друга страна въпросния инфлуенсър ще трупа точки и след известно време ще е толкова популярен , че без проблем ще изкарва пари като за световно :)
 
на мен ми хрумна още една идея , но ще трябва да намеря човек който има качества като на инфлуенсър да прави видеа. Видеата ще са правени в такъв формат , че нагледно да се обяснява всяка една процедура по верификация, регистрация работа с дадена картова система. Към всеки картов оператор в сайта ще има прикачено видео с подробно обяснение , а не само да е написано като текст и картинки. Може човека да е и някоя руса мацка със сини очи и крака по дълги от шията на жираф :) Така ще се съчетава за гледащите полезното с приятното. От друга страна въпросния инфлуенсър ще трупа точки и след известно време ще е толкова популярен , че без проблем ще изкарва пари като за световно :)
Не е нужно да има инфлуенсър. Има едни такива шаблонни видеа, ако се сещаш. Дори с мембършип може да се сглобят много добри видеа. А и не ти трябва дамо инфлуенсър, а и монтажист, защото сигурно ще правиш някакви графики, някакви схеми.

animaker.com, canva.com или дори: bluerush.com
 
  • Like
Реакции: Vbb
Каква е разликата между разплащателна и набирателна сметка?

Е значи не са глупости. Ти имаш сметка в ПИБ и искаш това устройство от myPOS. До тук сценария е с две сметки, нали?
Е ако имаш сметка в ПИБ, каква е логиката да искаш пос терминал от която и да е друга банка?
По същия начин, ако имаш сметка в ПИБ и искаш пос терминал от Булбанк, ще ти трябва сметка и в Булбанк, нали така ?


Тук говорим за мобилност, касов апарат и пос терминал "on the go"
 
Каква е разликата между разплащателна и набирателна сметка?


Е ако имаш сметка в ПИБ, каква е логиката да искаш пос терминал от която и да е друга банка?
По същия начин, ако имаш сметка в ПИБ и искаш пос терминал от Булбанк, ще ти трябва сметка и в Булбанк, нали така ?


Тук говорим за мобилност, касов апарат и пос терминал "on the go"
разликата между различните банки и оператори на електронни пари е в размера на комисионната която взимат при разплащане с карти. Те варират от 0.7% до 4% в зависимост от банката. Представи си имаш клекшоп за продажба на цигари. Приемаш плащания в карта на пос терминал, Комисионната която ти дават доставчиците на цигари е 7% от стойността по бандерол. Ти не може да качваш цената на цигарите както е при захарта, безалкохолните и алкохола. Е една банка като ти вземе 3% комисионна за това , че ползваш ПОС терминала за разплащане за теб остават 4% . Няма файда от цялата работа. За това в повечето клекшопове продават цигари само в кеш. Ще печели този доставчик на услуги за електронни пари който предложи най ниска такса комисионна за приемане на плащания с ПОС.
 
Идеята е, че едното е фри, както и че искаш точно този апарат, който коментираме в самата тема - 3 в 1. И дойде още една причина, да разделиш паричните потоци.
 
Представи си имаш клекшоп за продажба на цигари.
Да вземем този пример, представи си че имаш заведение за хранене, без значение от какъв вид, може да е и фаст фуд с добра печалба. Правиш доставки по домовете. Едно от предимствата на услугата предлагана от теб, е че ти е че приемаш картови плащания.
Решавам спонтанно да поръчам вечеря за семейството но нямам и кеш. Спокоен съм, не тичам до банкомати и поръчвам от теб като плащам на място с карта или телефона си. А докато се достави храната прекарвам време със семейството вместо да пазарувам, готвя или ходя до. банкомати.


както и че искаш точно този апарат, който коментираме
За момента няма друга алтернатива
 
Да вземем този пример, представи си че имаш заведение за хранене, без значение от какъв вид, може да е и фаст фуд с добра печалба. Правиш доставки по домовете. Едно от предимствата на услугата предлагана от теб, е че ти е че приемаш картови плащания.
Решавам спонтанно да поръчам вечеря за семейството но нямам и кеш. Спокоен съм, не тичам до банкомати и поръчвам от теб като плащам на място с карта или телефона си. А докато се достави храната прекарвам време със семейството вместо да пазарувам, готвя или ходя до. банкомати.
да така е , аз съм с двете ръце ЗА ползването на myPOS дори от Glovo
 
Да вземем този пример, представи си че имаш заведение за хранене, без значение от какъв вид, може да е и фаст фуд с добра печалба. Правиш доставки по домовете. Едно от предимствата на услугата предлагана от теб, е че ти е че приемаш картови плащания.
Решавам спонтанно да поръчам вечеря за семейството но нямам и кеш. Спокоен съм, не тичам до банкомати и поръчвам от теб като плащам на място с карта или телефона си. А докато се достави храната прекарвам време със семейството вместо да пазарувам, готвя или ходя до. банкомати.



За момента няма друга алтернатива
Как поръчваш храна, като нямаш кеш? За момента още не са свикнали на този сценарии тук, но определено е удобен и ще се наложи. Ето още един сценарии, който е доста по-реален. Излиза ти спешен ремонт, имаш някаква авария във вас, викаш по спешност фирма за отстраняване на повредата, да речем повреден душ. Обаче не може да оставиш апартамента без надзор, а и чакаш майстора, прибрал си се по спешност. Не си предвидил този разход и съответно не си с нужния кеш в себе си. Но това е адски много в теорията на невероятното. Точно този бизнес е много в сивия сектор.
 
Как поръчваш храна, като нямаш кеш? За момента още не са свикнали на този сценарии тук, но определено е удобен и ще се наложи. Ето още един сценарии, който е доста по-реален. Излиза ти спешен ремонт, имаш някаква авария във вас, викаш по спешност фирма за отстраняване на повредата, да речем повреден душ. Обаче не може да оставиш апартамента без надзор, а и чакаш майстора, прибрал си се по спешност. Не си предвидил този разход и съответно не си с нужния кеш в себе си. Но това е адски много в теорията на невероятното. Точно този бизнес е много в сивия сектор.
myPOS имат приложение за смартфон плащания като софтуер без да купуваш физически ПОС терминал. Единствения минус , е , че не издават касова бележка, но пък майстора може да пусне фактура на ръка.
 
myPOS имат приложение за смартфон плащания като софтуер без да купуваш физически ПОС терминал. Единствения минус , е , че не издават касова бележка, но пък майстора може да пусне фактура на ръка.
Да, може да разпише такава. Да си ходи с телефон и кочана. Както викаше Китодар - виждал съм, но не няма. :)


:)
 
  • Like
Реакции: Vbb
Как поръчваш храна, като нямаш кеш?
Виждаш ли как има дупка, която трябва да се запълни ?
И когато това стане, на мене няма да ми пука дали оня до тебе продава по-евтино или има по-голям асортимент ;)
Ако към мезето (вечерята) добавиш и алкохол.

Сценарии 2:
Идват ти гости без да очакваш, пиивате 1 или 2 и ви става едно такова хубаво, не ти пука дали имаш кеш, звъниш на "онова място" за храна и към поръчката си добавяш бутилка да кажем водка. Пука ти дали е 3лв по скъпа от магазина. Докато си лафите и всичко е пристигнало, мезета, пиенето, пици за децата с десерт сладолед и салати да кажем за който е веган :p
 
Виждаш ли как има дупка, която трябва да се запълни ?
И когато това стане, на мене няма да ми пука дали оня до тебе продава по-евтино или има по-голям асортимент ;)
Ако към мезето (вечерята) добавиш и алкохол.

Сценарии 2:
Идват ти гости без да очакваш, пиивате 1 или 2 и ви става едно такова хубаво, не ти пука дали имаш кеш, звъниш на "онова място" за храна и към поръчката си добавяш бутилка да кажем водка. Пука ти дали е 3лв по скъпа от магазина. Докато си лафите и всичко е пристигнало, мезета, пиенето, пици за децата с десерт сладолед и салати да кажем за който е веган :p
Всеки е готов да даде повече, ако му се предложи нужното удобство, особено ако го хванеш в настроение. А българина е топ в това. Може да е спестявал цяла година за море, но морето му е е море. Не е като скъсаняците от Европа, които смучат една бира 2 часа. Но за жалост го изгониха него (Ах този лош PR срещу бг черноморието). И все пак, и в Гърция чувам, че кетъринга там си върви доста добре като бизнес като се вземе семейна къща.

Иначе съм повече от съгласен, че който първо го въведе, ще спечели голяма част от пазара на доставките. Според мен пионери ще са Happy, а може би рязко последвани от Dominos, изключвам разбира се Takeaway & Glovo, които вече сигурно го имат. Не съм поръчвал още.
 
Виждаш ли как има дупка, която трябва да се запълни ?
И когато това стане, на мене няма да ми пука дали оня до тебе продава по-евтино или има по-голям асортимент ;)
Ако към мезето (вечерята) добавиш и алкохол.

Сценарии 2:
Идват ти гости без да очакваш, пиивате 1 или 2 и ви става едно такова хубаво, не ти пука дали имаш кеш, звъниш на "онова място" за храна и към поръчката си добавяш бутилка да кажем водка. Пука ти дали е 3лв по скъпа от магазина. Докато си лафите и всичко е пристигнало, мезета, пиенето, пици за децата с десерт сладолед и салати да кажем за който е веган :p
Много интересно мнение.
Да си представим че изяждаме малки лакомства, които са еквивалент на една торта. Има нужда и от двете, нали така?
 
Принципно има много дебилни фирми ползващи пос терминали , но незнаят как да спечелят клиенти. Ще дам следния пример със Speedy , като отидеш в офис да пращаш пратка и ти плащаш пратката ако платиш в карта на пос терминал ще ти вземат 30 съотинки допълнително защото толкова им била комисионната която им взима банката за плащане с карта и те ти го начисляват над таксата за плащене. Ако платиш на ръка на каса няма такава такса. Това е незнам как да го нарека за български псевдо бизнес.

Както обикновенно дебила @Sky нещо му е смешно .. да каже какво само , че ми писна от дебилщината му и ще го подхвана яко на майки и бащи до 10 коляно.
 
Принципно има много дебилни фирми ползващи пос терминали , но незнаят как да спечелят клиенти. Ще дам следния пример със Speedy , като отидеш в офис да пращаш пратка и ти плащаш пратката ако платиш в карта на пос терминал ще ти вземат 30 съотинки допълнително защото толкова им била комисионната която им взима банката за плащане с карта и те ти го начисляват над таксата за плащене. Ако платиш на ръка на каса няма такава такса. Това е незнам как да го нарека за български псевдо бизнес.

Както обикновенно дебила @Sky нещо му е смешно .. да каже какво само , че ми писна от дебилщината му и ще го подхвана яко на майки и бащи до 10 коляно.
Tolkowa ти е акъла, да псуваш само.
Чакам с нетърпение сайт, който едва ли ще види бял свят

Дай и линк към спиди да видим тия 30 ститинки, нали не прикзваш наизуст? Сериозен човек си
 
Tolkowa ти е акъла, да псуваш само.
Чакам с нетърпение сайт, който едва ли ще види бял свят
за разлика от теб аз знам какво правя , как го правя и досега няма нещо което да съм казал и да не съм го направил! А на теб ти обещавам че, сайтовете ти ще са постоянно down през каквато и защита да минават !
 

Горе