Norton 360 копае криптовалута на PC-тата

$INeed$

Well-Known Member
Днес попаданх на една много интересна статия: https://technews.bg/article-139846.html

Накратко става дума как този шит Norton си ползва част от ресурсите на юзърските PC-та, за да си копа крипто. Знаех си, че това :hankey: е шитав продукт, но сега със сигурност мисе завтърди. Yahoo, този потъващ кораб ползва техните продукти в пощите си за защити. И какво излиза едно :hankey: намери друго :hankey:.

Не знам колко е истина, но съдейки по това какви смотанящи са и как преди време издъниха една държавна организация, не се учудвам, че стигат нови дъна.

 
брейййй , този маркетинг е като другия, "спазвай дистанция, спаси живот , носи маска и др." До сега интересуващите се от това хора са чакали Нортън да ги спаси от "страшните части на мрежата, където евентуално биха могли да намерят „злонамерен код“. Сериозно ? :D:D:D:D
 
Е нали юзъра прибира 85% от изкопаното.
Останалото за Нортън.

Вече ако юзърът не ще крипто е друг въпрос... Само ще допринася за климатичните промени.
 
Никога не съм бил голям фен на Нортън. След като чух как се дънят някои антивирусни преди има няма 10-15 години, реших, че Windows не е моята операционна система. Минавайки на Linux, вече няма начин да се върне човек. Но по темата, освен Yahoo!, много сайтове се кичат с логото им, за да покажат на потребителите колко защити са взети и не знам си каква глупост. Като тези смехотворковци с логото на Макафи. ;)
 
Днес попаданх на една много интересна статия: https://technews.bg/article-139846.html

Накратко става дума как този шит Norton си ползва част от ресурсите на юзърските PC-та, за да си копа крипто. Знаех си, че това :hankey: е шитав продукт, но сега със сигурност мисе завтърди. Yahoo, този потъващ кораб ползва техните продукти в пощите си за защити. И какво излиза едно :hankey: намери друго :hankey:.

Не знам колко е истина, но съдейки по това какви смотанящи са и как преди време издъниха една държавна организация, не се учудвам, че стигат нови дъна.

Не че нещо ама антивирусните са най-големите вируси...
 
Не че нещо ама антивирусните са най-големите вируси...
Да, предишни години колко статии гърмяха, че някои са спай софтчета, други си правят и пускат постоянно репорти. И хората продължават да си ги ползват. Да живее маркетинга. :)
 
Не че нещо ама антивирусните са най-големите вируси...
Да, и са поредния софтуер, товарещ машината постоянно, а не дай си Боже да свалиш нещо безплатно или с изтичаш безплатен период - по-зле е от Adware. Но просъществува, защото маса хора свалят какво ли не от къде ли не в нета, и постоянно ходят по места, на които гъмжи от вируси. Не, че кой знае колко успяват да се предпазят, но е пак някакво решение. Ако си решил да се хвърлиш от някъде, няма кой да те спре. Та, таке е и с антивирсуните и кондомите, като постоянно си го търсиш - няма още такава защита, която да те предпази.

Колкото до сайтовете, които Блинки спомена, не мога да повярвам, че има хора, които им се връзват. Това, че някой сайт има лого и дори е предпазен (каквото и да знаяи това, след като хостинга ти трябва да има всичко нужно), не знам как обеждава хората, че е мега якото.
 

Горе