Opencart за 2000 продукта

pgplamen

Active Member
Здравейте на всички имам онлайн магазин и искам да сменя платформата на Opencart. Магазина ми до момента има над 1700 продукта ще се справи ли платформата Opencart 1.5.4.1. до момента ползвам Tomatocart но там поддръжката е под всякаква критика затова искам да премина на платформата Opencart. Прочетох във форума че може и да има проблеми с повече продукти но нямаше ясно потвърждение. Затова ще съм ви благодарен ако споделите дали ще стане бавна и мудна при отваряне. Искам да съм малко по наясно преди да почна със закупуването на теми seo пакети и куп други главоболия.
Желая ви лек и успешен ден.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Няма да имаш никакви ядове с Opencart, в форума тук има хора с магазини на тази платформа с по 4000 и повече продукта. За това дали ще е бавна немога да ти кажа зависи от много неща но и ма модули за забързване.
Кажи какви теми или модули смяташ да копуваш, може да ги имам :).
 
От: Opencart за 2000 продукта

Аз имам към 8000 продукта качени,влез и виж в сайта и прецени дали е бавен,като имаш в предвид,че не съм правил никакви оптимизации за ускоряване само махнах бройките,които показва на продуктите в категориите,което според мен забавя значително.
 
От: Opencart за 2000 продукта

2000 за съвременните бази данни (това което е бавно във всяка съвременна платформа) не е никак голяма бройка

смело минавай към оупънкарт-а
 
От: Opencart за 2000 продукта

Да, преди имаше проблеми, че брои продуктите и ги изкарва. От няколко версии насам има възможност това да се излкючи без допълнителни модули.

Както и беше казано има доста модули, които могат да ти ускорят системата. Направи си един тест с page speed и сравни твоя сайт с горепосочения пример...
 
От: Opencart за 2000 продукта

Благодаря за отговорите. Ще трябва първо да му кача продуктите и тогава ще му пусна тест. За модули първо смятам да взема сео пакета про версията и нещо за кеширане.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Аз имам клиенти чиито магазини имат бази данни от над 150 000 продукта и Опенкарт не им дава проблеми :) Просто както при всяка система при голям обем информация ще ти трябва по добър сървър. Но 2000 продукта не е много така че сайта ти ще хвърчи направо :)
 
От: Opencart за 2000 продукта

Аз имам магазин на Опен карт и ако ти върви добре магазина не ти препоръчвам грам да го пипаш.

Първо с преместването е много вероятно да загубиш много позиции в серпа от там и трафик

Второ управляването на много продукти в админа на Опена е кошмар - най вече намирането на съответният продукт - търсенето е безполезно защото търси само по първата дума от заглавието а не от цялото заглавие и ако не си помниш как точно си си кръстил артикула ти се завива свят да скролваш. При Зен карт е направено много по добре артикулите си седят в категориите - при томатотот нямам представа как е направено.

Трето сайтовете ми с Опен карт се класират много по лошо от сайтовете ми на Зенкарт и като се има в предвид че и едните и другите си ги оптимизирам сам ме навежда на мисълта че явно проблема е в опенкарта (наскоро пусках тема за това).

Четвърто преди малко разглеждах статистиките за реализациите от аналитикса и с учудване установих че при сравнително идентични адуорд кампании Опенкарта конвертира по зле от Зенкарта - Това последното не мога да си го обясня Зенкарта е доста по сух и грозен но явно хората са свикнали с него.

Има една стара поговорка ако едно нещо работи добре не го пипай.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Той все пак иска да премине от Томато на Опънкарт не от Зенкарт,доколкото разбрах Томатото работи зле затова иска да направи това,за класирането в серпа нещата са спорни,а за управлението на много продукти в админа на Опънкарт си има модули и то много добри,примерно:batch editor-много добър руски модул,Product Manager,които улесняват много редактирането на продуктите.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Както съм написал и в горният ми пост не съм работил с Томато и за това давам примери спрямо Зенкарт - Да си прецени сам - Аз преди година мислех да прехвърля всичките ми магазини на Опен сега почвам да се замислям да ги връщам на Зен
 
От: Opencart за 2000 продукта

Много постен тоя Зен все едно някой ученик в 6-ти клас го е правил,но всъщност всичките тези платформи не са ли изградени на основата на oscommerce,защото знам,че oscommerce е една от първите подобни платформи.
И все пак "OpenCart е една от най-читавите opensource платформи за реализация на онлайн магазин. Има български превод, интеграция с epay.bg, интеграция с БОРИКА за реализация на виртуален ПОС терминал и директно разплащане с кредитни и дебитни карти, пълна интеграция с ЕКОНТ за генериране на товарителници, изчисляване на цена за доставка и т.н. Системата е лека, написана е добре и става все по-популярна. Има community, има доста модули и темплейти."
 
Последно редактирано:
От: Opencart за 2000 продукта

Така е спор няма това е и причината по новите ми магазини да ги правя на Опенкарт - има само един мъничък проблем имам усещането че поради някаква причина опенкарта не се харесва на Г. и се класира много по лошо от Зенкарта
 
От: Opencart за 2000 продукта

Томатото работи горе долу но няма добро сео поддръжката му е под всякаква критика. Направо си е кошмар със поддръжката иначе е направен доста добре и се работи много лесно в сравнение с опенкарт. Ако се заемат малко повече платформата си е доста добра. Сега за опенкарта виждам че тук нещата са доста объркани и има хиляди опции но може би ми се вижда така защото съм още в началото. mantaman четох и твоята тема за лошото класиране на опенкарта и се опасявам да няма проблеми защото съм първи в класирането по ключови думи. Лошото е че по продукти трудно излизам защото не съм писал мета тагове и други. Надявам се с опенкарта нещата да станат по- добре защото взех сео пакета но бъдещето ще покаже. За зен карта съм го пробвал когато пуснах томатото и ми се видя кошмарен. Забелязал съм че един от конкурентите ми ползва магазин на зенкарт и се класира доста добре по продукти макар че магазина му е леко казано кошмарен не можеш да се ориентираш с часове на места картинките застават върху описанията но хората го посещават. Връщане няма само напред пожелавам ви успех на всички.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Помисли си много добре преди да предприемеш тази стъпка аз лично бих ти препоръчал щом искаш да опиташ да си направиш отделен нов магазин на опенкарт и да оставиш томатото да си ти работи - Така ще имаш два магазина и няма да рискуваш да загубиш класиранията си с томатото.
Правил съм си експерименти по ключови думи по които съм на първо място с единият сайт пускам Адуордс реклама за новият сайт и то с по високи цени и колкото и да е странно и той продава.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Да мислих го доста и съм решил да сменя системата. Класирам се добре само по ключовите думи за който съм се борил а за продуктите и марки не се класирам добре. Има хора дето само си вкарват продукта и се класират по- добре от мен. Единия магазин е на summer cart а другия на zen cart. Да се надявам да е за добре времето ще покаже.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Не разбрах и двата магизина ли ще ги местиш на Опенкарт или ще отвориш и нов магазин - Ако ще ги местиш мога да се обзаложа че резултата няма да ти хареса - Сподели какво се е случило след местенето ще е полезно на всички.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Имам един магазин и е на платформата Томато карт другите два са на конкуренти. Като единия е реализиран е на summer cart а другия на zen cart това са на конкуренти. Класират се по добре от моя по продукти снимки и производители без да правят почти нищо. Аз се класирам преди тях само по ключови думи за които съм правил доста сателитки събмит и други. Те си нямат и идея за сателитки и други подобни трикове не че и аз имам де но се опитвам поне. Предполагам че това се дължи на по доброто оптимизиране на тяхните платформи моята е от преди двее три години. Беше последната версия тогава и след това смениха базите и още други неща и аз не мога да мина на по- висока версия по тази причина. Опитах да мина на новата версия но се получава така че все едно правя нов магазин URL няма да съвпаднат защото продуктите трябва да се въвеждат наново. Още по лошо е че URL работят само ако са на латиница с кирилицата не се получава чаках ги три месеца да оправят проблема но не са си помръднали дори пръста. Затова реших да сменя платформата и се надявам да е за добро но времето ще покаже иначе и на мен не ми се сменя платформата но не виждам друг изход. С томатото се работи доста по лесно но няма темплети няма допълнителни модули и аз не знам какво да правя вече. Затова ще ви кажа после какво се е получило.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Качи си един Опенкарт плати на някой или ако имаш ти време си качи наново продуктите като им променяш имената поне и си остави другият магазин - Гаранция ти давам че два магазина продават по добре от един дори и добре класиран. Недей зорлем да батисваш нещо работещо.
 
От: Opencart за 2000 продукта

Абсолютно съгласен с колегата mantaman ;)
Ако аз бях в тази ситуация, щях да направя както казва колегата, отваряш нов магазин и атакуваш.. 2 винаги е повече от 1. С добра оптимизация след 3-4 месеца ще можеш не само да ги стигнеш конкурентите, но дори и да ги подминеш ;)
И накрая... при никакви обстоятелства не си разваляй работещ сайт, после ще съжаляваш!!
 
От: Opencart за 2000 продукта

OpenCart е изключително добра система за онлайн магазини, не би било проблем да работи с 2000+ продукта, въпросът е как ще успееш да прехвърлиш всичките продукти, освен ако няма някакви конвертори.
 

Горе