Opencart - модул за доставка, базиран на цената на продукта

tdes

New Member
Здравейте,

Някой може ли да ме насочи към модул за доставка в Opencart 1.5.6.4, без значение дали е платен, който да зависи от цената на артикула и да се визуализира в чекаута.

Прим.
1. Поръчва се продукт на стойност над 100 лв. -визуализира се "Безплатна доставка 0,00 лв."
2. Поръчва се продукт на стойност под 100 лв. -визуализира се "Цена за доставка 10,00 лв."

Благодаря предварително за съдействието.
 
Последно редактирано:
От: Opencart - модул за доставка, базиран на цената на продукта

Има си го вградено в CMS

модул за за безплатна доставка free shiping

Активираш го и слагаш минимална сума над която да се включи

За останалите сетваш модула за Плащане при доставка или фиксирана цена за доставка
 
От: Opencart - модул за доставка, базиран на цената на продукта

Благодаря много за отговора...Аз опитах по този начин, но така излизат и двата метода в чекаута с възможност за избор:

>Безплатна доставка: 0,00лв.
>Фиксирана цена за доставка: 10,00лв.

когато се поръчат два продукта, като единия е с цена до 100, а другия над 100 лв.

Може би не съм задал правилно въпроса. По скоро е да зависи от сумата в количката.
 
От: Opencart - модул за доставка, базиран на цената на продукта

Намерих решение. Този vqmod "Disable other shipping methods if free shipping available" скрива всички други методи за доставка, когато е активирана безплатната доставка, т.е имаме поръчан продукт над 100 лв и съответно показва "безплатна доставка" на продукти под 100 лв.
Ето линка, ако на някой му потрябва :)
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=10835
 
От: Opencart - модул за доставка, базиран на цената на продукта

Ето и един, който може да се ползва за повече от една гео зони
X-Shipping
но безплатната версия е само за един език.
 
От: Opencart - модул за доставка, базиран на цената на продукта

Извинявам се че пиша в чужда тема, но прецених че е е по добре да пиша тук от колкото да пускам нова подобна тема.

Въпроса ми е относно настройка доставка за OpenCart 2.1.0.1
Има възможност клиента да си избира с кой куриер да му изпратим стоката Еконт,Спиди и Лео.

Интегрирал съм модула на Еконт който си работи. Но искаме да има още две опции за Спиди и Лео.

За Лео цената е фиксирана което значи че трябва да имам опция като я ибере да му начислява тази сума без значение от продуктите и теглото.
За Спиди просто да се избира като опция без да начислява сума при поръчката.

Мога да ползвам съществуващите модули примерно за Лео "Фиксирана сума" но искам да не пише фиксирана сума а Лео Експрес и да има няколко реда пояснение.
Или в крайна сметка как да го преименувам този модул. Или да до дублирам с друго име и да го използвам.

Има ли някакви модули които бих могъл да ползвам дори и да са платени с повече опции. Виждам че има много но незнам кой ще ми свърши работа.
Моля за малко помощ по казува. :)
 
От: Opencart - модул за доставка, базиран на цената на продукта

Извинявам се че пиша в чужда тема, но прецених че е е по добре да пиша тук от колкото да пускам нова подобна тема.

Въпроса ми е относно настройка доставка за OpenCart 2.1.0.1
Има възможност клиента да си избира с кой куриер да му изпратим стоката Еконт,Спиди и Лео.

Интегрирал съм модула на Еконт който си работи. Но искаме да има още две опции за Спиди и Лео.

За Лео цената е фиксирана което значи че трябва да имам опция като я ибере да му начислява тази сума без значение от продуктите и теглото.
За Спиди просто да се избира като опция без да начислява сума при поръчката.

Мога да ползвам съществуващите модули примерно за Лео "Фиксирана сума" но искам да не пише фиксирана сума а Лео Експрес и да има няколко реда пояснение.
Или в крайна сметка как да го преименувам този модул. Или да до дублирам с друго име и да го използвам.

Има ли някакви модули които бих могъл да ползвам дори и да са платени с повече опции. Виждам че има много но незнам кой ще ми свърши работа.
Моля за малко помощ по казува. :)
Имаш ЛС (Лично Съобщение)!
 
От: Opencart - модул за доставка, базиран на цената на продукта

Може да смениш името на доставката в превода , в езиковия файл.

Иначе аз бих го направил а и теб съветвам да го настроиш с този модул:
https://opencartforum.com/files/file/1237-доставка-плюс/

много интелигентна работа





Извинявам се че пиша в чужда тема, но прецених че е е по добре да пиша тук от колкото да пускам нова подобна тема.

Въпроса ми е относно настройка доставка за OpenCart 2.1.0.1
Има възможност клиента да си избира с кой куриер да му изпратим стоката Еконт,Спиди и Лео.

Интегрирал съм модула на Еконт който си работи. Но искаме да има още две опции за Спиди и Лео.

За Лео цената е фиксирана което значи че трябва да имам опция като я ибере да му начислява тази сума без значение от продуктите и теглото.
За Спиди просто да се избира като опция без да начислява сума при поръчката.

Мога да ползвам съществуващите модули примерно за Лео "Фиксирана сума" но искам да не пише фиксирана сума а Лео Експрес и да има няколко реда пояснение.
Или в крайна сметка как да го преименувам този модул. Или да до дублирам с друго име и да го използвам.

Има ли някакви модули които бих могъл да ползвам дори и да са платени с повече опции. Виждам че има много но незнам кой ще ми свърши работа.
Моля за малко помощ по казува. :)
 
От: Opencart - модул за доставка, базиран на цената на продукта

Зфравейте,

Да добавя по темата, че вече Еконт предлага едностъпков модул за доставка за версии на Open Cart 2+ , но е платен 50 €. Повече инфо за него може да се види на линка в страницата на Еконт : econt.com/iasp/


Sent from my iPad using Tapatalk
 
  • Like
Реакции: CTAH

Горе