OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Най-доброто, което знам е http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=8350

Пича има и по-евтини варианти: http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension&filter_username=luismaf

Общо взето е маниак на тема скорост и оптимизация :)


Някой има ли го това чудо.

Има ли консенсус кой е най-добрия блог към опън карт?
Че се зачудих койда слагам, гледам доста модификации има.

Ти да не премина на опенкарт с двата магазина.
 
От: Re: От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати


някой ако го има това или нещо подобно да драсне едно ЛС, че от две седмици суперхостерите ми пилят на главата заради процесорното време на mysql заявките. Пробвах един модул за интеграция с Memcached, ама нещо прецаква сайта...
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Това ми изглежда доста интересно. Искам да те питам ти пробва ли го и да споделиш мнение ако отговора е да.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Пробвах,но при мен ми дава някаква сървърна грешка на хостинг на хост.бг питах админите те ми казаха,че е е от Опнкарта,но аз не мисля така,ше го пробвам и на друг сървър
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Кое точно ти даде грешка. Аз пробвах асинхроното зареждане но нещо не се получи при мен не се зарежда правилно страницата.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

От скоро и аз имам забележки към хостбг ...


Пробвах,но при мен ми дава някаква сървърна грешка на хостинг на хост.бг питах админите те ми казаха,че е е от Опнкарта,но аз не мисля така,ше го пробвам и на друг сървър
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Пробвал ли си с това ?

Здравей,

Само това javascript-овете да се зареждат след останалото съдържание и тея Multiple HTTP Requests май не съм ги пробвал. Но от посочените в статията, освен Speed Tip 1: Turn Off Product Counters For Categories другите до каква степен оказват влияние върху mysql заявките? В смисъл тези неща ти подобряват като цяло скороста на зареждане на сайта, но аз ползвам и cloudflare за каширане на съдържанието(върши чудесна работа) и като цяло зарежда сравнително бързо... Проблема ми е в прекалено многото процесорно време което отива за заявките към базата. Това Memcached ми се стори добра идея, понеже доколкото схванах оставя кеширани част от заявките в паметта от която имам доста свободна. За това търся нещо подобно...
 
Последно редактирано:
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Аз съм имал случай ботове да ми ядат над 50% от процесорното време виж си логовете и ако дадено IP се повтаря прекалено много виж от къде идва и го блокирай да видиш дали ше ти падне процесорното време, само да не е гугъл бот де:)
 
От: От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Здравей,

Проблема ми е в прекалено многото процесорно време което отива за заявките към базата.

Познато ми е това аз преди бях на този хал и не е приятно. Пожелавам ти скорошно решаване на проблема.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

white_pawn с коя версия на опенкарт си ?
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

SEO - WOW, WOW!!!!
Днеска по един проект клиента купи едно нещо дето много ме впечатли и му го показах и той веднага го купи.
Невероятно!
Paladin SEO Manger
Вижте го, вижте му админа и фронта.
Инсталирах го на нашия проект - има това-онова за дебъгване ама като цяло си работи.В понеделник ще го тестваме. Много ме кефи.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

SEO - WOW, WOW!!!!
Днеска по един проект клиента купи едно нещо дето много ме впечатли и му го показах и той веднага го купи.
Невероятно!
Paladin SEO Manger
Вижте го, вижте му админа и фронта.
Инсталирах го на нашия проект - има това-онова за дебъгване ама като цяло си работи.В понеделник ще го тестваме. Много ме кефи.

Има ли мултиленгуич това чудо в смисъл генерира ли от кирилица сео урл и т.н.т.
 
От: От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Има ли мултиленгуич това чудо в смисъл генерира ли от кирилица сео урл и т.н.т.
Има. Това му е основната идея. То кирилицата за нищо я няма, пробвано е и на китайски и на арабски.
Много ме кефи и генератора на отзиви и той е мултиленгуидж.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Какво искаш за него ?



SEO - WOW, WOW!!!!
Днеска по един проект клиента купи едно нещо дето много ме впечатли и му го показах и той веднага го купи.
Невероятно!
Paladin SEO Manger
Вижте го, вижте му админа и фронта.
Инсталирах го на нашия проект - има това-онова за дебъгване ама като цяло си работи.В понеделник ще го тестваме. Много ме кефи.
 
От: От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Какво искаш за него ?
Не го разменям, само споделям.
Още е много ново и всеки ден се променя. По принцип е само за 1.5.5х и 1.5.6.х
Изчакайте малко и ще се появи при руснаците със сигурност.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Някой изпробва ли Paladin SEO Manger
Заслужава ли си да го купя ?
 

Горе