Offpage seo без линкове

hatre

Active Member
Здравейте,
Един въпрос: Сега като напиша За жената, оптимизира ли се по някакъв начин сайта който излиза първи? Следващия въпрос после.
 
От: Offpage seo без линкове

Здравейте,
Един въпрос: Сега като напиша За жената, оптимизира ли се по някакъв начин сайта който излиза първи? Следващия въпрос после.

Не е задължително!
Google може сам да навърже нещата и ако в сайта има споменавано много пъти неща като примерно диети за жени, за жените .. това, за жените онова... мода, козметика... и т.н. той ги навързва нещата и спокойно може да изкара този резултат на 1 място ;) Отделно от това ако сайта има добри връзки, като нищо може да излиза на 1 място по тези кл. думи и без да е оптимизиран конкретно по тях ;)
Следващия въпрос :)
 
От: Offpage seo без линкове

Здравейте,
Един въпрос: Сега като напиша За жената, оптимизира ли се по някакъв начин сайта който излиза първи? Следващия въпрос после.


Ако сам разбрал правилно! - отговорът е НЕ ! Как google да свърже думата която ти изписваш с домейна които оптимизираш в случая първия в класъцията или втория и тн. Най много когато изпишеш съответната дума в google да излене link към тази страниця на която ти се изписва поста. Ама тва е само ако сам те разбрал правилно.
 
От: Offpage seo без линкове

Как google да свърже думата която ти изписваш с домейна които оптимизираш в случая първия в класъцията или втория и тн.
Понеже първия сайт се казва "за жената" и домейна му е така (zajenata), аз си мисля че ГГ разбира че за него говорим, както като се напише технополис, знае за кой сайт се говори?
Втория въпрос е дали като се напише zajenata.bg се оптимизира, въпреки че няма линк?
По пътя на логиката би трябвало да се оптимизира и без линкове, защото както хората не винаги изписват линкове, а казват виж в abv или виж във vbox, така и ГГ трябва да гледа иманета и URL на сайтовете които сe споменават
 
От: Offpage seo без линкове

Понеже ....

Така е, ама не е точно така. В предните коментари ти обясниха кое какво. Това което даваш за пример се получава, защото конкретните сайтове от твоя пример: абв, вбокс, технополис... са търсени и посещавани, имат си рейтинг и позиции. За пример - вземи нов сайт, или айде, да не е нов, нека да е стар сайт, който не е развиван, напиши му името, и гугъл вероятно ще те подсети: "Показаните резултати са за... Може би търсехте..."
Докато за абв, технополис ... няма такава подсказка!
 
От: Offpage seo без линкове

Тук като цяло имам чувството че се говори за EMD домейн като се очаква да се класира само заради името на домейна и примерно една статия с това заглавие и на тази тема.Еми да това преди оказваше някакво влияние ,вече не чак толкова,но да класираш сайт на челни позиции без линкове не звучи реалистично просто :)
Поздрави
 
От: Offpage seo без линкове

Онпейдж seo - ако се разчита само на това, ще има успех... някакъв ... .
 
От: Offpage seo без линкове

Ами добре де:
  • До преди 1 година всеки слагаше точни линкове и към началната страница, а вече всеки знае, че така не се прави.
  • В много стари теми се пиши от no follow линкове няма смисъл, но днес друго се говори.
  • Преди в социалните всеки се пишеше с 1 потребителско име, но вече всеки, който прави нов профил, гледа да е с различно име.
  • Преди казваха от линковете "тук" , "виж още" няма смисъл защото ГГ ги игнорира, но сега наказаните от пингвина точно тях слагат

А не изглежда ли нормално, името на сайта или марката да има случаи, в които само да се споменава, но да няма линк? Ако марката е уникална (но не мощтна) например „Чтонтурно Вруксо Чремек” как няма да разбере ГГ че се говори за нея и как няма да го отчете като плюс на сайта? Сигурен съм че след година - 2 друго ще се говори :)
 
От: От: Offpage seo без линкове

Ами добре де:
  • До преди 1 година всеки слагаше точни линкове и към началната страница, а вече всеки знае, че така не се прави.
  • В много стари теми се пиши от no follow линкове няма смисъл, но днес друго се говори.
  • Преди в социалните всеки се пишеше с 1 потребителско име, но вече всеки, който прави нов профил, гледа да е с различно име.
  • Преди казваха от линковете "тук" , "виж още" няма смисъл защото ГГ ги игнорира, но сега наказаните от пингвина точно тях слагат

А не изглежда ли нормално, името на сайта или марката да има случаи, в които само да се споменава, но да няма линк? Ако марката е уникална (но не мощтна) например „Чтонтурно Вруксо Чремек” как няма да разбере ГГ че се говори за нея и как няма да го отчете като плюс на сайта? Сигурен съм че след година - 2 друго ще се говори :)

Предполагам не си на ясно ,че Google от около година променя алгоритъма си и критерия по които един сайт бива оценен за да излезне на определена позиция при зададено търсене за да пишеш този пост.
 
От: Offpage seo без линкове

Ако е EMD домейна при следващия ъпдейт може да се загубят позициите
поне някои хора коментират че им се е случвало
 
От: Offpage seo без линкове

ReminD: Колкото и социални да сте, като нямате линкове, няма да бутнете някой домейн, който го крепят много линкове
Без никакви линкове няма да стане, но и само с линкове ще се осере. Нали идеята е да се възможно най-много фактори, които влияят на алгоритъма.
Вече го казаха:
nihat4e Предполагам не си на ясно ,че Google от около година променя алгоритъма си и критерия по които един сайт бива оценен за да излезне на определена позиция при зададено търсене за да пишеш този пост.
Не съм наясно, защото от скоро се "занимавам"
 
От: Offpage seo без линкове

Ако съм разбрал правилно искаш да оптимизираш EMD сайт, в който да работиш и за бранд. Доста ще ти е трудно, като имам се има предвид показаното до момента. Но все пак ти желая успех. Принципно е възможно.
 
От: Offpage seo без линкове

Принципно е възможно.
Да, аз за това говоря, че все някаква полза ще има, не че ще се избие рибата. Сайтът ще е с уникално-име.com, някво маняшко име и аз не знам още.
все пак ти желая успех.
Мерси
 

Горе