niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Статус
Not open for further replies.
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Я къде били лъжците, нали тръбеше че ще внасяш евтина работна ръка от Славяно Мангалистан в Норвегия

Това го тръбиш (твърдиш) ти, а не аз. Ако пред Амоун успяваш да изопачиш истината, пред мен не можеш.
 
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Да се включа и аз за ипотеките и наемите :D

От доста години имам доста прилични доходи, но както каза rombeca, за мен ипотека е мръсна дума!
Искам свобода. Искам да знам, че съм независим и че мога да взимам решения без да се съобразявам
с някакви заеми. Та не съм се родил в София и нямам собствено жилище, но от 12 години живея тук.
Не съм имал проблеми с това. Наемам си хубави апартаменти близо до офиса и си живея в тях.
Нямал съм проблеми с хазяите, гледам да ги подбирам интелигентни и приветливи хора и така.
И ми дреме, че нямам някакъв смешен апартамент на мое име.

Освен, че нямам апартамент, имам разни суми пари по банките заделени, имам пари днес като реша,
да си купя например Canon 7D с обектив за 4000 бона, без да скляпам като някой мишок
в банката за потребителски кредит. Навъртам по 50000 км. на бензин на година на бавареца и
ми дреме на шмайзера :D И през всичкото това време съзнанието ми е свободно от разни мисли
за банки и заеми :D

Другото, което ме спира да налея някакви кинти в подобна тъпотия, са две много важни причини:
- не знам въобще дали следващата година ще съм тук или няма да съм си бил камшиците;
- не искам да затварям пари в някаква скапана недвижима собственост, в най-грозния град в България,
която е надценена над 2 пъти. Може и повече да са.

Помислете върху това :D
Това е доста тъпичко, 12 години под наем не е по-добре от собствен апартамент на кредит ...

Амуне, откога караш джип, нали няква трошка караше??
 
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Това е доста тъпичко, 12 години под наем не е по-добре от собствен апартамент на кредит ...

Амуне, откога караш джип, нали няква трошка караше??

като отидох в лозенец
и покрай мен всички съседи с некви мазератита мл гл, лайна... бмв-та и прочие...
и некви ме гледат от високо...
потърпях потърпях... и не можах да изтърпя
и странно почнаха после да ме поздравят и да ми говорят като се срещнем...

иначе винаги съм бил на мнение - повече от десет процента от парите които имаш,
да ги затвориш в автомобил е прекалена помпозност и лакомия. и пак съм на това мнение...


Обаче да ти кажа като свикнеш на хубава кола и после не ти се връща в трошката...
нищо че лапа 14 -15 на сто...
 
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Това е доста тъпичко, 12 години под наем не е по-добре от собствен апартамент на кредит ...

кажи ми защо да е тъпо?

аз съм бил под наем от 2002 до 2010 защо мислиш че съм постъпил тъпичко.
кажи ми и после ще ти обясня аз как виждам нещата... нежно и културно без да се караме и да говорим глупости...
даже ако искаш една нова тема ще е хубав аи поучителна според мен?
 
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

кажи ми защо да е тъпо?

аз съм бил под наем от 2002 до 2010 защо мислиш че съм постъпил тъпичко.
кажи ми и после ще ти обясня аз как виждам нещата... нежно и културно без да се караме и да говорим глупости...
даже ако искаш една нова тема ще е хубав аи поучителна според мен?
По 500 лева на месец /щот по-лесно за сметка/ за 8 години са 54 000 лева, това са си едни 60-70% от цената на такова жилище.

Обаче да ти кажа като свикнеш на хубава кола и после не ти се връща в трошката...
нищо че лапа 14 -15 на сто...
На мен ли го казваш, градско ми харчи над 20/100 ...
 
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

По 500 лева на месец /щот по-лесно за сметка/ за 8 години са 54 000 лева, това са си едни 60-70% от цената на такова жилище.


На мен ли го казваш, градско ми харчи над 20/100 ...

500 лева?
откъде на къде?
от 2002 до 2008 съм давал 200-240 на месец? преместих се 2008 на 400.
защо ги закръгляш така...

но ок
да кажем че гледаме сегашното положение...

Да погледнем на нещата оптимистично: слагаме едно семейство с доход 2500 лева на месец твърд доход за десет години.
за да е наема 500 лева, значи апартамента е или тристаен добре оформен, или е в по централна част на софия?
Значи нормалната цена е колко определи я сам - 120 000?
смятай сега?

а за колата, ако си свикнал на 6 - и 14 са много.
не че ми тежи, просто показва гада на едно екранче пред мен постоянно разхода. А аз съм еко :) и ме дразни много... но убийй ме ако се върна на трошката...
 
От: От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

500 лева?
откъде на къде?
от 2002 до 2008 съм давал 200-240 на месец? преместих се 2008 на 400.
защо ги закръгляш така...

но ок
да кажем че гледаме сегашното положение...

Да погледнем на нещата оптимистично: слагаме едно семейство с доход 2500 лева на месец твърд доход за десет години.
за да е наема 500 лева, значи апартамента е или тристаен добре оформен, или е в по централна част на софия?
Значи нормалната цена е колко определи я сам - 120 000?
смятай сега?

а за колата, ако си свикнал на 6 - и 14 са много.
не че ми тежи, просто показва гада на едно екранче пред мен постоянно разхода. А аз съм еко :) и ме дразни много... но убийй ме ако се върна на трошката...
А бе не знам, аз под наем съм живял само 1 година като учих във Франция :)
А за разхода, от години не съм имал кола харчеща в София под 13 :)
Ама 340 коня са си 340 коня и си искат тяхното :p
 
сега може и да му е 120 000 лева цента ама преди три години цената на такъв апартамент с квартал които харесвам 2 данъчна зона на софия няко го водят широк беше около 120 000 евро стартово тук там е имаше някоя оферта за по 107 000 евро ама за тотален ремонт а добре ремонираните и направените им искаха 150 170 к евра 1400 евро на квадрат с виртуални квадрати в общите части и това беше ниска цена защото само кореняк софиянци го харесват този квартал щото не е от южните квартали дето уж е по голям лукс ама друг път:) но всеки си има мнение

целия върос е че за тези пари си вдигаш бруталната къща + парцел :) еле пък сега като са паднали цените
 
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Това го тръбиш (твърдиш) ти, а не аз. Ако пред Амоун успяваш да изопачиш истината, пред мен не можеш.

Млад си моето момиче за да имаш пропуски в паметта, явно друга е причината за тях...свикнал си да подгъзваш за пари

Я да видим ТУК кой лъже като Славяно-Мангал

Олигофрен, аз ще наемам хора от България на работа. Бизнесът съществува от години. Колко пъти трябва да ти се повтаря едно и също, славяно-мангале?

Как от наемател на роби се превърна роб, пардон управител на WC.....въпроса е реторичен но при добро желание може да се оправдаеш

ОТ РАБОТНИК РАБОТОДАТЕЛ НЕ СТАВА, ОБРАТНАТО МОЖЕ НО ТО Е НЕОБРАТИМО
 
От: Re: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

целия върос е че за тези пари си вдигаш бруталната къща + парцел :) еле пък сега като са паднали цените

Много яко къще се дига за тези кинти.Занимавка с документи,майстори,но пък си я правиш по твой вкус,а не да си нанесеш задника в апартамент от 60-те години,3-та употреба,48-ми ремонт от както е построен блока,със завистливи съседи и луди бабички.
 
От: От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

А бе не знам, аз под наем съм живял само 1 година като учих във Франция :)
А за разхода, от години не съм имал кола харчеща в София под 13 :)
Ама 340 коня са си 340 коня и си искат тяхното :p


ти искаш ипотеки да обсъждаме или да мерим коне и см?
аз винаги съм си казвал че допреди няколко години не съм бил човек с пари...
почнал съм от нулата и съм успял - това ми е гордостта на мен!
хамериканската мечта ама в български вариант!

Ти си имал отличен старт, наготово получил си образование и мощен начален шут както и наследствено жилище?

Аз нямах пари да уча, а трябваше да работя.

Затова и имам самочувствие ! щото за няколко години съм стигнал от едно бедно квартирантче,
до ежемесечни петцифрени доходи в евро.


340 коня евала тръпката е хубава, след време може и аз да се отпусна нагоре... да кача конете, засега нямам желание да харча пари за глупости.
имам къде къде по належащи проблеми. щото нямам наследсто в София като вас и ми се налага да купувам парцел за да строя къща...
не ги цените тези неща щото са ви наготово.
Но за човек тръгнал от нищото всички придобивки подобни са от огромно значение.



та не разбрах какво се опитваш да ми кажеш с намесата ти в темата?
че съм тъп понеже съм живял 8 години на квартира?
че никс е по голям пич?
или че ти си пич и караш 340 коня?
 
От: От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Намесих се, защото 12 години на квартира си е направо изплащане на едно жилище от наема ...

:arrow:


Виж, аз каквото имам да кажа, съм го написал ;) Сметките ги оставям на теб.

Но всъщност за теб пак ще повторя! За мен свободата и независимостта са най-важни!

А парите дето съм ги дал за наем са сигурно 1/6 или 1/7 част от парите, които съм
спечелил през тези години! Помисли и над това ;)

P.S. И да знам, че на българина най-големият приоритет му е жилището.....
 
Re: От: От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

За мен свободата и независимостта са най-важни!
362667_460s_v1.jpg
 
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Относно наемите е тука имаше една супер интересна статия, барабар със сметките
http://www.investor.bg/news/article/107012/363.html

Общо взето извода е, че под наем поне за момента е доста по-евтино, отколкото да го купиш (и с кредит и с лични пари).
 
От: От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Намесих се, защото 12 години на квартира си е направо изплащане на едно жилище от наема ...

:arrow:

8 години - средно 300 кинта на месец са
3600 на година

10 годинки са 36 000

колко 6те ти е лихвата за десет години на 100 000 лева колкото струва апартамент от 300 лева наем ?

долу горе 100 000 лева?
нали?

е?
ако си с доход без разходите 2000 лева?
наем 300 лева и остават 1700?

ако си на ипотека и има6 да даваш 100 +100 за 10 години
са 200 000 лева
раздели ги на 120 месеца?

колко са 1600 на месец? - остават ти 400 лева за бензин за 340-те коня

и така махаме тея 400 от 1700 и остават 1300 ?
нали така

120 по 1300 ? = на? 156 000 лева +ЛИХВИ ПО ДЕПОЗИТА!!! ОБЩО 200 000 :)

и кво имаш си чисти 200 000 купиш си кочината за 100 000 и ти останат 100 000 за гл :)

спи ми се и може да бъркам :)

ама схвана логиката :)
 
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Млад си моето момиче за да имаш пропуски в паметта, явно друга е причината за тях...свикнал си да подгъзваш за пари

Я да видим ТУК кой лъже като Славяно-Мангал



Как от наемател на роби се превърна роб, пардон управител на WC.....въпроса е реторичен но при добро желание може да се оправдаеш

ОТ РАБОТНИК РАБОТОДАТЕЛ НЕ СТАВА, ОБРАТНАТО МОЖЕ НО ТО Е НЕОБРАТИМО

Олигофрене Никс, кой е споменавал за робство, евтина работна ръка и управление на WC?

Термините "Славяно-Мангал" и "Славяно Мангалистан" са единствено плод на болния ти мозък.
 
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Относно наемите е тука имаше една супер интересна статия, барабар със сметките
http://www.investor.bg/news/article/107012/363.html

Общо взето извода е, че под наем поне за момента е доста по-евтино, отколкото да го купиш (и с кредит и с лични пари).

имаш ли ненужни пари - купи си и си живей!
то си ти остава за теб без значение изгодно или не...
НЯМАШ ЛИ ПАРИ - МИРУВАЙ СИ НА КВАРТИРА ТОВА Е СПОРЕД МЕН

АМА да купиш с ипотека и да ги измизерстваш после 20 години - мерси нищЪ
да плащаш лихви
 
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Според мен проблема не е кое е по на далавера наема или ипотека, а къде по-малко може да се прецакаш. Като теглиш един кредит за 20 г. може ли сега някой да гарантира, че бизнеса му или работата му ще са ОК 20 г.? Както няма фалит на физ. лица така ще си останеш без апартамент и ще продължаваш да си длъжник още много години. На практика ще плащаш нещо, което нямаш.

Аз лично само в брой бих платил за къща/апартамент. По принцип мразя заеми, кредити, лизинги и бягам от тях като дявол от тамян. :mrgreen:
 
От: niks vs AMOUN епизод N от темата за Норвегия

Дам и аз съм така - кредит за повече от 3 месеца посмъртно не взимам :) За 20 години, това значи да те е страх да смениш работа или да почнеш някакъв бизнес....

Ами и тия, дето изгоряха едно време - взимат кредит за 30 години при една лихва и след няколко години лихвата скача до небето. Щото договора не го забранявал.... :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе