.Net vs. .Org

NET/ORG/EU/?

  • .net

    Votes: 38 77.6%
  • .org

    Votes: 3 6.1%
  • .eu

    Votes: 6 12.2%
  • Нещо друго

    Votes: 2 4.1%

  • Общо гласове
    49

VPenkov

New Member
Има прекалено много регистрирани .com домейни и вече човек не може да си намери хубаво име.

На .net ли ще минаваме или на .org? :)
Ясно е, че са с различни цели, но въпросът е ясен – кое ще е следващото най-екслплоатирано TLD?
 
От: .Net vs. .Org

Аз лично не харесвам .com накрайника. Винаги съм харесвал .org, а малко след това - .net.
 
От: .Net vs. .Org

Мойта скромна практика показва, че .нет e по-предпочитано от .орг.
В смисъл ако сте си харесали име и само едното тлд от трите е свободно, това почти винаги ще е .орг
 
От: .Net vs. .Org

Аз също харесвам .net повече, не мога да кажа обективно защо, може би навик и предубеждения и го давам по течението. Но малко по малко повечето хора са харесали повече .net-а

А някой трърдят, че нет-а се класирал по добре в търсачките, което звучи като ако днес е пълнолуние очаквай Google Dance :)
 
От: .Net vs. .Org

И аз съм за .net, макар причините да са чисто звукови и визуални :)
Не съм имала .org, за да правя разлика при класирането в Гугъл, но сайтовете с .net определено добре се нареждат...
 
От: .Net vs. .Org

Аз все още си намирам доста хубави ком4ета.
Иначе и нет и орг са нелоши тлд-та. Само това ЕУ не знам какво прави в анкетата. ЕУ-то все още не мога да го асимилирам като ТЛД
 
От: От: .Net vs. .Org

Само това ЕУ не знам какво прави в анкетата. ЕУ-то все още не мога да го асимилирам като ТЛД
И аз не мога и затова го сложих по-скоро защото се чудя дали съм само аз:)
 
От: .Net vs. .Org

Мойта скромна практика показва, че .нет e по-предпочитано от .орг.
Куца ти практиката :p

site:.net -> 1.79 млрд vs. site:.org -> 1,97 млрд.
 
От: .Net vs. .Org

Не знам за вас, ама аз винаги съм си свързвал .org домейните с организации. Някак си не върви да сложиш комерс сайт на ОРГ ТЛД
 
От: .Net vs. .Org

При домейните на латиница съм за .net, ако не става въпрос за идея или организация. Имам и доста .eu домейни, защото често само те остават свободни...

Някой знае ли защо в България не са популярни домейните на кирилица с .org? Гледам сега след като ги разрешиха и за .eu, са купени .eu домейни за много думи, при положение, че .org е свободен... ако се сещате за .org домейн на кирилица, може ли да го пуснете тук, за да видя как се класира :)
 
От: .Net vs. .Org

Най-много харесвам .com, а на второ място в класацията ми е .net, а .org на 3-то.
.eu пък изобщо не ми допада
 

Горе