Opencart за 2000 продукта

От: Opencart за 2000 продукта

Опен карт е доста популярна, а и една от най-добрите системи. Много фирми изграждат фреймуорци именно на базата на open cart. Тази система съм сигурен, че ще издържи и на над 1 000 000 продукта. Ако кода е написан читаво, а на open cart е, то бройката на продуктите не е от голямо значение.

Това демо би трябвало да е с 300 000 http://demos.isenselabs.com/isearchcorporate/. Работи си като и с 20 продукта.
 
От: Opencart за 2000 продукта

А освен, че работи добре, когато и отвориш админ панела и ти е ясно какво да правиш в него, без да си го виждал до момента. Абе с две думи системата е супер :)
 
От: Opencart за 2000 продукта

Реално погледнато фирмите дето предлагат реално по над 10 000 продукта и ги имат на склад сигурно се броят на пръстите на едната ръка в БГ - Не съм сигурен Техномаркет Технополис или Метро дали имат над 10 000 продукта.

А пълненето на магазина с чужди стоки с такива обеми без базата на магазина да е обвързан със складовата наличност на доставчика е лудост защото непрекъснато нещо свършва и заради един липсващ артикул понякога ти пропада цялата поръчка - Аз лично избягвам да работя със стока която не ми е налична.

В ебай.ко.ук наблюдавам един продавач направо ми скрива шапката - За него сигурно никой не е чувал а са по мощни от над 99% от УК фирмите които се занимават с търговия на дребно

БАБЗ

Получават по около 100 000 отзива на месец - което означава че правят по около 200 000 продажби на месец защото почти половината от купувачите не оставят отзив след покупка. Това прави по около 7000 поръчки на ден!!!

А продават около 2500 артикула - Кажете ми как се поддържа магазин със 10 000 артикула
 
От: Opencart за 2000 продукта

Едва ли има някой да поддържа магазин с 10000 продукта и да са на склад. Говоря от наблюденията за риболовните магазини. Повечето попълват продуктите от няколко фирми за да има голям асортимент но нямат и идея какво е налично и какво не. Да не говорим за цените и там е мазало. Аз се опитах по същия начин но не се получава. Затова съм се ориентирал към един вносител и горе долу съм обвързал нещата . Иначе е доста трудно да знаеш какво е налично по складовете и какво не. Когато започнат да сменят цените става един голям купон. Така че тия 10000 артикула едва ли са налични в склада им викат "картинкаджии"
 
От: Opencart за 2000 продукта

Аз съм вкарал към 7000 и действително е така,играя си с клиентите на тука има тука няма,но голяма вина за това имат и доставчиците ми,просто не ми дават наличността на време,или пък се изчерпало нещо в последния момент и така клиентите бягат и меко казано те мислят за несериозен,а не може всички продукти да пуснеш с проверка за наличност.
Но няма начин,когато продаваш много асортименти,просто без да искаш бройката стига над 10 000,даже това е малка бройка,а съм нагласил всичко,имам модули за импорт на всякакви данни.
Решението е магазина да ти е свързан с базата данни на доставчика и пей сърце,но повечето от доставчиците не им пука просто как ти ше си актуализираш наличностите и са си прави,какво ги интересува,но мисля,че нещата ще се променят,няма начин.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Аз мисля че е по добре по малко продукти но по сериозно отношение към наличност и цени. Защото наистина е много кофти когато си поръчат клиентите и ти почваш да въртиш едни телефони то се оказало че се изчерпило или цената не отговаря.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Не бих правил такъв въздушен бизнес за нищо на света - Поддържам налични около 300 артикула в необходимите количества така че да не могат да ме пробият със една поръчка и при всяка възможност увеличавам асортимента.
Хората са казали по добре птичка в ръката от колкото орли в небесата - немам вече нерви да звъня на клиенти и да им обяснявам как артикулът тамън пред тях е свършил и как ако желаят мога да и предложа един друг дето е по добър и на по ниска цена. От тия цигании вече ми се гади.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Не бих правил такъв въздушен бизнес за нищо на света - Поддържам налични около 300 артикула в необходимите количества така че да не могат да ме пробият със една поръчка и при всяка възможност увеличавам асортимента.
Хората са казали по добре птичка в ръката от колкото орли в небесата - немам вече нерви да звъня на клиенти и да им обяснявам как артикулът тамън пред тях е свършил и как ако желаят мога да и предложа един друг дето е по добър и на по ниска цена. От тия цигании вече ми се гади.

Прав си,така е,но в България пазара е малък и сергииката ти трябва да е по-голяма.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Така е спор няма обаче - доволните клиенти както се коментираше в една друга тема не оставят отзиви за сметка на недоволните които използват всяка една възможност да те наторят - И като във 10 форума се изцепят по 20 човека че магазина е гола вода и че нещата дето ги продава ги няма и уйде коня в реката.
Но дето се вика това са рисковете на професията всеки преценява какви да поема.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Така е спор няма обаче - доволните клиенти както се коментираше в една друга тема не оставят отзиви за сметка на недоволните които използват всяка една възможност да те наторят - И като във 10 форума се изцепят по 20 човека че магазина е гола вода и че нещата дето ги продава ги няма и уйде коня в реката.
Но дето се вика това са рисковете на професията всеки преценява какви да поема.

Така е,аз затова почнах да си подбирам доставчиците,по възможност да предоставят XML за импорт с актуална информация,но за съжаление някой са се взели прекалено на сериозно и искат пари за това,други пък не им пука много,но както казах,това ще се промени,ако искат да оцелеят ще се научат да уважават клиентите си,както ние уважаваме нашите.
 

Горе