Opencart промяна на status orders

Twis7

Active Member
Здравейте колеги. Правя магазин на opencart и имам нужда от малко помощ. Писах и във форума на системата, но никой не откликна.
Идеята е следната : Даден продукт има Option Select. Когато клиента си избере нещо от този option (Catalog->Products->Option->Select) статуса на поръчката в Sales->Orders автоматично да се променя ана нещо различно от Pending както е в момента.
Ще бъда много благодарен на малко насоки как да стане това. Нов съм в системата и не знам още как работят нещата и т.н.
Поздрави
 
От: Opencart промяна на status orders

Когато поръчката е вече изпратена, мисля че не може да се правят промени по нея.
 
От: Opencart промяна на status orders

Този option select не се ли избира преди да се изпрати поръчката? Според него може да бъде различен статуса на постъпващата поръчка.
 
От: Opencart промяна на status orders

Този option select не се ли избира преди да се изпрати поръчката? Според него може да бъде различен статуса на постъпващата поръчка.
Да, този option се избира преди да се пусне поръчката. Как да направя постъпвъщата поръчка да идва с различен статус от pending ?
 
От: Opencart промяна на status orders

Сигурен ли си, че знаеш значението на опциите в опънкарта? Това е за избор на допълнителни опции на продукта (размер, цвят и т.н.). Общо взето нямат нищо общо със статуса на поръчката. Иначе може да предефинираш статуса от настройките на модулите за метод на доставка и плащане
 
От: Opencart промяна на status orders

Сигурен ли си, че знаеш значението на опциите в опънкарта? Това е за избор на допълнителни опции на продукта (размер, цвят и т.н.). Общо взето нямат нищо общо със статуса на поръчката. Иначе може да предефинираш статуса от настройките на модулите за метод на доставка и плащане
Да наясно съм. Това е изискване на клиента и трябва да се съобразя с него
 
От: Opencart промяна на status orders

Ако искаш всички постъпили поръчки да са със статус различен от Pending, можеш да промениш това от:
Settings->твоя магазин->Option->раздел Checkout -> Order status:
 
От: Opencart промяна на status orders

Ако искаш всички постъпили поръчки да са със статус различен от Pending, можеш да промениш това от:
Settings->твоя магазин->Option->раздел Checkout -> Order status:
Да това ми е ясно, но случая е специфичен, защото когато клиента е избрал option за продукта (зелен цвят + 5лв) примерно, тогава статуса на поръчката да е различен.
 
От: Opencart промяна на status orders

Незнам някой ще ти отговори ли, казуса е сложен понеже поръчката се генерира далеч преди да кликнеш бутона за потвърждение.
Доколкото разбирам искаш маркер който да слага различен статус на поръчката ако има избрана опция....
 
От: Opencart промяна на status orders

Незнам някой ще ти отговори ли, казуса е сложен понеже поръчката се генерира далеч преди да кликнеш бутона за потвърждение.
Доколкото разбирам искаш маркер който да слага различен статус на поръчката ако има избрана опция....
Явно трябва да го мисля по друг начин. Клиента продава клавиатури за лаптопи. Има на склад такива с кирилица и без. Когато клиент поръча клавиатура с кирилица, а той я няма , трябва да я киризира и ще му бъде по-удобно в sales orders да вижда по-някакав начин, че е поръчана клавиатура, която чака за кирилизация.
 
От: Opencart промяна на status orders

Сега ми хрумна следното, да добабя custom field в sales order, който да чете от базата дали е добавен option. Как мислите този туториал, дали ще ми свърши работа?
 
От: Opencart промяна на status orders

Чакай малко.
Значи правиш сайт за клиент и питаш по форумите за помощ?
Дано да греша.
 
От: Opencart промяна на status orders

Чакай малко.
Значи правиш сайт за клиент и питаш по форумите за помощ?
Дано да греша.
Клиент е силно казано. Приятел с малко магазинче за лаптопи. Помагал съм на хора от форума с каквото мога. Не виждам да правя нещо нередно ? Или може би греша ?
 
От: Opencart промяна на status orders

Открих решението тук . С малко промени по кода, вече извежда точно каквото ми трябва. Благоря на отзовалите се :)
 

Горе