Offsohre фирма и сметка

TopHi

Member
Чувам непрекъснато оттук оттам разни мнения и коментари отностно офшорна фирма + сметка, така, че сайта да остане 100% анонимен и най-вече да се избегнат ДДС таксите в различните държави от ервопа.
Има ли някой, който разбира по-детаилно нещата може и на ЛС.
 
Да спестиш ДДС? По-скоро офшорката е да си предпазиш средствата и реално да не плащаш данък в държавите, в които е висок. И много финансисти и юристи си го харесват. ;) Панама, Сейшелите, Кипър....имаше доста приятни местенца.
 
Би трябвало да дължиш данък в държавата, в която е фирмата и в което тя оперира. Тук като физическо лице е нужно да имаш някакви отношения с тази държава и на база това да плащаш данъците си. Дали ще си нает служител, или собственик. Но според мен по-добре ще ти го обясни някое запознато лице. Дори има консултации, които правят повечето регистранти на офшорки в нас. ;)
 
че сайта да остане 100% анонимен и най-вече да се избегнат ДДС таксите в различните държави от ервопа.

Отивай в deep dark web :) 100% анонимност е само илюзия в white web.

Относно до офшорките - ако имаш пари си намираш някой който се грижи за това и взима някакъв % или някаква сума. Както при нормалните фирми - шефовете от счетоводителство не разбират, имат си счетоводители :)

Но най-добрия съвет го получи вече по-горе - вместо да криеш данъци, се устреми да увеличиш приходите.
 
Може доста да спорим по този въпрос.

И как ще останеш напълно анонимент зад .bg / .us / .uk домейн? (примерно)

Иначе може да се спори доста да, на 90% анонимност може да се стигне, ама чак 100%... то е и трудно да се измери, ама :) винаги има някой азиатец който знае повече :)

99% от white web сайтовете са "заразени" с услугите на гугъл, фейсбук и майкрософт, като хранят AI-то им...
 
Последно редактирано:
Каква е целта? Анонимност, спестяване (неплащане на данък тук) на данък, гаранция за протекция от законови рамки? Идеята на офшорките не е да се крият пари само, но и просто да се оперира независимо от бюрокращините на дадени държави от които са собствениците, но често се случва да се използват и за прикриване на някои неща. И се гледа дари реално държавата, в която регваш офшорка има кооперации с държавата, която не искаш да знае за финансовата част и всеки друг аспект.
 
И как ще останеш напълно анонимент зад .bg / .us / .uk домейн? (примерно)

Иначе може да се спори доста да, на 90% анонимност може да се стигне, ама чак 100%... то е и трудно да се измери, ама винаги има някой азиатец който знае повече

99% от white web сайтовете са "заразени" с услугите на гугъл, фейсбук и майкрософт, като хранят AI-то им...
Да за .bg е сложно но зад всеки друг домейн е възможно, като аз лично бих използвал разширение .to. Всички изброени услуги могът да бъдът използвани и анонимно.
 
Вместо да се опитваш да спестиш ДДС, по-добре се опитвай да печелиш повече.
Това, което казваш колега трябва да е закон за стабилен бизнес. Откога се опитвам да го набия на много предприемачи в главите, но не се получава.
 
Чувам непрекъснато оттук оттам разни мнения и коментари отностно офшорна фирма + сметка, така, че сайта да остане 100% анонимен и най-вече да се избегнат ДДС таксите в различните държави от ервопа.
Има ли някой, който разбира по-детаилно нещата може и на ЛС.
Това с ДеДиСету, евробюрократите го решиха и вече е греда. За други цели се ползва офширката в наши дни.
Има няколко зони и са с различно приложение всяка. Сам ще ти е трудно, но има фирми (нашенски), които извършват такива услуги.
Първо се информирай, какво и как работи едно офшорно дружество, след това вече се консултирай с фирма в този бранш, къде ще е подходящо за теб.
Един жокер - ДДС-то НЕ е твое и идеята да мислиш "схеми" и да го "точиш", само ще обрече на гарантирана гибел, всяко едно начинание. В такива случаи се "играе" по метода "hit & run"
 
Според мен въпроса на човека горе е по-скоро как да "скрие" нелегални пари, а не как да си плати ДДЦ-то.
В някои от случаите не винаги парите могат да се вземат Кеш и да ги скриеш от левия в десния джоб, а трябва да минат през някоя банкова система. Не напразно се пръкнаха толкова крипто инвеститори.
Аз го разбирам човека и знам, че ДДЦ-то не е проблема в случая.
 
Хората търсят алтернативи. Става им скъпо да работят вече дори. И в случая говорим за начин, в който парите ти да бъдат максимално защитени от всякакви пиявици, на които им текат лигите още като започне да идва месечния поток пари към фирмата. Наболял проблем на всички ни станаха 2, ако не са и повече неща с печелено на пари чрез бизнес - това са безумните такси на всеки пеймънт гетауей, банка и какъв ли не посредник. Необоснованите данъци, които е задължен да плати по закон, а да не му се осигури абсолютна никаква среда. Постоянно настъпващи промени в климата на страната, която касае бизнеса, обикновено финансово в негова загуба (последните глупости бяха плащане за СУПТО, плащане за изготвяне на GDPR процедури, вайкане как да се регистрираш като търговец в НАП, и това е само за IT сектора, и то не всичко). Нормално е да виждам по-често такива теми, дори вече отъпкани пътища.
 
Хората търсят алтернативи. Става им скъпо да работят вече дори. И в случая говорим за начин, в който парите ти да бъдат максимално защитени от всякакви пиявици, на които им текат лигите още като започне да идва месечния поток пари към фирмата. Наболял проблем на всички ни станаха 2, ако не са и повече неща с печелено на пари чрез бизнес - това са безумните такси на всеки пеймънт гетауей, банка и какъв ли не посредник. Необоснованите данъци, които е задължен да плати по закон, а да не му се осигури абсолютна никаква среда. Постоянно настъпващи промени в климата на страната, която касае бизнеса, обикновено финансово в негова загуба (последните глупости бяха плащане за СУПТО, плащане за изготвяне на GDPR процедури, вайкане как да се регистрираш като търговец в НАП, и това е само за IT сектора, и то не всичко). Нормално е да виждам по-често такива теми, дори вече отъпкани пътища.
Имам интерес от темата и ако знаеш, как да се въртят пари без твоето име да съществува, готов съм да си платя за информацията.
Единственото над което съм се спрял е най-простото. Чужда сметка на чуждо лице и копаеш, докато можеш. Има стотици опции твоя трафик да не се вижда и така.
 
Имам интерес от темата и ако знаеш, как да се въртят пари без твоето име да съществува, готов съм да си платя за информацията.
Единственото над което съм се спрял е най-простото. Чужда сметка на чуждо лице и копаеш, докато можеш. Има стотици опции твоя трафик да не се вижда и така.
Да, това е най-простата схема. Но защо да е схема? Ти си просто действащо лице в сянка. Много големи бизнеси, дори в политическите среди, са с този велик механизъм. :) Не можем да говорим за схема, разбира се, води се помощ. Как така твоя трафик да не се вижда, нещо не ми се връзва това с темата. Копането е лесно, сложното е тегленето. :)
 

Горе