OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

bollard

Member
Здравейте колеги,

Нещо много странно се случва при мен. Инсталирах с vqmod фри тула за импорт/експорт и си експортнах една таблица с всички категории, продукти, снимки и т.н. Обаче магазина почна да натоварва много хостинга и реших да кача всичко наново, защото имах доста ненужни екстеншъни вътре. Обаче пробвах да импортна пак със същия тул таблицата с продуктите, изписва ми, че всичко е успешно, ама няма нищо импортнато. Пробвах да използвам старат база данни, но като я сложа пак нямам нито един продукт вътре. Някакви идеи какво да правя ? Също къде би трябвало да се пази инфото за категориите и продуктите ?


ПС
Ще се радвам също ако някой може да ми препоръча някакъв темплейт, който да е подходящ за авточасти, че не можах да намеря подходящ :)
 
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

Здрасти!
И аз се боря с то Import/Export tool (безплатния предполагам)
Проблема който забелязах е че всяко качване маха старите продукти и категории или ги скътава някъде.
Качва до 1500 продукта. Гадното е че не можеш повече.
С коя версия на OpenCart си?
И аз ще се радвам ако някой помогне за Import/Export на продуктите в OpenCart.
 
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

С последната версия съм. Аз нямам 1500 продукта със сигурност, но имам много категории.
 
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

С последната версия съм. Аз нямам 1500 продукта със сигурност, но имам много категории.
Виж точно коя версия си и изтегли за същата версия Import/Export tool от тук
Инсталирай я -> зареди си всичките продукти в една табличка и ги импортни.
Не ги импортвай по два или три пъти.
Надявам се да нямаш грижи.
Колко категории имаш, че май и за тях имаше ограничение?
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

Ами след като не ви се получават нещата или само до някъде вземете си купете един модул за export/import и за отрицателно време ще ви минат главоболията. А и не са много скъпи гледам ги от 10$ до 40$ 50$. Мисля че колегата СТАН има няколко такива модула в темата си за продажба или размяна на модули, така че може и още по-евтино да си ги вземете. Ако не ви се дават пари, успех в опитите с безплатния модул.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

Малко ъпдейт!

Импортнах отново, всичко успешно, но в продукти нищо не излиза. Отворих хоум пейджа и видях, че всички продукти са се импортна ли. Та въпроса е как така ги няма в админ панела, а се показват на хоум пейджа :) ?
 
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

Ами импортнал си ги на БГ език.. а админа сигурно ти е на английски.. :)
За да нямаш драми копирай в админ/languages/english в admin/languages/bulgarian
След което в папката булгариан промени english.php na булгариан.пхп .. и ще се оправи :)

Пробвай и пиши.. след което пусни в админ панела и сетингите админа да ти е на БГ.. макар, че ще е на английски :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

Другото което може да ти спести доста главоболия е да си свалиш един OpenOffice.
Безплатна програма която може да променя енкодинга на utf8, на xls, csv и други Excel файлове.
 
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

Другото което може да ти спести доста главоболия е да си свалиш един OpenOffice.
Безплатна програма която може да променя енкодинга на utf8, на xls, csv и други Excel файлове.

Енкодинга може да се смени и с notepad, ако е csv или txt
При сейв казваш UTF8 и така.

Поздрави
 
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

Ами импортнал си ги на БГ език.. а админа сигурно ти е на английски.. :)
За да нямаш драми копирай в админ/languages/english в admin/languages/bulgarian
След което в папката булгариан промени english.php na булгариан.пхп .. и ще се оправи :)

Пробвай и пиши.. след което пусни в админ панела и сетингите админа да ти е на БГ.. макар, че ще е на английски :)

Браво Samba :) Това беше проблемът! Безплатния модул, работи прекрасно :) Благодаря за помощта !
 
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

Браво Samba :) Това беше проблемът! Безплатния модул, работи прекрасно :) Благодаря за помощта !

Я го знам "скакауец" хаха :)
Супер!
Помагаме с каквото можем
 
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

Ще се радвам, ако някой може да ми помогне със съвет относно следния проблем с Import/Export Tool-a на OpenCart:
Правя експорт на базата данни. Променям така експортнатия файл като добавям нов продукт. След това правя импорт в базата данни.
В админ панела новия продукт се появява, но в магазина - не.
Отварям кой да е продукт в админ панела, правя запис и след това в магазина се появява и новия продукт.
 
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

Ще се радвам, ако някой може да ми помогне със съвет относно следния проблем с Import/Export Tool-a на OpenCart:
Правя експорт на базата данни. Променям така експортнатия файл като добавям нов продукт. След това правя импорт в базата данни.
В админ панела новия продукт се появява, но в магазина - не.
Отварям кой да е продукт в админ панела, правя запис и след това в магазина се появява и новия продукт.

Колко езика има сайта ? 1 или 2 ?
И на какъв език е в момента фронд енд-а на сайта и това което импортваш ?
 
От: OpenCart проблем с импорт на xls и още няколко въпроса

сайта е на 1 език - български, и фронд енд-а и админ сайта са на български. Експортвам на български, същия файл го променям след това го импортвам обратно.
 
Последно редактирано:

Горе