OpenCart и Speedy

От: OpenCart и Speedy

Магическата константа __DIR__ е налична от версия 5.3 нагоре на php, най-вероятно за това повечето, които получават фатална грешка за грешен път до файл имат текуща по-ниска версия. При мен показва, че някакъв клас SoapClient го няма, а друг се опитва да го наследи. Май разработчика е изпуснал нещо в архива за даунлоуд, или поне аз така си мисля.
 
От: OpenCart и Speedy

Пробвай да прехвърлиш отново файловете, може някой да се е повредил по пътя ..
 
От: OpenCart и Speedy

Здравейте,

@Stan SoapClient е базов PHP клас ( не се разпространява с модула. Моля, разгледайте документацията PHP за допълнителна информация ). Грешката, която получавате най-вероятно се дължи на липсата на PHP SOAP разширението. Моля, обърнете се към Вашия хостинг провайдър за допълнително съдействие.

@Stuklen Преди да преминете през стъпката с избор на метод на доставка е необходимо да въведете валиден адрес, и след това да изберете бутона "Изчисли цена". По-подробна информация можете да намерите в документацията на модула, линк за която можете да намерите в сайта за разширения на Opencart , таб "Documentation" (до таб "Downloads").
 
От: OpenCart и Speedy

Да сменя хостинга и ще тръгне модула ?
Чак пък хостинга.
На ВПС с цент (червена шапка) дистро се прави следното

в /etc/php.d/ се създава файл soap.ini със следното съдържание
Код:
; Enable soap extension module
extension=soap.so

Как става с панел на споделен не ме питайте - имате си съпорт тормозете го :)
Ако не могат да ви го пуснат може би все трябва да ги смените ... ;)
 
От: OpenCart и Speedy

То един хостинг да няма подръка на клиентски soap, е все едно да няма поддръжка на MySQL. :)
 
От: OpenCart и Speedy

На мен също ми даваше същата грешка, просто трябваше да променя версията в настройка на php. Както нищо не разбирам, колко време ми отне докато намеря какво да правя...:rolleyes:
 

Горе