Offpage seo без линкове

hatre

Active Member
Здравейте,
Един въпрос: Сега като напиша За жената, оптимизира ли се по някакъв начин сайта който излиза първи? Следващия въпрос после.

vandv

Member
От: Offpage seo без линкове

Здравейте,
Един въпрос: Сега като напиша За жената, оптимизира ли се по някакъв начин сайта който излиза първи? Следващия въпрос после.

Не е задължително!
Google може сам да навърже нещата и ако в сайта има споменавано много пъти неща като примерно диети за жени, за жените .. това, за жените онова... мода, козметика... и т.н. той ги навързва нещата и спокойно може да изкара този резултат на 1 място ;) Отделно от това ако сайта има добри връзки, като нищо може да излиза на 1 място по тези кл. думи и без да е оптимизиран конкретно по тях ;)
Следващия въпрос :)

nihat4e

New Member

Здравейте,

Ако сам разбрал правилно! - отговорът е НЕ ! Как google да свърже думата която ти изписваш с домейна които оптимизираш в случая първия в класъцията или втория и тн. Най много когато изпишеш съответната дума в google да излене link към тази страниця на която ти се изписва поста. Ама тва е само ако сам те разбрал правилно.

hatre

Active Member

Как google да свърже думата която ти изписваш с домейна които оптимизираш в случая първия в класъцията или втория и тн.
Понеже първия сайт се казва "за жената" и домейна му е така (zajenata), аз си мисля че ГГ разбира че за него говорим, както като се напише технополис, знае за кой сайт се говори?
Втория въпрос е дали като се напише zajenata.bg се оптимизира, въпреки че няма линк?
По пътя на логиката би трябвало да се оптимизира и без линкове, защото както хората не винаги изписват линкове, а казват виж в abv или виж във vbox, така и ГГ трябва да гледа иманета и URL на сайтовете които сe споменават

Странникът

Well-Known Member

Понеже ....

Така е, ама не е точно така. В предните коментари ти обясниха кое какво. Това което даваш за пример се получава, защото конкретните сайтове от твоя пример: абв, вбокс, технополис... са търсени и посещавани, имат си рейтинг и позиции. За пример - вземи нов сайт, или айде, да не е нов, нека да е стар сайт, който не е развиван, напиши му името, и гугъл вероятно ще те подсети: "Показаните резултати са за... Може би търсехте..."
Докато за абв, технополис ... няма такава подсказка!

danko6

Well-Known Member

Тук като цяло имам чувството че се говори за EMD домейн като се очаква да се класира само заради името на домейна и примерно една статия с това заглавие и на тази тема.Еми да това преди оказваше някакво влияние ,вече не чак толкова,но да класираш сайт на челни позиции без линкове не звучи реалистично просто :)
Поздрави

Странникът

Well-Known Member

Онпейдж seo - ако се разчита само на това, ще има успех... някакъв ... .

hatre

Active Member

Ами добре де:
  • До преди 1 година всеки слагаше точни линкове и към началната страница, а вече всеки знае, че така не се прави.
  • В много стари теми се пиши от no follow линкове няма смисъл, но днес друго се говори.
  • Преди в социалните всеки се пишеше с 1 потребителско име, но вече всеки, който прави нов профил, гледа да е с различно име.
  • Преди казваха от линковете "тук" , "виж още" няма смисъл защото ГГ ги игнорира, но сега наказаните от пингвина точно тях слагат

А не изглежда ли нормално, името на сайта или марката да има случаи, в които само да се споменава, но да няма линк? Ако марката е уникална (но не мощтна) например „Чтонтурно Вруксо Чремек” как няма да разбере ГГ че се говори за нея и как няма да го отчете като плюс на сайта? Сигурен съм че след година - 2 друго ще се говори :)

nihat4e

New Member
От: От: Offpage seo без линкове

Ами добре де:
  • До преди 1 година всеки слагаше точни линкове и към началната страница, а вече всеки знае, че така не се прави.
  • В много стари теми се пиши от no follow линкове няма смисъл, но днес друго се говори.
  • Преди в социалните всеки се пишеше с 1 потребителско име, но вече всеки, който прави нов профил, гледа да е с различно име.
  • Преди казваха от линковете "тук" , "виж още" няма смисъл защото ГГ ги игнорира, но сега наказаните от пингвина точно тях слагат

А не изглежда ли нормално, името на сайта или марката да има случаи, в които само да се споменава, но да няма линк? Ако марката е уникална (но не мощтна) например „Чтонтурно Вруксо Чремек” как няма да разбере ГГ че се говори за нея и как няма да го отчете като плюс на сайта? Сигурен съм че след година - 2 друго ще се говори :)

Предполагам не си на ясно ,че Google от около година променя алгоритъма си и критерия по които един сайт бива оценен за да излезне на определена позиция при зададено търсене за да пишеш този пост.

icomalev

New Member

Ако е EMD домейна при следващия ъпдейт може да се загубят позициите
поне някои хора коментират че им се е случвало

ReminD

Well-Known Member

ReminD

Well-Known Member

hatre

Active Member

ReminD: Колкото и социални да сте, като нямате линкове, няма да бутнете някой домейн, който го крепят много линкове
Без никакви линкове няма да стане, но и само с линкове ще се осере. Нали идеята е да се възможно най-много фактори, които влияят на алгоритъма.
Вече го казаха:
nihat4e Предполагам не си на ясно ,че Google от около година променя алгоритъма си и критерия по които един сайт бива оценен за да излезне на определена позиция при зададено търсене за да пишеш този пост.
Не съм наясно, защото от скоро се "занимавам"

toniintro

Active Member

Ако съм разбрал правилно искаш да оптимизираш EMD сайт, в който да работиш и за бранд. Доста ще ти е трудно, като имам се има предвид показаното до момента. Но все пак ти желая успех. Принципно е възможно.

hatre

Active Member

Принципно е възможно.
Да, аз за това говоря, че все някаква полза ще има, не че ще се избие рибата. Сайтът ще е с уникално-име.com, някво маняшко име и аз не знам още.
все пак ти желая успех.
Мерси

Горе