Mysql хост

1mnumb1

Member
Нуждая ли се от Mysql за Wordpress търся си евтин хост предимно за Wordpress.Повечето предлагат, но пише 2 Mysql databases ?
 
От: Mysql хост

Задължително. Mysql е базата данни.
Трябва ти 1 база за сайта с wordpress. Това, което си написал значи, че предлагат 2 бази данни mysql.

Има ли ограничение на размера на базата данни? Смисъл ако имам 200 поста със снимки записват ли се в базата данни.
Това значи ли, че 2те Mysql базаданни мога да ползвам за 2 сайта на Wordpress.
 
От: Mysql хост

Има ли ограничение на размера на базата данни? Смисъл ако имам 200 поста със снимки записват ли се в базата данни.
Това значи ли, че 2те Mysql базаданни мога да ползвам за 2 сайта на Wordpress.

Да, това означава, като 200 поста със снимки са нищо за mysql :)
Освен това 200 поста със снимки не са много като място, но погледни и за това - безплатни хостове от сорта на 100мб за сайт - забрави :)
 
Re: От: Mysql хост

Да, това означава, като 200 поста със снимки са нищо за mysql :)
Освен това 200 поста със снимки не са много като място, но погледни и за това - безплатни хостове от сорта на 100мб за сайт - забрави :)

От началото мислех, че за съвсем друго нещо става дума, нещо като един десктоп софтуер, който има нужда да плюе база данни на някой сървър, а то какво било - един прост WP. :)

Смело пич, с 200 поста доста малки планове на хостинг доставчици ще те издържат. Естествено, няма да е лошо да се поограничаваш от към мега товарене на плъгини. ;)
 
От: Re: От: Mysql хост

От началото мислех, че за съвсем друго нещо става дума, нещо като един десктоп софтуер, който има нужда да плюе база данни на някой сървър, а то какво било - един прост WP. :)

Смело пич, с 200 поста доста малки планове на хостинг доставчици ще те издържат. Естествено, няма да е лошо да се поограничаваш от към мега товарене на плъгини. ;)

Не ви разбрах много ясно.
Значи спокойно мога да си пусна един Wordpress без притеснения с едната база от данни Mysql ?!
Нали снимките или видео съдържанието не се съхранява в базата данни, а в дисковото пространство ?
Плугините също ли са вързани към Mysql базата данни ?
 
Re: От: Re: От: Mysql хост

Не ви разбрах много ясно.
Значи спокойно мога да си пусна един Wordpress без притеснения с едната база от данни Mysql ?!
Нали снимките или видео съдържанието не се съхранява в базата данни, а в дисковото пространство ?
Плугините също ли са вързани към Mysql базата данни ?

Да, няма проблем. ;) Да, на дисковото са, а плъгините - да, и те пълнят, но не знам защо са ти казали за тези бази данни, като това е тегаво само при големи магазини, и много големи сайтове. Дори и трафик е важен, тук. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Mysql хост

Да, няма проблем. ;) Да, на дисковото са, а плъгините - да, и те пълнят, но не знам защо са ти казали за тези бази данни, като това е тегаво само при големи магазини, и много големи сайтове. Дори и трафик е важен, тук. ;)

Ами така пише в плановете на хостинг компаниите и се зачудих 2 дали ще стигнат тъй като не сам много наясно и реших да попитам поразрових се из интернет, но не открих нищо, което ми е разбираемо.
Добре благодаря за отговорите!
 
От: Re: От: Re: От: Mysql хост

Да, няма проблем. ;) Да, на дисковото са, а плъгините - да, и те пълнят, но не знам защо са ти казали за тези бази данни, като това е тегаво само при големи магазини, и много големи сайтове. Дори и трафик е важен, тук. ;)

Е хостинги бол - някои ограничат базите данни, безплатните - съвсем :)
 
От: Mysql хост

Можеш да имаш и 100 WP-та в 1 БД, дори без мултисайт. Само си настройваш различен префикс в конфига. Е ако хостинга предлага 2 БД 100% е с орязани аддон домейни.
 
От: Mysql хост

Това значи ли, че 2те Mysql базаданни мога да ползвам за 2 сайта на Wordpress.

Да кажем да. Но ти и на 1 база данни може да пуснеш няколко сайта, както казаха по-горе само ги правиш с различен префикс. Но трябва да видиш колко addons домейна предлага хостинга. Защото за всеки 1 хостнат домейн на хостинга ти трябва 1 addons домейн. Като единият сайт(първият) не се брои за аддонс, т.е. ако имаш 2 аддонса може да хостнеш 3 сайта.
 
От: Mysql хост

Можеш да имаш и 100 WP-та в 1 БД, дори без мултисайт.

И ще стане едно красиво някой ден :) Не че не може, но спазвам всяко нещо да си има отделна база данни. Смениш тема я нещо, искаш да изтриеш нещо от базата данни .. Две бази данни най-вероятно дават някой безплатен хостинг....с безплатен хостинг точно след 2 месеца ще се убеди че трябва да го смени.
 
От: Mysql хост

И ще стане едно красиво някой ден :) Не че не може, но спазвам всяко нещо да си има отделна база данни. Смениш тема я нещо, искаш да изтриеш нещо от базата данни .. Две бази данни най-вероятно дават някой безплатен хостинг....с безплатен хостинг точно след 2 месеца ще се убеди че трябва да го смени.

1. И какво общо има темата с БД?
2. Трие се не абстрактно от БД, а се трият конкретни ред(ове) от конкретни таблици в БД.
3. Ако искам и WP с opencart мога да си наблъскам в една база без никакви проблеми, че и едно phpBB примерно.

Преди да се хване някой, че експорта ще се омеша - става с няколко реда на баш
Код:
QUERY="show tables like \"wp_$1%_\";"
MYSQL="mysql $DB_INFO -BNe '$QUERY'"
TABLES=$(eval $MYSQL)

MYSQLDUMP="mysqldump --default-character-set=utf8 $DB_INFO $TABLES"
$MYSQLDUMP -r $FILE.sql
 
От: Mysql хост

Така е, не оспорвам че може, важно е и зад клавиатурното у-во. Но по-въпросът аз лично съм на мнение, че човекът все още прохожда в тази сфера :)
 

Горе