[Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

CTAH

Well-Known Member
Привет!
На последък много хора ме питат за лесен /автоматизиран/ начин да вземат съдаржанието от сайтовете на тяхните доставчици и да го пренесът на собствените си онлайн магазини.

Разбирасе това е трудна задача и идеално решение няма. За щастие "братятя" руси са се погрижили. Ето едно много вдъхновяващо решемие:

ParseMX инструмент за автоматиче импорт и синхронизация на сайтове.


Изгледайте видеото, за тези които не говорят руски, то е достатачно интуитивно така че няма проблем.
[video]http://parsemx.com/down/Master.mp4[/video]

По-добре веднъж да видиш отколкото 100 пъти да чуеш/

ParseMX използва за:
Синхронизиране със сайтовете на доставчици (ако те не разполагат с достатъчно API)
За местните представители на големи търговци
Прехвърляне на магазина от старата платформа на OpenCart
Мониторинг на цени на конкурентите
И много други .

Какво може да направи:

Създадете инструкции в полу-автоматичен режим
Копие на структурата на категориите
Google изображения
Превод на текст с помощта на Google Преводач
Потдържа всички полета на продукта (включително h1, заглавие и SEO URL)
Потдържа опции и атрибути
Можете да въведете потребителско име и парола, ако е необходимо
Търси и използва прокси

Разбирасе платената версия може много повече неща

Например да опреснява съдаржанието на сайта ви с CRON JOBS на всеки 5 минути

Лиценза е $50 за година на 1 сайт.

Но и безплатната версия ртаботи задоволително добре
С няколко мимути работа може да си ги икономисате тези пари

И накрая но не на последно място скачать = download
 
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

Особено добре работи когато взимаш стоки от магазин на Opencart,
Тествал съм го и от Presta! и Joomla
 
Последно редактирано:
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

Много е добро!
Автор е MaxD, който е направил OpenShop екстеншъна.
 
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

Перфектно ще го пробвам
 
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

Браво!Като си поиграеш , върши работа.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

Привет!
На последък много хора ме питат за лесен /автоматизиран/ начин да вземат съдаржанието от сайтовете на тяхните доставчици и да го пренесът на собствените си онлайн магазини.

А възможно ли е да се синхронизират например eBay с друг сайт ?
 
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

Сега го разгледах скрипта е страхотен ще го ползвам ежедневно! Много съм ти благодарен СТАН!
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

Сега го разгледах скрипта е страхотен ще го ползвам ежедневно! Много съм ти благодарен СТАН!

А освен да го разгледаш, тества ли го? Интересно ми е да чуя какво се е случило и как работи? А също на нова инсталация или на магазин с продукти си тествал?
 
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

А освен да го разгледаш, тества ли го? Интересно ми е да чуя какво се е случило и как работи? А също на нова инсталация или на магазин с продукти си тествал?
Здрасти! Тествах го на нова инсталация и като цяло се справи добре макар че има какво още да се желае. Но все пак за без пари толкова! Смятам че ще ми е от голяма необходимост от време на време макар че все още не съм го разучил а просто добавих един продукт с него.
 
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

Имам нулиран версия на програмката /не съм имал достатачно време да я тествам обстойно/ на пръв поглед има доста повече възможности, например да изтегля цели категории. Инсталрах я 2 пъти на различни хостинги но с една и съща версия на опекнарт 1.5.4.1 на единия тръгна на другия не...
Човека който ми я даде казва че на 1.5.5.1 работи прекрасно. Аз за сега нямам време да се занимавам повече ....
 
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

СТАН, братле този модул е да разбирам, че мо е да импортнеш продуктите от даден ebay seller в свой opencart?
 
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

По принцип няма значение от къде взимаш продуктите не виждам причина да не работи и на ebay аз съм го пробвал да взима от различни платформи като опенкарт джумла и преста
 
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

....а зa www.etsy.com дали ще работи или не е сигурно докато не се пробва?
 
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

Питам си бре, Стан, само че не теб. Аз при теб знам как е минало, при мен на съществуваща го пробвах и се интересувах при нова как се държи. Що е нервиш за няма нищо, все едно не знаеш, че винаги се стига до подобни въпроси?!
Направил си достатъчно - дал си, обяснил си, колко повече?! Останалото е обмяна на опит.

Та да кажа и аз - пробвах на пълен магазин и го чупи, защото вкарва продукта, но без категория. За това си мисля, че е редно ако се ползва да се прави във време с минимум посетите, за да им спестиш стреса от 5те реда грешки, които вади. Иначе няма спор - подкараш ли го както трябва ти спестява мнооого време.
 
От: [Opencart] Да извлечем съдаржанието от друг магазин

Някой, знае ли да как да сваляме наличните размери, ако продукта е да речем, дреха? Има ли такава опция, за сега разглеждам безплатната версия, видях, че има и нулирана която ми дава грешка. Та, моля, някой които работи с този парсер и има желание да помогне да ми пише л.с. или да каже тук тъкмо и другите които са се сблъскали с този проблем ще намерят решение.

Благодаря
 

Горе