Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Cherry

New Member
Привет!

Нова съм както тук, така и в Опънкарт :). Инсталирам си магазин тези дни, версия 1.5.6 и срещам следните първоначални затруднения, за които моля за вашето мнение и съдействие:

1. Product reviews - разрешила съм ги. В дизайна се визуализират. Но заставайки върху линковете (брой) Ревюта/Напиши ревю абсолютно нищо не се случва. Няма значение дали си регистриран/нерегистриран потребител. Аз ли някъде греша и не съм направила необходимите връзки или е бъг?

2. Newsletter subscribе част ли е от дизайна на версия 1.5.6 или трябва да търся такъв модул? Ако трябва да търся, бихте ли препоръчали?
 
От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Здрасти и добре дошла!

1. След написването на ревю трябва да се активира от админ панела за да се покаже отпред на дизайна : каталог/отзиви
2. Newsletter subscribе си е част от Opencart. По принцип работи като опция за регистиращите се клиенти да се добавят и в този спам лист. Но го има и като модули които с които може да се изведе тази опция на преден план.
http://www.opencart.com/index.php?r..._search=Newsletter subscribе&filter_license=0
После какво ще правиш с тези емайли вече е въпрос на друга тема.
Успех!
 
От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Благодаря за отговора, Стан!
Може би не съм го обяснила съвсем добре.
По 1. Отпред на дизайна се вижда: звездички и до тях Ревюта/Напиши ревю. И като застанаш върху всяка една от тези "думи" се появява ръчичка, което според моите познания за интернет означава, че можеш да кликнеш там. Да, ама не. И да кликаш, и да не кликаш е все едно - нищо не се отваря, не се показва и т.н. Затова си мисля, че ми липсва някаква настройка - като например да укажа къде да водят тези линкове.
По 2. Да разбирам ли, че като част от Опънкарт го има само във формата за регистрация? И, ако го искам във футера, ще трябва да инсталирам допълнителен модул?
 
От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Благодаря за отговора, Стан!
Може би не съм го обяснила съвсем добре.
По 1. Отпред на дизайна се вижда: звездички и до тях Ревюта/Напиши ревю. И като застанаш върху всяка една от тези "думи" се появява ръчичка, което според моите познания за интернет означава, че можеш да кликнеш там. Да, ама не. И да кликаш, и да не кликаш е все едно - нищо не се отваря, не се показва и т.н. Затова си мисля, че ми липсва някаква настройка - като например да укажа къде да водят тези линкове.
По 2. Да разбирам ли, че като част от Опънкарт го има само във формата за регистрация? И, ако го искам във футера, ще трябва да инсталирам допълнителен модул?

Малко пояснение по точка едно:
Да, тези думички представляват линкове(там в интернета дето се клика ;-) ) но с липсващи атрибути за оказване накъде да сочат те. Реализирано е джаваскрипт събитие, което "симулира" кликането на "бутончето" отзиви/коментари/ревюта, което се намира под продукта до "бутончето" за описание, ако тези "бутончета" по някаква причина се намират малко по-надолу в страницата няма как да го видиш това събитие.

http://demo.opencart.com/index.php?route=product/product&path=20&product_id=30 - тук можеш да го видиш в действие, като кликнеш и хоп все едно си кликнала "бутончето" Reviews
 
От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Точно така. Понеже моите линкове не водят наникъде, затова предполагам /вероятно вярно предполагам/, че нещо не е направено както хората. И всъщност проблемът ми е, че не мога да разбера какво не съм направила. Ето това питам. Разгледах много внимателно целия админ панел и не можах да открия модул/extension/място някакво, в което да укажа накъде да водят линковете. Реших, че може да е бъг в дизайна, смених го с този на Опънкарт и пак същото. Моля подскажете ми къде греша и какво не правя както трябва? Трябва ли да инсталирам допълнителен модул или просто не съм открила нужните настройки?
 
От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Линковете не трябва да водят никъде и това не се настройва.
В дефолтната тема линковете изглеждата така:
Код:
<a onclick="$('a[href=\'#tab-review\']').trigger('click');"><?php echo $reviews; ?></a>
и това по някаква причина не работи при тебе.
Дай линк да го погледнем. Javascript-а се проверява в браузъра - просто линк към продуктовата страница.
 
От: От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Точно така. Понеже моите линкове не водят наникъде, затова предполагам /вероятно вярно предполагам/, че нещо не е направено както хората. И всъщност проблемът ми е, че не мога да разбера какво не съм направила. Ето това питам. Разгледах много внимателно целия админ панел и не можах да открия модул/extension/място някакво, в което да укажа накъде да водят линковете. Реших, че може да е бъг в дизайна, смених го с този на Опънкарт и пак същото. Моля подскажете ми къде греша и какво не правя както трябва? Трябва ли да инсталирам допълнителен модул или просто не съм открила нужните настройки?

Не е задължително линковете(хипервръзките/препратките) да водят на някъде, макар че това е основното им предназначение. Така, че не се притеснявай, че нещо не е направено като хората. Както ти е казано по-горе можеш да ни покажеш проблема в действие и ще се изяснят нещата.
 
От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Като новак, не ми е разрешено да пускам линкове. Отделно не съм сигурна, че може да се отвори, но пробвайте:




Естествено, трябват малки поправи по-горе, за да стане линк ;)
 
Последно редактирано:
От: От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Като новак, не ми е разрешено да пускам линкове. Отделно не съм сигурна, че може да се отвори, но пробвайте:


http.moda.portal.bg/index.php?route=product/product&path=61_70_63&product_id=50

Естествено, трябват малки поправи по-горе, за да стане линк ;)

Дамм, не работи просто защото не съществува търсеният хтмл елемент(хипервръзка с атрибут href сочещ към id "tab-review"). Вместо jquery плъгина за табулация автора на темата е използвал jquery плъгин с ефект тип "акордион" за разделите "описание","спецификации", "ревю" и тази промяна не е отразена на въпросните линкове. Onclick джава скрипт събитието трябва да се промени от :

Код:
<a onclick="$('a[href=\'#tab-review\']').trigger('click');"><?php echo $reviews; ?></a>

на:

Код:
<a onclick="$('#review').parent().parent().prev().find('.akordeon-icon span').trigger('click');"><?php echo $reviews; ?></a>

Тази промяна може да се направи в темплейтния файл product.tpl в съответната папка на въпросната тема.

Същото упражнение трябва да се направи и с другия "празен" линк.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Благодаря много, Стан!
Сигурна бях, че има някакъв проблем :). Ще го поправим :)
 
От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Този форум е много странен. Трябва да имам поне 6 поста, за да изпращам лични съобщения. И тъй като имам питане към Стан, то сега поздравявам всички, за да достигна лимита от постове, който ми дава право на лични съобщения :)
 
От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Грешка. Сайтът :). Защото не съм виждала такива ограничения другаде. Ясно ми е, че е заради спам-защита, ама както се вижда - то е преодолимо :)
 
От: От: Opencart product reviews, newsletter subscribe въпроси

Този форум е много странен. Трябва да имам поне 6 поста, за да изпращам лични съобщения. И тъй като имам питане към Стан, то сега поздравявам всички, за да достигна лимита от постове, който ми дава право на лични съобщения :)

За кой Стан става на въпрос ? Ако е за мен, нямам получено съобщение от теб.
 

Горе