Oсновни въпроси при закупуването на сайтове

road_runner

Member
Ако темата не е за тук , моля админите да я преместят

Имам известни свободни средства, и съм склонен да си спестя времето за развитие на един сайт, да се включа в средата на надбягването дето се казва:)
На този етап ми се струва удачно да започна с Адсенс сайтове, за някакви малки суми, тъй като нямам никакъв опит в покупката. След 2-3 сайта ще скоча по-дълбоко
Интересуват ме следните неща
- как се разчитат репортите за приходи, какво се гледа, от какво да се пазим, в смисъл как мога да съм сигурен, че не е подправен репорта по някакъв начин или пък да е къстомизиран така, че да изглежда по-добре
- като купуваш адсенс сайт, предполагам, че трябва да го вържеш със своя адсенс акаунт? (Никога не съм се занимавал със адсенс, нямам идея никаква). Ако съм прав в питането си, как ще знам какво е настроил предишният собствник, че да му носи тези приходи, в смисъл ако го взема, като не разбирам почти нищо, е ясно, че няма да мога да го направя да държи нивото си
-прав ли съм, че средната цена е между 8 и 10 пъти средния месечен приход от адсенс
- какви други акаунти са необходими покрай прехвърлянията на сайта- хостинг, домейн регистрацията и т.н как се прехвърлят?

Ако има други уловки ще се радвам да ги споделите, мисля, че ще е полезно и за други хора
 
От: Oсновни въпроси при закупуването на сайтове

- как се разчитат репортите за приходи, какво се гледа, от какво да се пазим, в смисъл как мога да съм сигурен, че не е подправен репорта по някакъв начин или пък да е къстомизиран така, че да изглежда по-добре

Профит "реопртите" обикновено са screenshot-и от даден онлайн портфейл (при получени пари), снимка от афилиейт система в даден сайт. Общо взето няма как да разбереш дали една снимка е подправяна и да си на 100% сигурен. Най-лесният вариант е да поискаш screen share и да се убедиш в това, което пише и да го накараш да разцъка неща, които ти се струват подозрителни. За "къстомизирането" - според зависи какъв репорт ти дават, но както знаеш всеки може да те излъже, ако му се отдаде възможност...

- като купуваш адсенс сайт, предполагам, че трябва да го вържеш със своя адсенс акаунт? (Никога не съм се занимавал със адсенс, нямам идея никаква). Ако съм прав в питането си, как ще знам какво е настроил предишният собствник, че да му носи тези приходи, в смисъл ако го взема, като не разбирам почти нищо, е ясно, че няма да мога да го направя да държи нивото си

Нужно е само да размениш кодовете. Може да помолиш някой да го направи вместо теб, но не го препоръчвам :D След като ще си имаш сайт е добре да започнеш да разучаваш кое къде седи и т.н.

-прав ли съм, че средната цена е между 8 и 10 пъти средния месечен приход от адсенс

Не съм сигурен, че ти разбрах въпроса... Ако е това което си мисля, че ако 1 сайт печели средно по $100 на месец, то пазарната му цена е $800-$1,000 (8-10 пъти). Ако това е въпроса - не е напълно вярно. По мои последни данни цената е 5-8 пъти за по-малки сайтове. Ниската стойност (5-8) се определя от това, че сайта е малък и следователно парите, които изкарва не са стабилен приход. Колкото по-успешен и утвърден е един сайт, толкова по-високо отива този показател

- какви други акаунти са необходими покрай прехвърлянията на сайта- хостинг, домейн регистрацията и т.н как се прехвърлят?

Еми пак зависи какъв сайт ти продават. Понякога може да има FB страница, Youtube канал и други социалки. Хостигна НЕ СЪМ СИГУРЕН дали може да се прехвърли и най-вероятно ще трябва да си закупиш твои.

Всичко което ти кажат го подлагай на съмнения, тъй като има доста измамници. Разгледай от кога съществува сайта, провери го в timeback machine. Ако можеш виж какви линкове има, особено важно е да видиш дали не е имал някакви наказания домейна...

Аз бих те посъветвал да вземеш англ. сайт. Разгледай във flippa.com там си има установени процедури и има голям избор.
Късмет! :)

Поздрави,
yoangov
 
по принцип имаме тема която описва ценообразуването превод е от някогашния най голям пазар за сайтове форума sitepoint сега флипа ... Колко струва един уеб сайт? както и развита дискусия към нея

По принцип цената почва усреднените приходи за последните три месеца по 12 се смята за основа и после се надгражда според какво включва цената.... по принцип може да се гледа да се купи максимално тънко ама лесно да си купиш лимон по този начин (може да се иска отстъпка ако се купуват някакви линкове ) или може да се плати малко по-висока цена ако проекта е линкнат от други проекти на уебмстъра с условието линковете да останат за още една година... (това го няма във флипата а е важно)..... ама тук в пазара се договяря ;)

Как да не те излъжат ами зависи с кой правиш сделка ако купуваш от доказан потребител във форума шанса за проблеми е минимален... ако купуваш от неизвестен потребител в сайт за обяви например шанса е ...... по голям... ако не си сигурен и не можете да се видите на място, или да напрвите сделка пред нотатиус (за по големи суми) ползваш ескроу услуга ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за да ти е мирна главата за прехвълянето escrow.com взима $25 за суми до $397 премиум или обикновенна и $25 за до 700 на 5000 долара цената е 162.50 и малко обикновенна и 312 премиум над 5000 няма премиум...
https://www.escrow.com/support/calculator.asp

[video=youtube_share;x2XDRumXXYU]http://youtu.be/x2XDRumXXYU[/video]

пп много хубав пост от yoangov за днес му дадох репутация но ще запомня и след няколко дни ще повторя
 

Горе