Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

Като гледам тук консолидираната им печалба http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2012/11/23/1953985_net_infobg_preprodavane/ или тази печалба тук http://profit.bg/news/Naj-golemite-internet-kompanii-v-stranata/nid-94080.html освен, че има разминавания си личи колко е нерентабилна - около 10% марж на печалбата .... така че тези 12 милки ми се струват доста. Гледах съотношението на инвестор-а P/E в частност над 40 е, това е пак старата максима при оценката за бъдещото и преспектвитивите в ИТ компаниите - проблем е че НетИнфо е развита компания на развит пазар, такава сума би се оправдавала ако се спекулира че ще има над 20% темп на увеличение на рекламата иначе доста ще трябва си ги избиват тези 12 милки, план Б е всичко задкулисно със съвесем други цели а и като знаем кой е собственика не е трудно се сетиш какво ще е:)

П.С. Линковете вече са точни :)
 
Последно редактирано:
От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

Има слух че 12 милиона са взети с кредит от уни-нещо си дето било италианско
 
От: От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

Има слух че 12 милиона са взети с кредит от уни-нещо си дето било италианско

Не знам кой ги е финансирал, но добре, че е Дарик, че като се замисля какви бяха алтернативите. :)
 
От: От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

Не знам кой ги е финансирал, но добре, че е Дарик, че като се замисля какви бяха алтернативите. :)

Не съм сигурен че Агент как-ми-беше-агентурното-име е чак кой знае колко добра алтернатива. От друга страна хляба и ножа са собственост на този дето е извадил парите и всякакви извивания на ръце са възможни. А както е показала практиката до сега - най-вероятно ще се случат!
 
От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

Лесно бихме разбрали малко ли са много ли са ако знаем колко са печалбите за година - ако са дали над 10 текущи годишни печалби, може и са са дали повече от необходимото, то и затова му се вика Добра репутация в счетоводството :)

Печалбите не са нещо скрито. Официално декларираното за последните 2 годините е около ~1млн. лева на година.
 
От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

Печалбите не са нещо скрито. Официално декларираното за последните 2 годините е около ~1млн. лева на година.

Да в другата тема съм ги писал нещата - нереално висока цена за НетИнфо както и за Инвестора са дали!
 
От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

12 милиона евро ? Нещо доста завишена цена, ще да има нещо гнило, както казва Стоичков :)
 
От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

Най-добре се перат пари чрез покупка на медии и инвестиции в тази област, защото там нещата са субективни и не можеш да докажеш, че нещо струва прекалено много. Примери: TV7, Bulgaria on air и т.н.
 
От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

http://www.blitz.bg/news/article/195322

Официално и ТИМ са в медиите вече.

Целта и стратегията е положиха като почваха BG on air, след сътрудничеството с bloomberg тръгнаха по правилния път и съм доста доволен от медията
 
От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

Аз гледам доста новинарски телевизии, но нито една от българските, тъй като честно казано за нищо не стават. Реално само повтарят цял ден едно и също, новините ги съобщават с огромно закъснение и по време на горещи събития - тъй наречените breaking news - никога нямат готовност за адекватна реакция. Да не говорим, че в световен мащаб бизнесът с новинарските телевизии като цяло не е печеливш, а в България медийният пазар е още по-зле. Това означава, че нашите новинарски телевизии работят на голяма загуба. Няма да вадя изводи от това. Правете си ги сами.
 
От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

BG on air не е точно това описаното, все пак колко БГ телевизии партнират с най-големите в бранша, все пак тя е и нишова
 
От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

Тим влизат в този бизнес поради 2 причини - да пере пари, чрез реклама или вижда, че има ръст всяка година в интернет рекламата и са решили да се насочат натам. По съм склонен да си мисля, че не е второто, но това си е лично мнение. :)
 
От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

Тим влизат в този бизнес поради 2 причини - да пере пари, чрез реклама или вижда, че има ръст всяка година в интернет рекламата и са решили да се насочат натам. По съм склонен да си мисля, че не е второто, но това си е лично мнение. :)

Трябва се запознаеш с активите и да видиш, че не е 1-вото. На ден само в пенсионите им фондове влизат от държавата толкова колкото е печалбата за целия инвестор.бг за 1 година
 
От: Net Info ще бъде продавано. Делян Пеевски кандидат за закупуването му

Трябва се запознаеш с активите и да видиш, че не е 1-вото. На ден само в пенсионите им фондове влизат от държавата толкова колкото е печалбата за целия инвестор.бг за 1 година

Да, последно време (2-3 години), все като влизам, засичам реклама. А по на скоро даже почти не виждам и празни позиции, днес влезнах и видях Subway. Преди два дни, май видях на Шевеолет реклама. Абе има си. Сега ще гледаме често ЦКБ, Бългерия Еир, Армеец. :) Важното е бизнес да има. ;)
 

Горе