Oнлайн магазин с артикули над 1000

Dxkk

New Member
Здравейте, приятел иска да му бъде направен онлайн магазин с артикули, може би над 1000. Аз от гледане и съпоставяне на готови системи, коя е по добра за такова количество стоки, съвсем се обърках. Засега изискванията са му, първо система да се държи прилично, дори и с повече артикули.
Коя с-ма предпочитате Joomla!, OpenCart или Magento, ако не искате да го обявявате публично, може и на лично.

Няколко от изискванията, за момента са следните:

1. Стоката да се избира с опция за цвят, размер, техн. характеристики или друго.
2. Избор на начин на плащане - Наложен платеж, Кредитна/Дебитна карта, Банков превод, ePay.
3. Възможност за синхронизация със складова програма.
4. Възможност за мултивендорен магазин (много търговци, много складове, различна логистика за всеки). Това може би, ще е най-важното в перспектива.

Ще се радвам, ако ми споделите и вашите магазини или как и с какво, сте постигнали целите си.
 
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

Здрасти
Опен Карт ще ти свърши чудесна работа, поне според мен
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

Prestashop е твоята система
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

аз имам два друпала единият е 8 000 другият с 6 000, също имам и един оупънкарт, който беше с 20 000 продукта и вървеше по-добре от друпала като бързина. Но друпала незнайко как се се класира много по-добре в гугъл :/
 
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

Нека ти дам малко по-подробно мнение - Питаш за Joomla!, OpenCart или Magento, ползвал съм ги всичките. От тези трите, 2 са измислени специално за онлайн магазини, затова виж Магенто и ОупънКарт. Другото което трябва да помислиш е за съпорт, имах един магазин с Магенто и съпорта беше доста скъп, общо взето хората, които разбират по магенто в България се оказа, че не са толкова много, докато всеки втори е съпорт на OpenCart. Несъмнено Магенто е по-добра система от Карта, но ще ти излезе доста по-скъпо.

Аз лично те съветвам да избереш OpenCart, винаги може да си намериш човек, който да ти помогне с даден проблем и ще е на нормални пари. Има всички опции, които си посочил. Ако е за България, мога да ти изпратя и един модул за импорт, които използва XML на pazaruvaj.com (т.е. може да импортнеш продуктите от някой дистрибутор, който използва системата). Също е много хубаво, че Спиди имат модул за OpenCart, което доста улеснява процеса с изпращане на стоките. Синхронизирането със складовата ти програма може да стане с един експорт от нея в CSV или XLS и импорт в Карта, този модул на мен ми струваше 100 лева. Това с мулти търговците, което си го посочил за най-важно не знам точно как става, защото не съм го правил никога, но го има като функционалност, за него ако може някой друг да каже :)

Поздрави, дано съм ти бил полезен
 
От: От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

Да, ако се търси евтин вариант опенкарат е решението, той стана като WordPress и всеки му разбира вече.

Нека ти дам малко по-подробно мнение - Питаш за Joomla!, OpenCart или Magento, ползвал съм ги всичките. От тези трите, 2 са измислени специално за онлайн магазини, затова виж Магенто и ОупънКарт. Другото което трябва да помислиш е за съпорт, имах един магазин с Магенто и съпорта беше доста скъп, общо взето хората, които разбират по магенто в България се оказа, че не са толкова много, докато всеки втори е съпорт на OpenCart. Несъмнено Магенто е по-добра система от Карта, но ще ти излезе доста по-скъпо.

Аз лично те съветвам да избереш OpenCart, винаги може да си намериш човек, който да ти помогне с даден проблем и ще е на нормални пари. Има всички опции, които си посочил. Ако е за България, мога да ти изпратя и един модул за импорт, които използва XML на pazaruvaj.com (т.е. може да импортнеш продуктите от някой дистрибутор, който използва системата). Също е много хубаво, че Спиди имат модул за OpenCart, което доста улеснява процеса с изпращане на стоките. Синхронизирането със складовата ти програма може да стане с един експорт от нея в CSV или XLS и импорт в Карта, този модул на мен ми струваше 100 лева. Това с мулти търговците, което си го посочил за най-важно не знам точно как става, защото не съм го правил никога, но го има като функционалност, за него ако може някой друг да каже :)

Поздрави, дано съм ти бил полезен
 
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

Мултивендор модула на престашоп е с много повече функции от този на карта: лична страница на търговеца, опции за валути, комисионни, опции за куриери и т.н. Ето информация

Имай предвит, че за да развиеш мултивендор проект трябва да разполагаш с неограничен бюджет за реклама и програмисти. БГ търговците са мързеливи и не са големи фенове на новите неща. Трудно може да ги накараш да ползват дадена платформа за търговия после пък са винаги недоволни дори и ако е безплатна. А наложи ли се да плащат % за продажбите си считай, че ще оревават орталъка за една крива буква
 
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

Благодаря за отговорите, като се спре на платформа и се събере достатъчната информация, моя приятел ще търси човек/фирма за изработката.
 
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

аз имам два друпала единият е 8 000 другият с 6 000, също имам и един оупънкарт, който беше с 20 000 продукта и вървеше по-добре от друпала като бързина. Но друпала незнайко как се се класира много по-добре в гугъл :/

Със сигурност бих очаквал Drupal да изисква повече ресурси от Opencart, доста по-сложна CMS е (но това е щото върши много повече работа). В интерес на истината аз не забелязах някакво лагване при магазините ти с Drupal пред този с Opencart, ти къде наблюдаваш най-вече разлики - във времето за зареждане или в ресурсите на сървъра?

И накрая да влезна в крак с темата: имам изградени магазини и на 2-те споменати системи и говорейки от опит, няма начин за бъдещ проект да избера Opencart пред Drupal.
 
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

До скоро Друпал имаше проблем с кеша, сега направих тест с http://gtmetrix.com/ и друпалите се представиха по-добре от оупън карта, което е интересно. Иначе двата друпала използват 152.57 минути от процесорно време на хостинга ми, до скоро имах проблем с рам паметта, също имам проблем с базата данни, следните таблици са ми много големи и често трябва да ги рествам - cache_menu 175mb (400k rows), cache_form 120mb, cache_field 70mb и cache_path 50mb това за около 6-7 дни - не знам от къде идва проблема. Друг проблем, който аз лично имам с друпал е, един къстъм модул, които проверява XML, където има информация за продуктите, има едно поле <status>, което ако е 1 - продукта е наличен, когато е 0 продукта е изчерпан, при изпълнение на задачата минава през всички продукти, но не сменя статуса на продукта, което е дразнещо, защото хората си поръчват продукти, които вече не са налични. Не знам как се е прецакал, също когато трябва да вземе от XML-a <discriptin>някакво описание</discription> не го прави :mad:.
 
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

Ще пробвам, аз се сетих още един проблем, да попитам дали можеш да ми помогнеш, ако знаеш как се решава? Понеже имам вече продукти, които няма да се продават и искам да изтрия примерно всички от дадена категория на веднъж (Примерно калъфи за iPhone 4s вече никой не търси), може ли да стане и може ли да се изтрият снимките които са свързани с продуктите, защото в момента имам 298 000 файла и няма как да се трият ръчно?
 
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

За изтриването на продуктите - този модул трябва да е всичко от което се нуждаеш: https://www.drupal.org/project/admin_views (+ евентуално малко настройки). За неизползваните файлове пък погледни тук: https://www.drupal.org/node/733258#comment-7427898

Оцапахме темата, може би ако някой модератор реши може да отдели последните мнения в нова.
 
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

Наистина оцапахме темата. Но преди да направя някоя глупост да попитам и за СЕО, в момента в сайта ми за Apple аксесоари Гугъл индексира 6,180 страници и на Kaлъфи за iPhone се класирам в топ 3 (при повечето търсения), дали ако изчезнат 2000 от тях ще ме свали на тази ключова дума ?
 
От: Oнлайн магазин с артикули над 1000

Аз съм забелязал и двата варианта - магазини да оставят старите продукти като неналични, както и да ги трият. Мисля, че няма да има сериозни последствия, но все пак SEO-то не ми е най-силната страна и не взимай мнението ми за чиста монета. Бих се радвал, ако някой по-навътре в оптимизациите се изкаже.
 

Горе