Nginx пренасочване към нови пермалинкове

Firefly

Well-Known Member
Някой има ли представа как да направя старите пермалинкове да пренасочват към новите с nginx в wordpress? Става въпрос за промяна от сайт.ком/15213 към сайт.ком/име-на-статията. Ако обърна на Apache, пермалинковете си работят автоматично, но под nginx явно трябва да се впишат някакви правила, а засега опитите ми са неуспешни.
 
От: Nginx пренасочване към нови пермалинкове

Я пастни тук линка и конфигурацията на nginx специално дето пали php-то
 
От: Nginx пренасочване към нови пермалинкове

Бях минал малко на апаче докато правих опити и сега като върна Nginx и отваря само празна страница. Някъде нещо се прецака явно...
 
От: Nginx пренасочване към нови пермалинкове

nginx е малко чалнат сървър докато не схванеш идеологията там. А веднъж схванеш ли я и няма да имаш проблеми.

Но без конкретно описание на проблема ти и конф файл не можем да ти помогнем колкото и да искаме.
 
От: Nginx пренасочване към нови пермалинкове

Какво точно трябва да извадя от nginx, за да ти покажа? Сори, доста съм бос с тея линукси и сървъри. coolice, както са го написали го добавям допълнителния конф, но все ми дава ерор 404 на старите пермалинкове...
 
От: Nginx пренасочване към нови пермалинкове

В който и конф файл да го добавя, не сработва и дава 404 при старите пермалинкове: http://prntscr.com/8rll13
 
От: Nginx пренасочване към нови пермалинкове

try_files $uri $uri/ /index.php?q=$uri&$args;

Я пробвай така
 
От: Nginx пренасочване към нови пермалинкове

Същата работа. Не мога да си го обясня...
 
От: Nginx пренасочване към нови пермалинкове

Как трябва да се редактира try_files $uri $uri/ /index.php?q=$uri&$args; или друго, за да ми работи този URL адрес със nginx и wordpress? сега само презарежда категорията:

site.com/category/new/?filtre=date&display=full
 
От: Nginx пренасочване към нови пермалинкове

Ами според мен конфига ти е леко оплетен.

Виж при мен как работи -> http://peter.nikolow.me/

Ако ти харесва ти връщам конфига оттам.
 
От: Nginx пренасочване към нови пермалинкове

Интересува ме старите пермалинкове да пренасочват към новите. Към момента не ми работят и пермалинковете на custom post type-овете.
 

Горе