og:image - проблем (не показва при споделяне снимката)

jmb

Active Member
Здравейте !

Имам проблем с og:image при споделяне във фейсбук.
Сайта е на WP 5.82 и при споделяне в фейсбук страница - показва правилна снимка, текст и т.н
Проблема идва при споделяне на url адрес, без значение дали в профила или в група.

Тогава няма description и няма изображение.
Беше с RANK MATH, после сложих Yoast Seo, сложих и OG - Better Share on Social Media, Open Graph and Twitter Card Tags и нищо не се променя.

През FB debugger показва изображението, показва описанието на публикацията и тази грешка:

The 'og:image' property should be explicitly provided, even if a value can be inferred from other tags.

Имате ли идея как да се отстрани този проблем ?
 
Здравей,

До колкото разбирам искаш когато споделиш някаква статия от твоя сайт, да се показва конкретното изображение от самата статия.

Този проблем може да се реши, чрез инсталация на плъгина "Yoast SEO" / после отиваш на "Социални профили" / Facebook и активираш " Open Graph мета данни". Прикачвам ти снимка за ти е по - лесно.

r43543543432.jpg

На нов линк всичко трябва да работи, но старите ще са със "проблем". Това се оправя когато отидеш на "https://developers.facebook.com/tools/debug/ " . В него слагаш "стария линк" и на ново му казваш да го индексира.

Надявам се да съм бил полезен.

П.С - Поста ми е направен така, че да помага на новите!

Весели празници
 
Нормално, посочи му точен size
И типа
<meta property="og:image:width" content="1200"/>

<meta property="og:image:height" content="630"/>

При мен с това се оправи ( custom, не wp, навярно същия проблем )
 
Благодаря за отговорите.

Опитах и двата варианта и положението си е същото.
Ще пейстна кода после, за да не е “на сляпо”
 
Благодаря за отговорите.

Опитах и двата варианта и положението си е същото.
Ще пейстна кода после, за да не е “на сляпо”
Имаш ли кеширане на сайта? Ако да - изключи го за бота на фейсбук.

Също имай предвид, че ако първо си публикувал статията и после си сложил og-image самия фейсбук си кешира снимката и няма да обнови веднага.
 
Според грешката, която виждам, нямаш таговете или в тага няма снимка, ще е добре да споделиш линк до сайта, за да може който има желание да ти помогне да има на база на какво да ти напише отговор, за сега само гадаем.

Понякога ако снимката е по-голяма като размер (ако е PNG) фб не винаги успява да я издърпа, още повече ако няма определени размери описани или ако снимката не е описаните размери .
Друг често срещан казус е ФБ да кешира данните за линка, т.е. до сега си споделял линка и не е имало снимка, при което фб кешира това и не се мъчи да показва снимка.
Също може сайта ти е доста бавен при проверка от ФБ (при споделяне, там скороста е важна), защото ако се забави с отговора и фб се отказват да показват снимка.

Използвай дебъгера на ФБ за да провериш дали зарежда снимката и ако има грешки ще ти ги опише, ако няма грешки и ти покаже снимката вероятно проблемите са свързани със скороста или е бил кеш.

Дебъгера: https://developers.facebook.com/tools/debug/

п.с. не забравяй да дадеш линк до сайта си, никой нищо няма да "открадне" или нещо такова.

Поздрави!
 
Не добавих линк към сайта, за да не се счете като опит за реклама.
- линк

Пействам и source code на произволна публикация.

<meta property="og:locale" content="bg_BG" />
<meta property="og:type" content="article" />
<meta property="og:title" content="Името на публикацията" />
<meta property="og:description" content="Кратко описание на публикацията" />
<meta property="og:url" content="URL на публукацията" />
<meta property="og:site_name" content="Име на сайта" />
<meta property="article:publisher" content="FB URL на страница" />
<meta property="article:author" content="АВТОР" />
<meta property="article:published_time" content="2021-12-28T16:19:36+00:00" />
<meta property="og:image" content="URL на изображението" />
<meta property="og:image:width" content="960" />
<meta property="og:image:height" content="536" />

Ето така я вижда fb debugger:

Based on the raw tags, we constructed the following Open Graph properties

og:url URL на публикацията
og:title ЗАГЛАВИЕ
og:image URL на изображението
og:description ОПИСАНИЕ НА ПУБЛИКАЦИЯТА
og:updated_time 1640713309
ia:markup_url
ia:markup_url_dev
ia:rules_url
ia:rules_url_dev
og:image:alt

@V.Andreev , през Yoast съм включил опцията, отдавна. Тогава всичко работеше коректно, без да правя промени и т.н се получи този проблем.

@ReminD , посочено е и пак не се получава
 
Последно редактирано:
При мен прозиволна статия се споделя и си излиза сниммката. Както споменах по-горе понякога проблема е от самият фб и мястото, на което искаш да го споделиш. Веднага като пейстнах линка и всичко излезе. Възможно е да не става в някои групи примерно или страници, защото няма достатъчно кликвания, гледания и разни други критерии, които фб разглежда.

Щом в дебъгера ти се показва снимката, всичко е наред. Вече за предпочитане е да са точните размери препоръчани от фб (ако не се лъжа са 1200 × 630px, имаше и други, може да си ги сърчнеш). За да си сигурен дай на някой приятел да пробва да сподели линка, ако при него работи, значи всичко е 6.

Офтопик: В Сайта при преглед на статия, в изходния код първия линк извън всякакъв код е:
<a href="https://aceclub6.com/" style="position:absolute; left:-3411px; top:0">mega888</a>
Същото го имаш и в robots файла и на други места, хвърли му едно око и го разкарай ако не си го слагал ръчно ти. Ако е някаква уродпрес дивотия, го игнорирай.
 
При мен прозиволна статия се споделя и си излиза сниммката. Както споменах по-горе понякога проблема е от самият фб и мястото, на което искаш да го споделиш. Веднага като пейстнах линка и всичко излезе. Възможно е да не става в някои групи примерно или страници, защото няма достатъчно кликвания, гледания и разни други критерии, които фб разглежда.

Щом в дебъгера ти се показва снимката, всичко е наред. Вече за предпочитане е да са точните размери препоръчани от фб (ако не се лъжа са 1200 × 630px, имаше и други, може да си ги сърчнеш). За да си сигурен дай на някой приятел да пробва да сподели линка, ако при него работи, значи всичко е 6.

Офтопик: В Сайта при преглед на статия, в изходния код първия линк извън всякакъв код е:

Същото го имаш и в robots файла и на други места, хвърли му едно око и го разкарай ако не си го слагал ръчно ти. Ако е някаква уродпрес дивотия, го игнорирай.

Видях тази "дивотия", сега ще я разкарам - благодаря за нея.
Колкото то споделянето : Да, в debugger излиза, но когато си го споделям на профилната стена - не излиза.
Мисля, че е от самата тема, преди няколко минути я смених и забелязах, че въпреки избраните изображение, те липсват като начални.
 
Принципно сайта съществува от близо година.
През цялото време е бил с една тема и всичко работеше коректно, допреди да бъде хакнат.
След като го хакнаха и го оправих да е достъпен и т.н се появи следният проблем:

Качваш снимки, текст и т.н в публикация.
При отварянето обаче на публикацията виждаш само снимката (ако е горе) и футъра на страницата, няма никакво съдържание и т.н

Опитвах различни варианти (изтриване на темата и качването й на ново), autoload в базата данни, преглед на single.php и всичко изглеждаше наред, но не можеш да се прочита.

После направих друг опит, при отваряне през инкогнито, всичко публикации си бяха наред, но ако не е през инкогнито прозорец, не можеш да видиш нищо. Помислих, че е от кеш, не беше ! Опитах през телефони, други компютри и т.н - същата работа.
 
Успях да го оправя.

Явно е бил останал код от последната хакерска атака.
Благодаря на всички, които писаха в темата.
 
Как го оправи?

Свалих файловете и базата.
В базата имаше информация кое е редактирано последно.
Прегледах го, оправих кода и разгледах основните файлове за кодове, които не са типични.

Направи ми впечатление, че това нещо е работило на бисквитки.
При изключени- работи коректно, обаче при нормално използване, след първото отваряне започва да прави, каквото си реши.

След като оправих нещата, пуснах сайта на друг хост за проба. Всичко работеше както трябва и след това го върнах на първоначалния хост.
 
И аз имам от известно време сходен проблем, но нещо не ми спори да се оправи. Пробвах също най-различни добавки и промени, но не става и те така. Извинявам се, че се включвам в темата, но го правя с цел да я допълним откъм информация.

При мен след ползване на дебъгера, изглежда добре. След пускане на линка в личния профил или такъв на страница или група - също. Обаче всичко това като първоначален преглед. След момента на натискане на бутона Споделяне и капут - взема логото на сайта, а не снимката на отделната публикация или страница, както го показва преди това в дебъгера. Вероятно е някакъв малък хедър конфликт, който дава по-голямо преимущество на една снимка, и умаловажава всички останали, които всъщност са важните. Става въпрос за първият линк от подписа ми.

P.S. Току що обнових OG Better Share от днес с
  • Added filter og_wp_head_prioryty to allow to change wp_head priority, което го има в част от въпроса ми преди минути. Не че помогна де.
Като допълнителна информация споделям, че Facebook Debugger Tool-a дава
Warnings That Should Be Fixed
  • Inferred Property
    The 'og:image' property should be explicitly provided, even if a value can be inferred from other tags.

    и като Response Code вади 206.

    Прикачам и едно извлечение от бекенда на приложение, което ме кара да се съглася с нещо си, но нещо не съм сигурен с какво се съгласявам и се въздържам от доста време. Дали не е това разковничето?


 

Прикачени файлове

  • 2021-12-29_190452.jpg
    2021-12-29_190452.jpg
    252.7 KB · Преглеждания: 5
Последно редактирано:
И аз имам от известно време сходен проблем, но нещо не ми спори да се оправи. Пробвах също най-различни добавки и промени, но не става и те така. Извинявам се, че се включвам в темата, но го правя с цел да я допълним откъм информация.

При мен след ползване на дебъгера, изглежда добре. След пускане на линка в личния профил или такъв на страница или група - също. Обаче всичко това като първоначален преглед. След момента на натискане на бутона Споделяне и капут - взема логото на сайта, а не снимката на отделната публикация или страница, както го показва преди това в дебъгера. Вероятно е някакъв малък хедър конфликт, който дава по-голямо преимущество на една снимка, и умаловажава всички останали, които всъщност са важните. Става въпрос за първият линк от подписа ми.

P.S. Току що обнових OG Better Share от днес с
  • Added filter og_wp_head_prioryty to allow to change wp_head priority, което го има в част от въпроса ми преди минути. Не че помогна де.
Като допълнителна информация споделям, че Facebook Debugger Tool-a дава
Warnings That Should Be Fixed
  • Inferred Property
    The 'og:image' property should be explicitly provided, even if a value can be inferred from other tags.

    и като Response Code вади 206.

    Прикачам и едно извлечение от бекенда на приложение, което ме кара да се съглася с нещо си, но нещо не съм сигурен с какво се съгласявам и се въздържам от доста време. Дали не е това разковничето?

Ако искаш прати линк на лс и ще погледна да не би да е като при мен.
Ако е същото или подобно ще ти кажа какво да опиташ
 
Пратих и двама Ви по линк. Само да споделя, че е без значение кеш плъгина, активирането едновременно или не на добавките на OG или Open Graph поотделно, заедно или деактивирани, както и тестовия код, който сложих тази вечер за някакви конкретни размери, пробвайки минимум-среден и максимум, които да заводолят фб очото. Мооооже би се колебая за кеш ефекта, но по-скоро не.. И най-вече за рестрикциите от страна на fb API, че не съм се съгласил с някакви неща, които отлагам наистина отдавна. Чета ги повърхностно и не съм сигурен в моя полза ли са или не призивите от страна на Dev FB apps за Data Use Checkup?!
 

Горе