OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

SEO - WOW, WOW!!!!
Днеска по един проект клиента купи едно нещо дето много ме впечатли и му го показах и той веднага го купи.
Невероятно!
Paladin SEO Manger
Вижте го, вижте му админа и фронта.
Инсталирах го на нашия проект - има това-онова за дебъгване ама като цяло си работи.В понеделник ще го тестваме. Много ме кефи.

И след като вече мина време има ли и резултати и впечатления? Интересно ми е сравнено с нещо друго дали е подобрило класиране? Любопитен съм като направите всички настройки до какъв % докарвате seo power-a?
 
От: Re: От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Най-доброто, което знам е http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=8350
Общо взето е маниак на тема скорост и оптимизация :).....

Те от такива маниаци да се пазиш като дявол от тамян! ;)
Уж работи с мноого теми /всички/ да ама не... това забелязахте ли го "Depending on your theme and grade of customization this could be a bit less." а така..
От 63% отиде на 58%... :D
Още да коментирам ли?!?! :D
Ако е на тема или на инсталация на карта дето няма грам оптимизация за скорост и т.н. може и да даде големи резултати, ама на що годе оптимизиран сайт.. забравете :)
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

На сайт с добри позиции в серпа не си правете илюзии да сменяте теми, или да правите промени в кода с модули като паладина. Гошо е станал много чувствителен на тази тема и ще изчезнете от серпа. Казвам го от личен опит, всеки има глава на раменете и решава какво да прави.
За нов сайт съм сигурен,че паладина ще е незаменим за СЕО, но по добре наблегнете на статии с уникално съдържание към сайт с що годе добри позиции , ще има по голям+
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Аз съм го сложил на сайт с никакви позиции, който основно ремонтирах, тоест махнах всичко до момента като продукти и го напълних с нови, с нови описания, по-дълги и по-подробни от старите. Темата също бе сменена, защото старата не даваше никакви резултати. За темата изводи правя и от друг мой магазин - 1во, че този дизайн не продаваше, 2ро от както я смених се подобри значително и класирането на магазина.
Ясно е, че не може да активираш един модул и да стане чудо, но не очаквам подобно нещо, а да прави това, за което е сложен - френдли урл, генерираните описания и думи да вършат работа и тн и най-вече да има смисъл и полза от тях.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Търся си ако някой е тествал безплатен превод на гръцки и румънски за опенкарт 1.5.4.1. Предпочитам безплатна, защото ми трябва за фронтенд-а, а и със сигурност ще се допревежда дори да е платен......
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Заповядай! Greek и Romanian.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Благодаря! Въпреки, че преди да пусна питането тук съм прегледал какво има налично. Въпросът бе, че повече се интересувах от мнение от някой тествал. Иначе е ясно, че някой от тези пакети ще е.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

OpenCart Europa съм го тествал. И съм доволен. Въпреки, че не съм проверявал дали на 100% всеки език е преведен.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Искам да попитам защо от моето IP се вижда магазина, а от друг компютър с друго IP излиза че магазина е в профилактика и се актуализира :( Някой да има идея ..нещо htaccess ли що ли ? Друго не ми идва наум в момента :(
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Искам да попитам защо от моето IP се вижда магазина, а от друг компютър с друго IP излиза че магазина е в профилактика и се актуализира :( Някой да има идея ..нещо htaccess ли що ли ? Друго не ми идва наум в момента :(

Най-вероятно си оставил опцията "в режим на профилактика" включена в настройките на магазина в администраторския панел. След като имаш достъп до администраторския панел се предполага, че не си случаен потребител и следователно режима за профилактика при теб няма да се показва, а реалното съдържание на магазина. Опитай да се отпишеш от администраторския панел като един вид проба и би трябвало и при теб да се покаже режима за профилактика.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Оказа се прав:)
Подкарах го магазинчето на 1.5.6.4 версия но силно се колебая за 2.0 дали да отпочна направо там нещата.С твоят превод на български вървят ли добре нещата на версия 2.0 ?
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

За текущата ти версия 1.5.6.4 може да се каже, че в момента е възможно най-стабилната. Относно версията 2.0.0.0 лично аз не мога да я препоръчам за действащ магазин, понеже след официалното излизане започнаха да се откриват бъгове и да се правят подобрения. Скоро обаче се очаква да излезе 2.0.1.0 версия, която може би вече ще е стабилна.
А за превода, мисля че ме бъркаш с колегата СТАН. :)
 
От: От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Значи си оставаме на 1.5.6.4 и градим нататък qmod, CEO и други защити и благини на магазинчето.Ако имам въпросчета ще питам ;)
 

Горе