Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

obione

Member
какво мислите, ще оцелее ли?

днес Епъл се съгласи да кихне малко $ заради патените използвани ... гледам акциите на 13 годишно дъно ...
 
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

гледам акциите на 13 годишно дъно ...

Много старо дъно имаш. Трябва доста да са му паднали акциите.
 
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Имам два телефона и двата са нокия кви глупости бръщолевите ;)
 
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Те много си го начукаха с операционната им система. Сега всичко минава на Андроид, а те си остават с това дърво.
Иначе наскоро подписаха и с МС някакъв договор, май да работят с windows phone или нещо от сорта. И да продават заедно.

И така от лидер на пазара, проспаха работата и сега ще се опитват да догонват Гугъл.

Според мене и МС и Нокиа ще го издухат, ама да видим.
 
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Те много си го начукаха с операционната им система. Сега всичко минава на Андроид, а те си остават с това дърво.

Какво му е на Symbian?
 
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Ми толкова години го правиха, нищо не направиха и накрая Гугъл влезнаха на тоя пазар с андроид и раздадоха големите шамари.
И сега в ерата на смартфоните май основните играчи остават Гугъл и Епъл.

Нокиа увисват доста лошо - от лидер на пазара сега ще трябва да догонват и то не кой да е ми чичо Гошо...
 
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Споко сега са в партньорство с Уиндоус, тука така няма фалират :D, половин свят имат Нокии все пак :D

P.S. Има още мегдан докато си намерят акциите историческото дъно
 
Последно редактирано:
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

интересно как ще се развият нещата ... симбиан е вече история - доколкото знам всичките им 4-5000 програмисти са на улицата; дано да се реализират хората в нещо друго.

за уиндоуса решението, става малко като всичките карти на масата - което си е все пак голям залог за нокиа; и за майкрософт залога е голям т.к. това е май последният им шанс да хванат % пазарен дял.

до година ще знаем ... аз мисля че ще успеят и си купих малко НОК
 
Re: От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Споко сега са в партньорство с Уиндоус, тука така няма фалират :D, половин свят имат Нокии все пак :D
Половин свят имаха Нокии преди 2 години, сега само за последното полугодие са продадени над 280 милиона телефона носещи каква ли не марка, но не и Нокиа.
Що се отнася до партньорството им с Майкрософт - Симбиан за лоуър енд телефони, уиндоус мобайл 7 за "висшата лига", партньорство ли се нарича?
against, по-горе го каза - андроид мачка наред. Нокиа бяха нещо преди 3-4 години, след iphone 2, се появиха първите стабилни 1.6 андроид телефони. Е сами може да сметнете каква метаморфоза се получава от 1.6 до 2.3.4, а Симбиан колко пача имаха през това време?

Едит: Като сме по тази тема - имах нещастието да се опитам да боравя с така нашумялата (рекламираната) Нокиа Е7, е няма такъв боклук! Първо, че с тази резолюция (подхождаща на 2.3 инчов LG среден клас дисплей) се виждат квадратчета. Второ, че така прословутия Symbian 3.0 е такова дърво, че по-добре да му сложат MS-Dos 5.0 за ОС, със сигурност ще върши по-добра работа. Процесора също издъхва и още и още.
Като заключение - най-скъпият им бизнес телефон в момента издъхва, а под издъхва да се чете - дави се в океана, на фона на конкурентите му.
За 20те минути в които това парче пластмаса беше в ръцете ми, имах чувството, че се върнах поне 2 години назад. Вярно, добре са докарали интерфейса, но е тромав и то адски много. Като човек ползвал доста телефони, а от известно време смених и два базирани на андроид, смея да твърдя, че това е най-голямата издънка пускана на пазара. Ще се опитам да изброя плюсовете и минусите:
+ Добра камера, определено са наблегнали на качеството
+ Добър интерфейс (чети по-долу)
------------------
- Тромав телефон. На моменти имах чувството, че забива при опит да стартирам приложение.
- Доста тежък, предвид факта, че пластмасата съчетана с метал ти докарва усещането, че е хАмериканско произведение, тип - абе да си имам телефон.
- Ниската резолюция на дисплея, определено се забелязва, още повече ако правиш промяна от телефон с 480х800
- Бутоните, определено трябваше да бъдат малко по-изпъкнали и корави. Опитах се да напиша съобщение - е изморих се да натискам. (Може би е така наречения "пласебо" ефект)
Като цяло, единственото хубаво нещо в този телефон е HDMI изхода и камерата. Е ако някой ми каже, че това си заслужава хилядата лева, то Нокиа определено ще имат бъдеще, само че аз не го виждам, поне в мобилните телефони.
 
Последно редактирано:
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Колкото и да говорите, аз съм доволен от моя Nokia C6.
 
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

е как пък да фалират просто така, цяла държава се крепи на тях! освен тва, тия смартфони не са чак толкова голямата ниша - на баба ти от село баш айфон и трябва, или на някой от развиващия се свят все с айфони и нексуси ходят
в бюджетните телефони нокиа ще си продават ако не направят и бюджетен айфон като 1100 нокиа - джелезо е тва. тея смрадфоните са готини, ама са много прехвалени и надценени. как пък ще дам 1300 лв за айфон, мина ми през главата ама като видях колко пара е реално ми се скъса сърцето и си карам със старата нокиа :lol:
 
От: От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

как пък ще дам 1300 лв за айфон, мина ми през главата ама като видях колко пара е реално ми се скъса сърцето и си карам със старата нокиа :lol:

Че има и за по 200 кинта перфектни андроиди :)
 
От: От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Че има и за по 200 кинта перфектни андроиди :)
У нашиот бранш (вебдизайн/вебдивелъпмънт) има само iPhone. Немам предвид юзъри - Епъл фенбойчета. Просто сичко ти тества продукцията през пръдливите си айфони и айпадове и реве на умряло ако не бачка идеално...

Аз немах намерение да сменям 4-годишната си Нокиа в близките 5 години :wink:, ама май ше тряба да си зема 1 айфонче за тестови цели. Емулаторите са шит нещо...
 
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Мда читав емулатор за айфон май има само под мак... Ако си подкараш един хакинтош може и да стане :)
 
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Нокия обявиха, че засега задържат Симбиан поне до 2014г , което си е ново падение, а колкото до уин7 те може би ще лансират модели в началото на 2012. Софтуера до тогава би трябвало да е ок, но силно ме съмнява от Нокия да успеят да го интегрират добре при техните смартфони...което означава поне още 6-7 месеца ъпдейти, пачове, хленчене на клиенти по форумите и съвсем естествено отлив.
Когато новият CEO Стивън Илъп каза че компанията се намира в средата на океана и трябва да решат дали да скочат в морето или да потънат на старата си платформа, едва ли е мислил за Андроид и Айфон , защото те едва ли ще спрат да плуват за да дадат шанс на финландците да ги настигнат.
А тази голяма глупост - Нокия Н8 не спира да ме впечатлява...как може да пуснеш флагмана си с такава резолюция и процесор 600мхз, когато вече беше обявен ЛГ Оптимус 2Х с 1гхз двуядрен процесор и 1гб рам??? И всичко това на цената на Самсунг Галакси С2, който е дори още по-мощен с куп глезотии по него? А още по-ненормалното е че тук в БГ тази антика, която някои наричат смартфон, се продава добре :)
 
Re: От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

е как пък да фалират просто така, цяла държава се крепи на тях! освен тва, тия смартфони не са чак толкова голямата ниша - на баба ти от село баш айфон и трябва, или на някой от развиващия се свят все с айфони и нексуси ходят
Не съм казал, че ще фалират, а че ще се сринат на пазара, а то вече така или иначе това се случи.
И като заговорихте за бюджетни телефони - ми то си има и "смартфони", които се водят бюджетни. 24 на брой за цена под 300 лева, справка ей тук.
Само аз ли виждам развитието на пазара? За последните 2 години се случиха толкова промени, колкото не станаха за предните 5. До година - две, няма да има телефон който да не е със операционна система като андроид/симбиан/уин 7. Така, че все ми е на ума, че това понятие "смартфон" постепенно ще изчезне.
И да вярно, че няма да се появи подобен телефон на цена до 100 лева (наистина бюджетен), ама както някой по-горе каза, на тази компания разчита цяла държава в общи линии и добре, че са добре развити в другите области на телекомуникацията, че иначе само с продажба на бюджетни телефони, до никъде няма да я докарат.
И още нещо, за тези които защитават така усърдно Нокиа - еми ей го едно сравнение в еднакъв ценови диапазон (даже LG-то е с 200-300 лева по-евтино) - цък тук. Е от доста време хората спряха да си купуват телефони според марката, хубаво Нокиа имат слава, ама да дам повече пари за нещо-нищо, някак си не се връзва.
 
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Obione, добре си направил предвид милярдите, които ще получат от Епъл и чистката във висшия мениджмънт ще е доста преспективна, сложи за всеки случай един стоп на 4.30 ; )
 
От: Nokia - ще я бъде ли тази компания наоколо след година - две ...?

Ktomov, пич като правиш обстойни анализи, не взимай само топ сегмента. Колко пакистнаци, индийци и други от околията ще дадът 500 долара за телефон.
Нокиа е в яко бюджетните ниши, щото малоумният им мениджмънт не се сети на къде духа вятъра, решиха се боря с Епъл в съда, верно спечелиха ама напразно с много пропуснати милярди полза. Добре, че се сетиха да направят някво партньорство, сега с Микрософт само от тяхното ОС ще спестяват 1 милярд годшино, дано сериoзен процент да се инвестира в развойна дейност, смятам пак някой друг процент пазарен дял ще спечелят, няма тука така да се махнат и предвид добрите отчети.

Очаквам до 1-2 години, Нокиа да са същия фактор както преди :)
 
Последно редактирано:

Горе