Opera - размествания в оформлението, графиките и цветовете

chedda

New Member
по принцип си преглеждам сайта с IE, преди малко реших да го погледна през Opera и какво да видя - размествания в оформлението, графиките и цветовете на рамките ми са други.. какво става тук :? :? :? :? работя с notepad
 
мдам... и аз съм му теглил доста майни на Opera-та, ама супер много ме кефи като браузър
 
Е, чак пък "различно разбиране"...тогава какво да кажем за ИЕ?

chedda, ако се занимаваш сериозно с уеб дизайн, би трябвало да проверяваш сайта си под най-използваните браузъри :wink:
 
фд

Ами и мен много ме кефи но .. какво да правя сега, как да премахна проблема ако изобщо може. А и незнам в световен мащаб каква е статистиката за най-използвани браузъри - ако Операта е мин. % тогава май не си струва да правя нещо :?
 
На първо положение може да пуснеш адреса на сайта да видим за какво става въпрос.

Малко фън:
178478779_0dd844aa6b_d.jpg
 
хехе хубаво ама аз имам един сайт които през всички браузъри е ок но през мозила за линуkс е малко крив ( таината ами дефултните шрифтове на линукската мозила са малко по разлини)

@chedda незнам какво да правиш батенце осве да го натъмиш за опера и да се надяваш и под другите да е ок
 
fsd

смотана история.. изобщо не ще го глася за опера май. то хората които ще го четат са "говеда" така че едва ли ще използват браузър като опера. пък още повече да го проверявам за линукс...
 
Ми случва се да използвам различни CSS за различните brawser-и. При ИЕ да се зарежда един CSS, при мозила друг и т.н. От известно време обаче с Опера се отказах да гледам сайтовете. Ако ще пишеш код, забрави за Notepad, използвай нещо друго.
 
мда, и от мен съвет да използваш по-свестен едитор (Ultraedit, Notepad++ са доста прилични такива).
С Опера и аз имах един проблем, беше мисля нещо с margin-a на един <div>. Под IE и Firefox си беше ок, при Опера с 10 пиксела вдясно. Накрая се наложи да го направя с table, понеже не съм привърженик на идеята "под различен браузър различен css".
За използваемостта: Опера се използва от доста малък % хора - за моите страници е около 3.5%. Понеже битката се съсредоточи между IE и Firefox не вярвам Опера да вдигнат много нивото. И в тази връзка какво ви харесва толкова в Опера, аз се насилих една седмица само с него да работя (просто за тест) и не бях впечатлен изобщо, това преди половин година. Пишете ако има някакви интересни плъгини или функционалност, може и на други да им е интересно.
 
гфд

icakis нз човече, просто много ми допада. Има проблеми и при теглене на файлове понякога а и няма кои знае какви предимства, но просто ми е доста по-удобен от Файърфокс. В интерес на истната още съм с по-стария Експлорър :oops: просто само с Опера или Файърфокс се занимавам.
А иначе прав си - има големи размествания. Аз очаквах нещо подобно но не и чак пък толкова - сайта ми изглежда все едно е писан от дете :x
 
разбира се че ще си със по-стария IE (предполагам за IE6 говориш), все пак е най-изпозвания браузър и скоро едва ли IE7 ще го стигне (за момента полежението е 75% / 25% приблизително в полза на IE6). Така че е препоръчително който каквото прави първо там да се тества, все пак правим сайтове не за нас си а за хората :wink: И тук една вметка: разбира се зависи и от тематиката на сайта, за пример при Seomoz 1вото място държи Firefox. Така че ако си познавате аудиторията сами ще прецените кой е най ползваем.
 
За да нямате проблеми с размествания по дизайна, винаги задавайте margin: 0 и padding: 0 за body.

Код:
body {
 margin: 0;
 padding: 0;
}

В противен случай всеки браузър си има собствени разбирания колко отстояние да има между елементите, и става весело, когато си оптимизирал за ФФ и Опера и решиш да погледнеш как изглежда сайта под ИЕ.
 
icakis каза:
за пример при Seomoz 1вото място държи Firefox. Така че ако си познавате аудиторията сами ще прецените кой е най ползваем.

и при нас Firefox държи първото място и при това е над 50% от самото начало :D
 
fdsfs

the_heaven

За да нямате проблеми с размествания по дизайна, винаги задавайте margin: 0 и padding: 0 за body.
Код:
body {
margin: 0;
padding: 0;
}

Сигурен ли си че синтаксиса е правилен, защото го слагам в "боди" но в режим Дизайн ми излиза като текст в полето. интересно как не знам за този код (не съм профи.. )
 
Това е само част от CSS кода :) Имах предвид, че може да се добави в .css файла или да се сетне между <head> таговете. Може да пробваш така:

Код:
<style type="text/css"> 
* {
  padding: 0;
  margin: 0;
}
</style>
...
 
gdfgf

:idea: the_heaven ако направим събиране в централна България имаш ядене и пиене от мене :lol:
 

Горе