OpenCart - новата бъдеща визия

stan_bg

Active Member
Здравейте, преди време създателя на все по-разпространената платформа за е-търговия представи новата визия на бъдещия OpenCart 2.0. Разбира се тя не е завършена напълно, но ви дава ясна представа как ще изглежда. Лично моите впечатления са добри, дизайна е някак си по-изчистен, като добавим, че е и "responsive" нещата придобиват съвременен вид. Вие какво мислите ?

демо: oc2.opencartdemo.com
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: OpenCart - новата бъдеща визия

Аз винаги съм харесвал адаптивните дизаини но според мен дизайна не е проблем. OC e системата с най- красивите дизайни и е много гъвкав в това отношение.
Повече ме интерисува какво ще сложат отзад в админа. Според мен плащането в 6 стъпки много мори, може да се помисли и за филтри вградени рич снипети и да не продължавам с коледните си желания ...
 
От: OpenCart - новата бъдеща визия

Доколкото виждам плащането в 6 стъпки ще си остане, и общо взето няма да има кой знае какви нови функционалности в админ панела. Новата версия би трябвало да бъде пусната тази година. Ще има подобрения в Image Manager-а, самия дизайн на администраторския панел, допълнителна възможност за въвеждане на meta tag title на информационни страници, продукти, производители(тоест заглавието на страницата намиращо се в <title></title>, няма да се определя от заглавието, което давате на дадена страница/продукт/производител, а ще бъде въвеждано допълнително в ново поле), възможността да създавате нови къстъм полета в страниците за регистрирани клиенти, мисля че и самия vqmod ще бъде вграден автоматично. Забелязвам също, че и ще има възможност за въвеждане на повече информация за отделните потребители/администратори като потребителска снимка и др.

Ще има и някои подобрения по истинския бек-енд(по самия фреймуорк), някои от които трябваше да бъдат направени от по-ранни версии като въвеждането на работеш клас за mysqli и pdo драйвър за mysql база данни, тъй като mysql драйвъра ще бъде премахнат за бъдещите версии на php.
 

Прикачени файлове

  • admin.jpg
    admin.jpg
    33.4 KB · Преглеждания: 19
  • admin2.jpg
    admin2.jpg
    41.5 KB · Преглеждания: 18
  • admin3.jpg
    admin3.jpg
    35.4 KB · Преглеждания: 15
От: OpenCart - новата бъдеща визия

Ето и моите първи впечатления:
Админ
Ще се подобри имидж мениджера, което много добре.
Ще има екстеншън инсталър - добре.
Ще се махне ебей модула, който се появи в 1.5.6 дотук добре, НО въпроса с мулти-ченъл остава неразрешен. Повечето платформи вече са вързани към мулти-ченъл дистрибуцията и Опенкарт изостава сериозно. В Северна Америка без това не може - търговците продават както от сайтовете си така и в eBay, Amazon, Best buy, Etsy...В Европа - eBay и Amazon са в бясна конкуренция, както и други играчи. Всичко това трябва да се синхронизира и повечето платформи или го имат или имат модули за това. Има и няколко големи играчи, които правят синхронизация между сайта и каналите за дистрибуция на база на месечна такса и нещо с Опенкарт не се получава. Да не говорим, че Magento и eBay са една компания. Така че Даниел Кер трябва да реши накъде отива. Съвместната му работа с Welfordmedia (OpenBay Pro) за сега е с по-скоро негативен резултат.

Фронт енд
Най-после responsive дизайн!
Наи-новата версия на Bootstrap
Обаче - jQuery 2.0.0 - не работи с по-стари браузери. Заради един клиент в Германия наскоро правих търсене къде какви ползват и за Германия резултата е 9-10% от потребителите ползват Интернет Експлорър под 9. Това е проблем за търговски сайт.

И на финала
Малка справка в GitHub показва, че повечето модули ще трябва да се пренапишат ама много сериозно.

И още един финал
Макар че повече работя други неща (предимно за eBay проекти) голямата ми любов си остава Опенкарт и много се надявам новата версия да е успвшна:D
 

Горе