On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

vezzy

New Member
Здравейте,

Съсобственик съм на голям стоматологичен каталог, който е много добре индексиран от google, но все пак има между 150 и 200 уникални посещения на ден.

Въпросът ми е може ли някой да ми каже как да привлека рекламодатели и инвеститори?

Благодаря Ви.
 
От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

В категорията за съответният град да излизат в дясно препоръчан стоматолог като реклама. Можеш да се свържеш с всеки един от каталога в съответния град и да му предложиш да го рекламираш срещу месечен или годишен абонамент. Моя съвет е да започнеш от града в който си, там може да успееш да направиш и лична среща. Вариант 2 да се свържеш с хора с медицински/здравни сайтове и да измислите нещо съвместно.

Успех!
 
Има няколко начина - премиум позиции, обикновено включване в каталога и реклама на всички премиум банер позиции, които са в сайта. ;) Отделно може да включиш доста допълнителни услуги към това - видео заснемане, галерия от снимки на бизнеса и т.н. ;)
 
От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Благодаря,

относно рекламирането и абонамента имаме опит - близо две години обикаляне по стоматолози и мога да ви каза, че по стиснати хора не съм вижал - чуят ли, че трябва да плащат и казват не.
 
От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Благодаря,

интересни идейки, особено това със заснемането - и ние го имаме предвид.
 
Re: От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Благодаря,

относно рекламирането и абонамента имаме опит - близо две години обикаляне по стоматолози и мога да ви каза, че по стиснати хора не съм вижал - чуят ли, че трябва да плащат и казват не.
А питаш ли ги къде рекламират или са по някакви забутани от бога листовки или скапани карета в някой вестник, който сеползва за разпалки на компоти в някое село? :)

Иначе колкото до стиснатите, има ги, но какво ще предпочетат - това или да им вземат да ги пишат Коректна фирма? :)
 
От: Re: От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Ами те по принцип не са от хората които се рекламират - разчитат на това, че си имат някакви пациенти и ако им предложиш нещо безплатно са съгласни даже се учудват и радват :D
 
От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Стоматолозите си имат доста работа и без да се рекламират, затова не искат да плащат за реклама
По скоро трябва да търсиш реклампдатели на по скъпи и специфични зъболекарски услуги
А ако имаш 200 реални таргетирани посетители, то това си доста добро постижение
 
От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

С моя стоматолог говорехме точно за рекламата и отговора му беше нещо от рода на:
Ти луд ли си реклама? Аз така не смогвам да приема всички.
Аз не съм чул някой да избере стоматолог по разни каталози. Единствената реклама при тях е от уста на уста и препоръки.
 
От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Да, като се замисли човек 200 посещения не са малко. Може да се рекламират да речем големи марки като пасти за зъби, но не знам как да се свържа с маркетинговите отдели :(
 
Re: От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Аз не съм чул някой да избере стоматолог по разни каталози. Единствената реклама при тях е от уста на уста и препоръки.

Всъщност точно по каталози не, но по търсене в Google излиза този стоматолог, защото едно 80% нямат сайтове, да не говорим никакво уеб присъствие. Големите имена имат присъствие, но те въртят и големи клиники - отговор на човека с много клиенти, който няма нужда от реклама. ;)
 
От: Re: От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Всъщност точно по каталози не, но по търсене в Google излиза този стоматолог, защото едно 80% нямат сайтове, да не говорим никакво уеб присъствие. Големите имена имат присъствие, но те въртят и големи клиники - отговор на човека с много клиенти, който няма нужда от реклама. ;)

Виж и моята тема, че я осраха и плашат клиентите ми, моля те.
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=62323
 
От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Между другото що не направиш форум към каталога , може да ти покаже форума верния път
Като гледам при БГ-мамите , фото-форума.нет и Зачатие.орг е станало печеливш бизнес :)

А форума е идеално място да се оплю.... всякакви лекари и зъболекари , в което сме най-добри :)
Като имаш повече посетители ще имаш и възможност да ползваш повече рекламидатели :)

После да не забравиш да почерпиш, пия Загорка ретро :)
 
От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Имахме форум,

но няма нужния ресурс от хора, които да го поддържат и започва яко спам. А това с оплюването не е ни харесва като идея, понеже стоматолозите се плашат от тия неща и ще спрат да се регистрират и в един момент сайта ни от каталог на стоматолози със стотици полезни статии ще се превърне във един обикновен форум.

P.S. това е сайта - alldental. bg
 
От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

е аз в рамките на шегата го казвам за хейтването:)
Но имаш доста такива печеливши модели, просто трябва да се направи както трябва .

Може да намериш тук хора, които да го поддържат и администрират

Може да го направиш респонсив дизайна , да хванеш и повече хора с "умни" телефони :)
 
От: От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Да,

за респонсива го имаме предвид - в момента търсим програмист :) също така ще ни трябва и мобилно приложение :) Но за сега искам да намеря рекламодатели :(
 
От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Здравейте,

Съсобственик съм на голям стоматологичен каталог, който е много добре индексиран от google, но все пак има между 150 и 200 уникални посещения на ден.

Въпросът ми е може ли някой да ми каже как да привлека рекламодатели и инвеститори?

Благодаря Ви.

Според мен се ориентирайте към промотирането на продукти, свързани със зъбите. Например масти за зъби и разни други такива. А зъболекарите щом не искат да плащат, въведете ги безплатно в каталога и вече (ако някой иска реклама) - както промо обявите в OLX излизат най-отпред, примерно.

Може и самите вие да предлагате някакви продукти или да се договорите с фирми да им пускате продуктите и да ви дават някакъв комисион. Макар, че за продажби мисля, че ще трябва повече трафик.
 
От: On-line Каталог и как да печелим от реклама в него?

Имам каталог но в друга ниша, в началото ги пусках да се регистрират безплатно, като направих платено само ВИП, докато е без пари интереса е огромен, стигне ли се до пари никой, и да речеш че и моите нямат пари, не просто си мислят, че хората сами ще ги намерят.

Варианта при теб е да се вържеш с някоя от МЛМ компаниите / има бол / и да си пуснеш в отделна категории продукти за продан от типа паста за зъби, вода и т.н.
 

Горе