Opencart и виртуален ПОС ОББ

От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Ами за пример давам PayPal, еконт, спиди, Ползвал съм апитата им и дори не ми се е налагало да търся връзка с тях.
 
Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Ами за пример давам PayPal, еконт, спиди, Ползвал съм апитата им и дори не ми се е налагало да търся връзка с тях.

Бате, нито едно от посочените не е банка. Нещата при изброените са различни в стравнение с банките. Най-много се приближава PayPal, но и то не влиза в класацята, за която си говорим.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Ясно, да се приготвя за нещо велико викаш. :) Какво ще рече не е добре отношението? Криви са, че им е смотана интеграцията ли? :)

Като цяло мисля, че модулът решава проблема на ниво кодове и интеграция, вече добавянето на детайли, сикрет ключове и прочие е ясно, че няма как без да се мине с това. Мен реално точно тези ключове и детайли ми трябват, а и да ги попитам дали този модул реално върши някаква работа? :) Ако нямат нещо по-добре направено. :)

Смотана им е интеграцията, но и служителите също. ОББ не мисля, че имат готов модул. Защото когато аз се занимавах с тях ми казаха, че нямат(сега вече може да имат, но преди нямаха). Като цяло модула може да ти спести доста нерви докато им разбереш нещата.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Смотана им е интеграцията, но и служителите също. ОББ не мисля, че имат готов модул. Защото когато аз се занимавах с тях ми казаха, че нямат(сега вече може да имат, но преди нямаха). Като цяло модула може да ти спести доста нерви докато им разбереш нещата.

Бате, кога е това "преди", защото гледам имат в opencart модулите и за версии 1.5.3, и дори назад. ;) Питам, защото ако се продава нещо уж готово, но е нужна някаква минимална настойка, то реално е доста по-добро решение от това да се интегрират някакви скриптове, които ще имат да се настройват с дни. :)

И все пак Борика поддръжа ли ги и най-важния ми въпрос, ще пуснат ли нов модул за 2.0+. ;)
 
От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Апи-то си е апи няма значение, за банка ли е за времето или за нещо друго. Все се чете и пише в тяхната среда. А PayPal ми е струва е много повече от ОББ, ДСК и другите.
 
Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Имат - за това кое поддържа Борика ми звъни че не ми се пише
www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=21755

Мерси много, да това ще проработи, но си прав, ще трябва да се звънне поне в банката да се пита дали този модул поддъжра тяхната система.

@stuklen, от API до API си има много голяма разлика. Всяко е направено за нуждите на бизнеса, следвайки логиката му, както и стандартите. Бих се обзаложил, че това на ОББ има поне 2 алгоритъма някъде в кодовете, които са за криптиране. Вече дали е ансинхронно, не знам, но не мисля.
 
От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Blinky, защо не пробваш с ePay Свят?
еПай се явяват издател на ПОС терминала и имаш разплащане с карта без регистрация и става идея по-лесно.
Модула ипей свят пак е на екстензадев.

Поздрави
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Бате, кога е това "преди", защото гледам имат в opencart модулите и за версии 1.5.3, и дори назад. ;) Питам, защото ако се продава нещо уж готово, но е нужна някаква минимална настойка, то реално е доста по-добро решение от това да се интегрират някакви скриптове, които ще имат да се настройват с дни. :)

И все пак Борика поддръжа ли ги и най-важния ми въпрос, ще пуснат ли нов модул за 2.0+. ;)

Модула техен ли е или на някое студио? Защото аз говоря, че ОББ нямаха преди официален, техен си, модул(направен от тях). Иначе, да има на други разрабочици, които са създали такива модули.
 
Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Blinky, защо не пробваш с ePay Свят?
еПай се явяват издател на ПОС терминала и имаш разплащане с карта без регистрация и става идея по-лесно.
Модула ипей свят пак е на екстензадев.

Поздрави
Да, ще го пробвам, но идеята е направо да се обработват карти и парите да постъпват в банковата сметка, което ако ePay Свят го прави, направо го интегрирам, защото реално може да се работи и с други банки, ако случайно се мисли за смяна след време. Или направо отваряне на акаунт там. ;)

@VMiloykov, мисля, че е на независим автор, но добре запознат с API-то на ОББ, защото иначе не виждам реален смисъл да го продава. :) И то не за малко при. Аз лично бих го купил, въпросът е да върши работа. За жалост още чакам да видя какво ще кажат от банката.
 
От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Да, ще го пробвам, но идеята е направо да се обработват карти и парите да постъпват в банковата сметка, което ако ePay Свят го прави, направо го интегрирам, защото реално може да се работи и с други банки, ако случайно се мисли за смяна след време. Или направо отваряне на акаунт там. ;)

@VMiloykov, мисля, че е на независим автор, но добре запознат с API-то на ОББ, защото иначе не виждам реален смисъл да го продава. :) И то не за малко при. Аз лично бих го купил, въпросът е да върши работа. За жалост още чакам да видя какво ще кажат от банката.

Да, аз говорех, че те нямат собствен модул. Може да ползваш такъв модул, ще ти свърши работа и ще ти спести време докато си изработиш сам свой.
 
Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Да, аз говорех, че те нямат собствен модул. Може да ползваш такъв модул, ще ти свърши работа и ще ти спести време докато си изработиш сам свой.

Супер, точно това исках да знам. Ще пиша като го интегрирам. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Супер, точно това исках да знам. Ще пиша като го интегрирам. ;)

Ако имаш драми с него, знаеш как да ме намериш :D :D :D

Поздрави,
Ник
 
Re: От: Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Ако имаш драми с него, знаеш как да ме намериш :D :D :D

Поздрави,
Ник

Да, ти и кафе си ми обещал. :) Иначе ще дрънна едно телефонче утре. ;) Надявам се да нямам големи драми. Ти внедрявал ли си някакви банкови кодове - гетауей? :) Че ми е интересно какво излиза като проблеми. Проучвам си аз. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Ти внедрявал ли си някакви банкови кодове - гетауей? :) Че ми е интересно какво излиза като проблеми. Проучвам си аз. :)

Като цяло може да излезе всичко, като проблеми. Всичко е от съответната ситуация. Т.е. трябва да видиш с твоята система и тяхната как ще станат нещата, ако има нещо драскай. ;)
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Като цяло може да излезе всичко, като проблеми. Всичко е от съответната ситуация. Т.е. трябва да видиш с твоята система и тяхната как ще станат нещата, ако има нещо драскай. ;)

Да, задълже ще драсна. Надявам се да не изпищя на умрело с интеграцията. ;) Първо ще разгледам API-то им, после ще видя дали ще се получи без търт-парт модули и чак след това мисля да пробвам първо този специализиран за банката, а след това Бориката, ако не сработи. Но преди всичко това ще си задам въпросите - като акцентирам на лесната част - някое готово вече решение - модула на ОББ или на Борика. :) Съмнявам се много тяхното API да е безпроблемно, за това ще се ползва нещо вече създадено.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Да, ти и кафе си ми обещал. :) Иначе ще дрънна едно телефонче утре. ;) Надявам се да нямам големи драми. Ти внедрявал ли си някакви банкови кодове - гетауей? :) Че ми е интересно какво излиза като проблеми. Проучвам си аз. :)

На сън да ме бутнат внедрявам ПОС терминали :D
Ще го нагласим, знаеш, че няма къде да бягат.


Поздрави,
Ник
 

Горе