online поръчка

ks0lo

Member
Значи вчера видях една обява в продавалника която ми е по джоба и си поръчах маратонки днес дойдоха всичко ок имаше опция да ги проверя, но нямах много време чакаха ме с кола просто ги набутах през кисията усещаше се че са маратонки и ги платих, но след като ги мерих вкъщи нещо не ми станаха, а и като модел не ми допаднаха и реших да ги върна през еконт към подателя. Преди малко се чух с човека от обявата и ми каза че можело да не могат да ми върнат парите след като не съм ги пробвал в офиса на еконт след като са били напуснали офиса нямали право да връщат пари и ми казаха се пак да изчакам до утре ще говорят с шефа си.

Та въпроса ми е ако все пак ми се циганят за парите към кои институции да се обърна и имали някакъв ефект ? защото само ако ще се надявам да се случи нещо по-добре да наспамя целия интернет, че са некоректни търговци.
 
От: online поръчка

По прицип за онлайн търговията е в 7 дневен срок би трябвало да не ти откаже търговеца да ти върне парите, ако стоката е в търговски вид (тоест изрядни са и не са носени). Без дори да се обясняваш защо искаш да ги върнеш, може просто да не са ти харесали, но трябва да имаш касов бон иначе как ще докажеш, че си купил каквото и да е, не знам там с ЕКОНТ разписката дали не важи за същото, не съм имал такъв случай може би е така. Но чуй се с човека, който ти е продал маратонките, обясни му като човек или да ти смени размера или да ти върне парите, но сигурно за връщането ще се наложи ти да си поемеш разходите, както и за новата доставка ако има такава. А бе каквото се разберете

Поздрави,
Галин
 
От: online поръчка

Човече, не знам какво си си купил и за колко пари, но в Еконт от където пращам има 3ма манговци, които всеки ден пращат по 2-3 чувала с пума, найк и подобни, които изключително приличат на оригиналите, но на цени по 35-50лв...Всичко е през Продавалник, няма касови бележки, даже не съм убеден, че си ползват истинските имена. Ако си се нашил на някой от тях или подобни наистина не виждам какви права ще си търсиш и от кого...
 
От: online поръчка

Човече, не знам какво си си купил и за колко пари, но в Еконт от където пращам има 3ма манговци, които всеки ден пращат по 2-3 чувала с пума, найк и подобни, които изключително приличат на оригиналите, но на цени по 35-50лв...Всичко е през Продавалник, няма касови бележки, даже не съм убеден, че си ползват истинските имена. Ако си се нашил на някой от тях или подобни наистина не виждам какви права ще си търсиш и от кого...

90% от продавалника е с такава практика :)
 
От: online поръчка

Еконт имат опция за преглед на стоката.
нали са ти изпратили модела/цвета и размера който си искал?

аман от комплексари
 
От: online поръчка

Като човек който продава по интернет и на който му се е случвало не веднъж да се комуникира с некоректни купувачи веднага ми изникват следните въпроси:
- Защо изобщо си ги поръча щом не ти харесват?
- Защо ги взе без да видиш/тестваш какво взимаш?
- Какво щеше да стане, ако беше отишъл на следващия ден, когато ще имаш време и ще си ги разгледаш на спокойствие?

Иначе принципно, ако са си читави не би трябвало да имаш проблем (стига продавача да е коректен) с връщането. А ако питаш мен от твоя страна ще е коректно, ако си поемеш разходите за обратния транспорт.

Както те посъветваха по-горе, така и аз. Най-добре се обади на продавача и му обясни приятелски каква е ситуацията и го питай какво предлага да направите.
 
От: online поръчка

при самото мерене установих, че ми е тясна маратонка и не става въпрос за по голям номер пръстите не ми опират, а ширина просто имам много широки ходила по принцип си знам, че трудно намирам обувки и винаги трябва да меря, но сега малко безразсъдно подходих. Също друг дефект който открих връзките са много къси не достигат за най горните 2 дупки ако не се мушнат просто езика стърчи напред много грозно на картинката в сайта е дадено, че влизат връзките. Както и да е просто ме интересуваше евентуално при отказ за възстановяване на сумата дали да подавам жалба в КЗП и дали ще има ефект или ще си изгубя времето
 
От: online поръчка

Значи вчера видях една обява в продавалника която ми е по джоба и си поръчах маратонки днес дойдоха всичко ок имаше опция да ги проверя, но нямах много време чакаха ме с кола просто ги набутах през кисията усещаше се че са маратонки и ги платих, но след като ги мерих вкъщи нещо не ми станаха, а и като модел не ми допаднаха и реших да ги върна през еконт към подателя. Преди малко се чух с човека от обявата и ми каза че можело да не могат да ми върнат парите след като не съм ги пробвал в офиса на еконт след като са били напуснали офиса нямали право да връщат пари и ми казаха се пак да изчакам до утре ще говорят с шефа си.

Та въпроса ми е ако все пак ми се циганят за парите към кои институции да се обърна и имали някакъв ефект ? защото само ако ще се надявам да се случи нещо по-добре да наспамя целия интернет, че са некоректни търговци.

МММ.... не мисля, че не са некоректни търговци. Правилата на еконт гласят, че може да се прегледа и тества стоката само в офиса до 15 мин. Виж на бележката, която са ти дали даже трябва да пише (опция за преглед и тест до 15 минути). Аз постоянно пращам по Еконт и винаги отбелязвам за това.

Твоя е грешката че не си ги проверил на място. Вече ако може да се разбереш с продавача да му ги пратиш и той да ти прати парите обратно, но сигурно вече ще е за твоя сметка доставката.

Другия вариант е просто ги публикувай като обява да ги продаваш. Щом не ти харесват, на някой друг може да му харесат.

Рекламация се прави, само ако стоката е повредена, това че не ти харесва е отделен въпрос....
 
От: online поръчка

Въпроса е от онлайн магазин ли си ги взел - ФИРМа , където може да извикаш КЗП или от физическо лице , ако е от някой горепосочен манго или човек от продавалник забрави за връщане. :)
 
От: online поръчка

При питане към човек от КЗП получих отговор, че ако си физическо лице не могат да те пипнат. Ако обаче върнеш продукта, който не желаеш трябва да заплатиш транспорта в двете посоки (т.е. ти вече си платил единия, трябва да платиш и другия). Връщаш им стоката, те ти връщат парите, сторнират си бележката и така...
 
От: online поръчка

Къде можем да се оплачем от некоректни купувачи ? Че аман от хора, които не знаят какво искат. Хептен за мезе ни взехте, интернет търговците, може би защото в реалните магазини ще ви е срам да върнете някоя, стока с глупаво обяснение.

ПП: Не насочвам мнението си към автора на темата, говоря цялостно, понеже има някои, поръчват си нещо, после не си вдигат телефоните, правят се на ударени и т.н.
 
От: От: online поръчка

Къде можем да се оплачем от некоректни купувачи ? Че аман от хора, които не знаят какво искат. Хептен за мезе ни взехте, интернет търговците, може би защото в реалните магазини ще ви е срам да върнете някоя, стока с глупаво обяснение.

ПП: Не насочвам мнението си към автора на темата, говоря цялостно, понеже има някои, поръчват си нещо, после не си вдигат телефоните, правят се на ударени и т.н.

Беше дискусирана подобна идея за сайт и защо не е реализирана досега. Виж тук.
 

Горе