Numizmatici.com - Мнения?

Cybertack

New Member
Здравейте,
отдавна имах мерак да направя един форум в който да събера всички интересуващи се от нумизматика хора и да споделяме информация по между си. Та снощи не спах и за сега съм develop'нал само това :)

Моля всеки който има време и сили да посети http://numizmatici.com и да дава препоръки и съвети за развитието му. Има още много неща които ги имам като идея но ще изчакам да видя малко мнения и тогава :)

PS: Винаги съм се чудел как се развива един форум от нищото, ако има някой който знае тайната да сподели :)
 
От: Numizmatici.com - Мнения?

Някъде бях чел за първи стъпки в развиването на форум. Това си спомням в момента:

- напиши правила за ползване дали в отделен раздел или във всеки по отделно, ако правилата се различават по нещо

- напиши поне по един пост във всеки раздел

- кажи на приятели и познати както и на всички, които мислиш, че имат интереси в нумизматиката, да се регистрират и те да напишат поне по едно постче, за да влезе малко живот във форума.

- като посъбереш съдържание и форума вече не изглежда безлюден може да преминеш към популяризирането му.

Успех с форума. Харесва ми как изглежда.
 
От: Numizmatici.com - Мнения?

Според мен за да го развиеш си създай 3 или 4 потребителя и започни да симулираш дейност. Вмизай всеки ден и направи нещо, като диалог между потребителите. Така форума ще се напълни със съдържание и ще изглежда все едно има много потребители, които влизат редовно.

Когато започнат да издват редовни потребители, тогава спри да пишеш от името на фалшивите потребители.
 
От: Numizmatici.com - Мнения?

И аз мислех така да направя от начало но ми се стори доста кофти :)
Но за всеки случай ако не се намери по добро предложение ще направя така :)
 
От: Numizmatici.com - Мнения?

Не разбирам много от форуми и затова няма да те уча как да го напълниш, само забелязах, че часовника ти е с 1ч назад :) Успех с форума.

Numizmatici.com - Място за колекционери, археолози, нумизматици(тук има запетая) даже и за иманяри! - замислял ли си се дали няма да бъдеш определен от МВР като връзка м/у иманяри и следователно наказан?
 
От: Numizmatici.com - Мнения?

Тогава да накажат М-тел и Глобул, че ги свързват :)
Да думичката иманяри може да се премахне и без това никой няма да си признае :)
 
От: Numizmatici.com - Мнения?

1. Важното е да рзбираш от това с което се захващаш за да можеш да отговаряш на запитванията

2. Трябва да по напишеш малко уникален контент (колкот повече толкова по добре) за всяка секция хубаво е да започнеш с по малко секции в които да се натрупва контент и после и после да ги роиш и да прехвърляш стаии а не да имаш много празни секции (по добре една секция за монети която с 20 стаии отколкот три секции с по 6-7) като стант повечко ще ги разделиш

3. Пиши по други форуми които се събират потенцилални потребители като за твоят форум

4 . Кажи на всичките си приятели които биха имали интерс както и на приятели на приятели когато стане тема

5. Добавяи непрекъснато нови неща които биха били интересни за посетителите

6. Промоция промоция промоция

7. като се появи Апостол и пстне не го банваи винаги се намира поне 5 човека които да го коментират (а като прекалява само трии това което е против правилата).... :d (имам чуството че някои влизат само заради това :))
общо взето е това не става бързо но става.....
 
Последно редактирано от модератор:
С пари, с пари, с пари :mrgreen:

Наемаш хора да пишат постове поне в началото. Или измисляш как да се създава съдържание. Без съдържание форумът няма шанс.
Трупаш линкове и оптимизираш, за да може това съдържание да излиза на добри позиции в Google.
PPC кампании, линкове, банери, emails и т.н. промотиране.

Добре би било да имаш познания в областта, така разходите ти ще са значително по-малки, а и промотирането ще бъде по-лесно и ефективно.
 
От: Numizmatici.com - Мнения?

Благодаря на всички за отделеното време. Всички помогнаха много но седях чудех се и си казах "защо ли пък да не видя дали няма да си тръгне ей така само" :)

Та ето съобщението към потребителите по социалните мрежи :)

Заглавие: Numizmatici.com - Място за колекционери, археолози и нумизматици !

Текст: Здравейте, тъй като в Българската интернет среда има доста малко информация и места за среща на нумизматици реших да създам форум чрез който хората с това хоби да могат да разменят информация и знания. Противно на всички твърдения, че първоначално трябва да създам фалшиви профили и да популизирам форума по този начин аз реших да го оставя както си е, нали целта е да има реални хора които да обсъждат реални теми?! Както и да е всеки който се интересува от "събирането на пари" е добре дошъл!

И сега чакам да видя дали наистина е невъзможно да се почне форум без нищо :)

Който иска да помага може да хвърли по един глас където намери, то в интерес на истината ми трябват потребирели, че да хванем лафа то после ще си върви :)

Svejo.net -
Код:
http://svejo.net/home/link_summary/40723

Dao.bg -
Код:
http://dao.bg/story.php?id=16174

Digg.com -
Код:
http://digg.com/arts_culture/Numizmatici_com
 
са те освежих , а в дигг ако имаше съдържание щях да ти помогна да го избутаме , но така ще си рискувам репутацията та само дигвам...
 
От: Numizmatici.com - Мнения?

Замести малко това "нумизматици" с "нумизматика". Никой не търси "нумизматици" вярно, че така ти е сайта ама все пак. И мисля, че ако дигнеш с 1 броика шрифта ще е малко по добре. Аз лично имам добро зрение но малките буквички ме издразниха! Иначе форума е добър аз имам интерес и ще се регна тия дни!

Плащането на хора да пишат е един от най-бързите варянти да събереш контент.

А и Btw в секция монети си сложил и банкноти и чат :)

Регнах се и получих майл който е на тема:

"=?utf-8?Q?=D0=A0=D0=B5=D0=B3=D0=B8=D1=
81=D1=82=D1=80=D0=B8=D1=80=D0=B0=D0=BD
=D0=B5=20=D0=B2=20Numizmatici.com=20-=20
=D0=9C=D1=8F=D1=81=D1=82=D0=BE=20=D0=B
7=D0=B0=20=D0=BA=D0=BE=D0=BB=D0=B5=D0=BA
=D1=86=D0=B8=D0=BE=D0=BD=D0=B5=D1=80=D0
=B8,=20=D0=B0=D1=80=D1=85=D0=B5=D0=BE=D0
=BB=D0=BE=D0=B7=D0=B8=20=D0=B8=20нум=D0=
B8змат=D0=B8ц=D0=B8!=20(=20Numizmatici.com=
20-=20=D0=9C=D1=8F=D1=81=D1=82=D0=BE=20=D
0=B7=D0=B0=20=D0=BA=D0=BE=D0=BB=D0=B5=D0
=BA=D1=86=D0=B8=D0=BE=D0=BD=D0=B5=D1=80=
D0=B8,=20=D0=B0=D1=80=D1=85=D0=B5=D0=BE=D
0=BB=D0=BE=D0=B7=D0=B8=20=D0=B8=20нум=D0=
B8змат=D0=B8ц=D0=B8!=20)?="

:)
 
Последно редактирано:

Горе