n00bове ли са SEOтата?

Как мислите? Няма ли твърде много хора, които твърдят, че са експерти в web бизнеса, а пък погледът им е твърде тесно- и праволинеен? Може ли човек, който преди 2 месеца е научил HTML да консултира професионални дизайнери за техните сайтове? Може ли човек, който не знае какво е база данни, да оптимира портален сайт. Може ли човек, който не е прочел reference-а на ActionScript да оптимира флаш? Изобщо можеш ли да правиш SEO ако разбираш само SEO и доколко ще бъдеш ефективен и полезен?

Тази тема е провокирана от тази статия:
http://www.searchengineguide.com/laycock/010582.html
моля, обърнете внимание на коментарите.
 
Големи експерти както ги наричат са просто хора с практика и постоянство в това което правят, а и те са били слаби и неопитни, но всичко което знаят и имат са го постигнали с теория и практика.

А и какво всъщност значи да си експерт в дадена опласт - освен да си разбираш от работата и да даваш компетенция на другите. Еми това е опит, нищо повече. С времето всеки има шансове да стане добър в това което иска: SEO, HTML, Programing, Web Developing....

Но определено не съм за идеята, някой занимаващ се с онлайн маркетинг от 3 месеца да дава съвети в тази област, най малкото той не е претърпявам или забелязал никакви промени около себе си за това време - говоря за навлизането на нови алгоритми, стандарти, въведения....Може да е запознат с основата, но това не е определено всичко за което да е приключил с ученето, а и всеки експерт не изпуска и настоящето, гледайки в бъдещето.

Мерси за интересната статия и много успехи. :)
 
Масово разните "експетчета" си нямат и идея за нещата, за които говорят. Просто масово хората като не разбират и се имат за глямата работа... и ходят и говорят глупости на клиентите си и те им вярват
 
georgimateev каза:
Може ли човек, който не знае какво е база данни, да оптимира портален сайт.

Аз съм на мнението на блинки а иначе порталните сайтове (и всички други големи саитове които не са оптимизарни са просто мана небесна за сео експертите) Защото с елементарните онпеидж техники като таитъли киурди и тнт се постигат чудеса. Линк билдинга е направен ( за мен това е трудната част от сеото )
 

Горе