Not followed адреси на кирилица

SylaR

Member
В GWT ми идват съобщения, урл-та не са проследени защото има много редиректи "Google couldn't follow your URL because it redirected too many times."
Те са на кирилица и май от това идва проблемът. Проверих линковете и получих следния резулта
Код:
%D1%8F%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8-%D1%81-%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC/ redirected to
%d1%8f%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b8-%d1%81-%d0%bc%d0%bb%d0%b5%d1%87%d0%b5%d0%bd-%d0%ba%d1%80%d0%b5%d0%bc/

Пробвах с плъгина permaLowercase301, но нищо не се получи. Чудя се ако използвам strtolower функцията да ли ще се получи ?
 
От: Not followed адреси на кирилица

И аз имах същия проблем. При мен се оправи всичко като спрях да пиша адресите на кирилица. Получава се объркване между енкодинга на Г. и този на урл адресите на сайта. Това е моето обяснение за проблема.
 
От: Not followed адреси на кирилица

Няма ли да се загуби seo ефекта ако ги направя на латиница?
 
От: Not followed адреси на кирилица

Редиректите на кирилица не бачкат ако htaccess файла не е запазен като UTF 8 without BOM. Тъкмо вчера правех такъв редирект и се наложи да разбера това нещо. Може и да се наложи да редиректнеш и варианта със самите български букви за всеки случай. Аз дори редиректнах и варианта на процентите с главни и с малки букви за всеки случай, не знам има ли смисъл.
ЕДИТ: На второ четене, при теб май е друг проблема. Май редиректваш към един и същи адрес.
 
От: Not followed адреси на кирилица

Редиректите на кирилица не бачкат ако htaccess файла не е запазен като UTF 8 without BOM. Тъкмо вчера правех такъв редирект и се наложи да разбера това нещо. Може и да се наложи да редиректнеш и варианта със самите български букви за всеки случай. Аз дори редиректнах и варианта на процентите с главни и с малки букви за всеки случай, не знам има ли смисъл.
You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later.

не мога да ти дам зелено за инфото
 
От: Not followed адреси на кирилица

И какъв е сео ефекта?
едно и също ли ще е ако напиша /kaima и /кайма ?

Аз проверих линковете тук http://www.ranks.nl/cgi-bin/ranksnl/tools/checklink.cgi , но не змам колко е надежден, защото днес пак като пробвах в рипорта нищо не излезе за 301 с кое е най-добре да проверя
 

Горе